HeinsPim had ons via de
nieuws-submit te melden:

Pim Fortuyn gaat aan de leiding in de race om de titel 'De Grootste Nederlander'. De KRO maakte 11 oktober de top 10 van de Grootse Nederlanders
bekend. De volgorde daarvan staat echter nog niet vast. Het publiek kan tot en met de finale van 15 november aanstaande stemmen via een speciale
website, sms of telefoon.
De KRO maakt in de aanloop naar de finale per persoon uit de top 10 een uitzending, waarin een ambassadeur vertelt waarom juist dat persoon de Grootste Nederlander is. Afgelopen woensdag (herhaling donderdag) ging de uitzending over Pim Fortuyn. Na de uitzending steeg Fortyn van de derde naar de eerste plaats.
Willem Drees, die sinds 16 oktober bovenaan aan de lijst stond, zakt nu naar de tweede plaats. Willem van Oranje, die tussen 13 oktober en 16 oktober bovenaan stond, staat nu op de derde plaats. Op de plekken 4 tot en met 10 vinden we: Anne Frank, Michiel de Ruyter, Antoni van Leeuwenhoek, Desiderius Erasmus, Johan Cruijff, Rembrandt van Rijn en Vincent van Gogh.
Tot en met de finale op 15 november heeft de kiezer echter nog alle mogelijkheden om de uiteindelijke stand te bepalen. Er staan nog speciale uitzendingen op stapel voor Antoni van Leeuwenhoek (23 oktober), Johan Cruijff (27 oktober), Rembrandt van Rijn (30 oktober), Vincent van Gogh (3 november), Desiderius Erasmus (6 november), Michiel de Ruyter (10 november) en Willem van Oranje (13 november). De specials zijn steeds van