MDI acht spotprenten niet strafbaar

Nederland • Geschreven door Rob (R@b) op 04-02-2006 @ 18:29
print 
AlgemeenHet Meldpunt Discriminatie Internet (MDI) heeft naar aanleiding van klachten over de website van Kamerlid Geert Wilders, de spotprenten van de profeet Mohammed onderzocht op strafbaarheid. Het MDI is van oordeel dat de cartoons niet strafbaar zijn. De klachten kwamen binnen nadat Wilders besloot de prenten op zijn site te zetten om zo de Deense tekenaars een hart onder de riem te steken. Onder meer vaste FOK!-bezoeker Meki diende naar eigen zeggen een klacht over het Kamerlid in. Overigens is de website van Wilders niet de enige in Nederland die ze publiceerde. Ook de Volkskrant zette er een aantal on-line.

Volgens het MDI, dat zich baseert op vaste jurisprudentie, komt in Nederland aan cartoonisten een grote vrijheid toe om hun persoonlijke mening te geven over gebeurtenissen of personen, waarbij stijlmiddelen als overdrijven, chargeren en bewust eenzijdig belichten geoorloofd zijn. Het Europese Hof voor de rechten van de mens in Straatsburg heeft eerder geoordeeld dat in het publieke debat uitspraken kunnen worden gedaan die 'schokken, aanstoot geven, of verontrusten'. Bepalend voor strafbaarheid is wat in een agressief maatschappelijk debat nog kan. De grens wordt overschreden als er aangezet wordt tot fysiek geweld tegen concrete personen.

Het MDI oordeelt naar aanleiding van hiervoor genoemde feiten dat de spotprenten door moslims als kwetsend kunnen worden aangemerkt in verband met hun godsdienst. Het Meldpunt is echter van mening dat van belediging in strafrechtelijke zin géén sprake is. De cartoons richten zich namelijk tegen de profeet Mohammed en niet tegen moslims als bevolkingsgroep. Het enkele feit dat afbeeldingen van de profeet volgens de Islam godslasterlijk zijn, is in een democratische samenleving waarin ook de rechten en vrijheden van niet-gelovigen tot uitdrukking komen, onvoldoende om de afbeeldingen te kunnen verbieden. Het staat een ieder uiteraard vrij om toch een gang naar de rechter te maken voor een oordeel.

Het Meldpunt voegt er wel aan toe vraagtekens te zetten bij de publicatie van de cartoons. Het MDI vindt het namelijk ''onverstandig om de verhoudingen in Nederland op deze wijze nog meer op scherp te zetten. Wat wordt hiermee bereikt? Welk belang wordt ermee gediend om een grote in Nederland woonachtige bevolkingsgroep te kwetsen? Is dit wat men noemt het aangaan van de dialoog? Of hoopt men hiermee weer wat publiciteit te genereren? Hoe het ook zij, dat het 'mag' betekent niet dat het noodzakelijkerwijs 'hoeft'.''

-
Volledige oordeel MDI.

Bron: FOK! (MDI)


Lees ook:

» 00:29 Sap veruit favoriet bij kiezers GroenLinks28
» 25/05 Aangifte krakers tegen politie over geweld19
» 25/05 Notoire zwartrijdster loopt tegen de lamp26
» 25/05 Zeker anderhalf miljoen euro schade door noodweer18


delen | eKudos nujij

8405 views / 45 reacties
Reacties op dit bericht
45  van 45 reacties op deze pagina. Pagina  1
userIcon
quote:
''onverstandig om de verhoudingen in Nederland op deze wijze nog meer op scherp te zetten. Wat wordt hiermee bereikt?
het laat zien hoe de moslims werkelijk zijn
Geert Wilders ligt plat.
gezeur... komt alleen maar omdat de media er zoveel aandacht aan geeft
jep geertwilders.nl ligt inderdaad plat...toevallig had ik ze homepage nog openstaan....

dit is het begin van het stukje nieuws van zijn site

quote:
Groep Wilders betuigt steun aan Deense cartoonisten en publiceert spotprenten
woensdag, 1 februari 2006

Schokkende beelden bereikten ons de laatste dagen uit het Midden-Oosten. Brandende Deense vlaggen, geweld tegen Deense toeristen, en zelfs een prijs op de hoofden van de striptekenaars gezet door een Pakistaanse moslimorganisatie. En waarom? Omdat een Deense krant een aantal cartoons plaatsen waarin de Islamitische heilige Mohammed getoond werd. Volgens radicale moslims is dat heiligschennis omdat ten eerste volgens de strenge leer de beeltenis van hun profeet niet getoond mag worden en ten tweede omdat humor geen aanvaarde emotie is als het gaat om de Islam.
Lees verder
userIcon
quote:
Is dit wat men noemt het aangaan van de dialoog?
met moslims kun je geen dialoog aangaan . wij zijn allemaal ongelovige honden en we moeten dood volgens de islam ! hoe kun je dan met zulke mensen in discussie gaan ?
userIcon
Jammer voor Meki.
Maarja, ik zeg al de hele tijd dat het aanstellerij is aan de kant van de moslims en klagers.

De spotprenten hebben wel weer duidelijk de echte aard van vele moslims laten zien.
userIcon
quote:
Op zaterdag 4 februari 2006 18:37 schreef BeamMeUpScotty het volgende:

[..]

met moslims kun je geen dialoog aangaan . wij zijn allemaal ongelovige honden en we moeten dood volgens de islam ! hoe kun je dan met zulke mensen in discussie gaan ?
pas maar op, straks klaagt Meki je nog aan
userIcon
Mooi! Punt voor ons
Als er geen foto van mohammed mag worden afgebeeld hoe kan je dat figuur dan uberhaupt afbeelden. Niemand heeft een flauw idee hoe die flapdrol eruit ziet.
userIcon
Het is natuurlijk leuk dat het MDI het niet strafbaar acht (uiteindelijk bepaald natuurlijk alleen een rechter dat), maar wel weer vreemd dat het MDI de publicaties onverstandig vindt. Wie of wat is het Meldpunt om iets onverstandigs te vinden? De Volkskrant vindt het uit het oogpunt van de vrijheid van meningsuiting en de mogelijkheid om sowieso een mening te kunnen vormen, wel noodzakelijk dat ze gepubliceerd worden. Lijkt mij meer dan genoeg reden voor publicatie.

Dat de afbeeldingen niet onder godslastering vallen was al langer duidelijk. Mohammed is namelijk geen God maar een profeet, dus dat artikel kan sowieso niet gebruikt worden. (de rechtszaak eerder tegen Hirsi Ali bewijst dat) Vandaar dat het MDI keek naar de anti-discriminatie-artikelen uit het Wetboek van Strafrecht (artikel 137c tot en met 137g). Bij
userIcon
Sommige moslims hebben gewoon nog wat tijd nodig zich te doorontwikkelen, vergeet niet dat de islam pas (ongeveer?) 500 jaar na het christendom verzonnen werd.
userIcon
kanker meki

landverader!
userIcon
Ik denk dat er een hoop ogen geopend zijn in europa en zich achter de oren krabben over wat hun landen binnen hebben gehaald.
Ik krijg nachtmerries over de oplossing die wij voor dit probleem moeten toepassen, het liefst wil ik nog geen oorlog in eigen land en in Europa maar ik denk dat zoiets niet te stoppen is en dat wij eigenlij blij moeten zijn dat het al 65 jaar vrede is.
userIcon
dubbel ( sorry )
userIcon
quote:
Op zaterdag 4 februari 2006 18:46 schreef Landgraaf het volgende:
[quote]
04 Februari 2006 17:52
Ambassades in Damascus in brand
DAMASCUS Syrische betogers hebben in de hoofdstad Damascus de ambassades van Denemarken en Noorwegen bestormd en in brand gestoken. Sinds een week zijn er in Damascus dagelijks protesten tegen de publicatie in de Westerse pers van spotprenten over de profeet Mohammed. De Deense regering roept haar burgers op Syrië onmiddellijk te verlaten.

In de Gazastrook werden vandaag een Duits cultureel centrum en een EU-kantoor bestormd.

De Iraanse president Ahmadinejad laat onderzoeken of een economische boycot mogelijk is van Europese landen waar de cartoons zijn gepubliceerd.
bron : nos
en met zoiets nog een dialoog aangaan ??
wordt lastig gok ik
userIcon
Wat wordt hiermee bereikt?

Dat de ware aard van een 'tolerante' godsdienst wordt wederom duidelijk.



"Behead those who insult Islam"
"Butcher those who mock Islam"
"Slay those who disrespect Islam"
userIcon
quote:
Op zaterdag 4 februari 2006 18:46 schreef Landgraaf het volgende:
[quote]
De Iraanse president Ahmadinejad laat onderzoeken of een economische boycot mogelijk is van Europese landen waar de cartoons zijn gepubliceerd.
bron : nos [quote]

en met zoiets nog een dialoog aangaan ??
wordt lastig gok ik
Dialoog van de sterkste moet worden toegepast.
De westerse wereld is qua militaire strijdkracht nog steeds superieur aan welk land dan ook.
Ik vind dat wij dat moeten inzetten als counter dreiging. Als hun de oliekraan dichtdraaien is dat voor ons vernietiging dat mag best beantwoord worden.

Wij moeten niet buigen voor radicale moslims en voor moslims die vinden dat deze spotprents ontoelaatbaar zijn.
quote:
Op zaterdag 4 februari 2006 18:33 schreef dramslag het volgende:
Geert Wilders ligt plat.
heeft ie zijn rug bezeert ? of ligt ie te wippen met zijn vrouwtje ???
userIcon
quote:
Op zaterdag 4 februari 2006 18:50 schreef Davitamon het volgende:
"Behead those who insult Islam"
"Butcher those who mock Islam"
"Slay those who disrespect Islam"
Die teksten lijken wel afkomstig te zijn uit dezelfde kretologie-mixer.
userIcon
quote:
Op zaterdag 4 februari 2006 18:50 schreef demonic het volgende:

[..]

Dialoog van de sterkste moet worden toegepast.
De westerse wereld is qua militaire strijdkracht nog steeds superieur aan welk land dan ook.
Ik vind dat wij dat moeten inzetten als counter dreiging. Als hun de oliekraan dichtdraaien is dat voor ons vernietiging dat mag best beantwoord worden.

Wij moeten niet buigen voor radicale moslims en voor moslims die vinden dat deze spotprents ontoelaatbaar zijn.
We moeten niet dreigen met militaire middelen. We moeten gewoon zo snel mogelijk zien te zorgen dat we niet afhankelijk zijn van hun olie door een alternatieve brandstof te ontwikkelen.
Op die manier raken zij hun enige bron van inkomsten kwijt en kan de hele boel weer lekker terug de stront in zakken. Zonder olie wordt het midden-oosten weer een soort van afrika. Een 3e wereld gebied.

Overigens snap ik niet dat die protesterende moslims in london zonder pardon het land uit worden geflikkerd.

Ik juich om deze spotprenten! De ware aard van menig moslim komt nu naar boven. En wat blijkt? Pim Fortuin en Theo van Gogh hadden gelijk, zij hadden ons al voor dit soort dingen gewaarschuwd. Alleen werden ze toen uitgelachen door linkse idioten en vervolgens vermoord.
userIcon
De dialoog aangaan met totalitaire regimes - zoals Iran - hebben de "progressieven" volgens mij ook al eens eerder geprobeerd. Ook al zo'n denderend succes was dat.
Meki

Terecht uiteraard. Daarom heet het ook een SPOTprent.
userIcon
Wat een engerd, die Meki. Of is ie slechts een aandachtsgeil mannetje?

NU in MEKISHOP

Extra gratis eenmalige aanbieding

HANDBOEK LANDVERRAAD voor dummies.

n.b.

Hij probeert het wel op een nette manier te doen maar daar houdt het ook mee op.
userIcon
Wordt het niet tijd dat dat schimmige clubje een keer wordt opgedoekt. Ze kosten bakken met belastinggeld houden zich bezig met zaken waar we de rechterlijke macht voor hebben....
quote:
Onder meer vaste FOK!-bezoeker Meki diende naar eigen zeggen een klacht over het Kamerlid in.
Wat moet ik me hierbij voorstellen? Is ze links of terrorist?
userIcon
quote:
Dat de afbeeldingen niet onder godslastering vallen was al langer duidelijk. Mohammed is namelijk geen God maar een profeet, dus dat artikel kan sowieso niet gebruikt worden. (de rechtszaak eerder tegen Hirsi Ali bewijst dat) Vandaar dat het MDI keek naar de anti-discriminatie-artikelen uit het Wetboek van Strafrecht (artikel 137c tot en met 137g).
Het MDI maakt geen gebruik van de artikelen uit het Wetboek van Strafrecht die godslastering behandelen. Dat zijn namelijk art. 147 en 147a. Op hun website geven ze aan langs welke artikelen een aanklacht wordt gemeten. Daar zitten die twee niet bij. Als je de artikelen 147 en 147a leest zul je zien dat er wel degelijk sprake is van godslastering.
Wat een schandeloze belediging van de profeet mohammed; ik roep alle westerse moslims op tot een rigoreuze tegenactie n.m. het per direct verlaten van deze poel deze bederfs; het goddeloze en decadente westen. Dat zal ze leren! Uit betrouwbare bron heb ik vernomen dat ook de europese dierentuinen achter deze actie staan, en gratis en voor niks aan ieder gezin een gratis kameel verstrekken om de thuisreis aan te vangen. Laat u niet onbetuigd, vertrek per direct! Dat zal ze leren!!!!
userIcon
quote:
Bepalend voor strafbaarheid is wat in een agressief maatschappelijk debat nog kan. De grens wordt overschreden als er aangezet wordt tot fysiek geweld tegen concrete personen.
Dit komt heel dicht in de buurt van wat ik zelf ook vind. Vrijheid van meningsuiting moet heel ver gaan.
quote:
Op zaterdag 4 februari 2006 19:55 schreef dixie3 het volgende:
Wat een schandeloze belediging van de profeet mohammed; ik roep alle westerse moslims op tot een rigoreuze tegenactie n.m. het per direct verlaten van deze poel deze bederfs; het goddeloze en decadente westen. Dat zal ze leren! Uit betrouwbare bron heb ik vernomen dat ook de europese dierentuinen achter deze actie staan, en gratis en voor niks aan ieder gezin een gratis kameel verstrekken om de thuisreis aan te vangen. Laat u niet onbetuigd, vertrek per direct! Dat zal ze leren!!!!


Je hebt helemaal gelijk ik meld me morgen bij Artis.
hahaha vindt je het gek?
De directeur van de MDI is een jood...
userIcon
quote:
Op zaterdag 4 februari 2006 20:44 schreef hit_me het volgende:
hahaha vindt je het gek?
De directeur van de MDI is een jood...
Bron? Ik geloof niet in die complottheorieen dat Joden overal de macht hebben...
quote:
Op zaterdag 4 februari 2006 19:13 schreef EdvandeBerg het volgende:
Wat een engerd, die Meki. Of is ie slechts een aandachtsgeil mannetje?
Het is een misselijke aandachtstrekker die de meeste misselijke dingen mag zeggen bij de gratie van de nederlandse tolerantie, het is een hypocriet stuk vreten die allang gebanned had zijn.
quote:
Op zaterdag 4 februari 2006 20:44 schreef hit_me het volgende:
hahaha vindt je het gek?
De directeur van de MDI is een jood...
Jij bent een moslim......
nou dat kan ik het mdi zo vertelle, wat het nut is. dat is om eens t ekijken hoe de extreme groep onder de moslims reageert in nederland.

we hebben het al gezien in de rest van de wereld, nu eens kijken hoe het er hier mee staat.
man Philosocles (Redactie Frontpage) 04-02-2006 @ 22:34 fotoboek no homepage
userIcon
quote:
Op zaterdag 4 februari 2006 18:40 schreef xprotagonistx het volgende:
Sommige moslims hebben gewoon nog wat tijd nodig zich te doorontwikkelen, vergeet niet dat de islam pas (ongeveer?) 500 jaar na het christendom verzonnen werd.
600 jaar; wat dan zou impliceren dat we wat dat betreft in de 15e eeuw zitten - tsja, toen was men in Europa ook niet zo tolerant als het op godsdienst aankwam. Maar je kunt het ook positief zien; dat was ook de eeuw waarin de Renaissance begon die uiteindelijk tot de Verlichting leidde. Hoewel daar wel zo'n tweehonderd jaar overheen gingen.
quote:
Op zaterdag 4 februari 2006 19:25 schreef typtypo het volgende:
NU in MEKISHOP

Extra gratis eenmalige aanbieding

HANDBOEK LANDVERRAAD voor dummies.

n.b.

Hij probeert het wel op een nette manier te doen maar daar houdt het ook mee op.
Ik vind het heel goed van Meki, hij staat hier volledig in zijn recht om een klacht in te dienen. De meeste moslims zullen hooguit wat mopperen over die cartoons.

Dan is er een groep moslims die woedend is op Geert Wilders, en ik schat in dat een flink aantal daarvan wel wat verder wil gaan dan het indienen van een klacht.
quote:
Op zaterdag 4 februari 2006 18:50 schreef demonic het volgende:

[..]

Dialoog van de sterkste moet worden toegepast.
De westerse wereld is qua militaire strijdkracht nog steeds superieur aan welk land dan ook.
Ik vind dat wij dat moeten inzetten als counter dreiging. Als hun de oliekraan dichtdraaien is dat voor ons vernietiging dat mag best beantwoord worden.

Wij moeten niet buigen voor radicale moslims en voor moslims die vinden dat deze spotprents ontoelaatbaar zijn.
Counter-dreiging??? Teveel counterstrike gespeeld zeker?
Ik denk dat we voorlopig even niets moeten doen. Laat ze maar even uitrazen. Als ze dan zijn afgekoeld kunnen we ze misschien vragen wat spotprenten over ons te maken in plaats van doodsbedreigingen te uiten?!
Want met een paar van de teksten uit die demonstraties kunnen we wel naar de rechter hoor!
En verder moeten we niet te zachtzinnig met elkaar omgaan.... zachte heelmeesters maken stinkende wonden.
userIcon
quote:
Op zaterdag 4 februari 2006 18:32 schreef BeamMeUpScotty het volgende:

[..]

het laat zien hoe de moslims werkelijk zijn
Bladiebladiebla
Eerst uitdagen en dan zeggen "Kijk maar hoe die moslims zijn".
Idioten!!
BAH!
userIcon
quote:
Op zaterdag 4 februari 2006 23:53 schreef DjDev het volgende:

[..]

Bladiebladiebla
Eerst uitdagen en dan zeggen "Kijk maar hoe die moslims zijn".
Idioten!!
BAH!
Idd die terroriserende moslims elke keer... idioten
userIcon
boeijen wat het mdi vindt, alsof zij bepalen wat strafbaar is
Waar maakt iedereen zich zo druk over!!!!
Als Jezus, Boedah etc zo worden afgebeeld zal niemand zo reageren. En al vindt je het niet kunnen moet je er gewoon boven staan en het negeren!
Laat iedereen denken en wat ze willen.
userIcon
Dat bedoel ik...
Kon me die Thread in het forum nog wel herinneren waarin men met afbeeldingen die veronderstelt worden Here Jezus Christus te vertegenwoordigen de spot dreven op een manier waar ik als Christen alleen maar kan zeggen dat het meer teleurstelling oproept, doelende op hoop dat de medemens ook enige beschaving geniet, dan dat ik er nou boos over kon of mocht worden.
Immers Here Jezus Christus gaf aan dat men hen die Hem bespotten dienen te worden vergeven want zij weten niet beter dan hun ontwetendheid.
Maarja daar heeft de gemiddelde autochtone Nederlander van mijn generatie (die fel reageren op alle anti westerse retoriek) maling aan ...
tot mijn grote spijt... Want immers keer hem ook de andere wang toe wanneer u geslagen word.
Wie wijs is beseft dat daarin een grotere eer uit zelfbeheersing en beschaving te vinden valt dan als een beest te reageren wanneer men beledigt word.
Immers beesten zijn beschaving vreemd en daarom een eervol mens niet gelijk..
userIcon
quote:
Onder meer vaste FOK!-bezoeker Meki diende naar eigen zeggen een klacht over het Kamerlid in.
Meneer of mevrouw Meki krijgt het druk...

AEL plaatst anti-semitische cartoons
userIcon
Misschien dat het MDI nu eindelijk inziet dat religie niet iets is dat beschermd moet worden door de grondwet.

Religie is zo n vaag begrip, het is een kapstok waar je alles aan op kunt hangern. Het is een paraplu voor allerlei stromingen en binnen die stromingen vinden de raarste opvattingen plaats, die meestal ook nog eens haaks op de gedachtengangen van het MDI staan. Dat je geen racist mag zijn vind ik normaal. Iemand is van een bepaald ras, geheel of gedeeltelijk, maar daar moet je niet iemand om achter stellen. Dat is iets fysieks.

Maar iets spiritueels of religieus, heft de ideeen van de anti-discriminatie-wetten vaak op.

Haal de beschermde positie van religie uit de grondwet om de echte slachtoffers van discriminatie te beschermen

userIcon
Gheghe, retecool heeft zelfs nog een FF met Meki en de profeet als onderwerp. :')

Anyway, wel een beetje zielig van het MDI want als het over andere groepen gaat zijn ze er als de kippen bij om zelf te gaan klagen. Niet dat ik de cartoons te ver vind gaan, maar het MDI is zelf normaal degene die snel op de teentjes getrapt is.
45  van 45 reacties op deze pagina. Pagina  1


Lees ook:

» 00:29 Sap veruit favoriet bij kiezers GroenLinks28
» 25/05 Aangifte krakers tegen politie over geweld19
» 25/05 Notoire zwartrijdster loopt tegen de lamp26
» 25/05 Zeker anderhalf miljoen euro schade door noodweer18


delen | eKudos nujij

Gebruikersnaam 
Wachtwoord
 
online adverteren www.m4n.nl
Video's



True ©1999-2012 FOK! INTERNET SITES  |  gratis nieuws op je site?  |  algemene voorwaarden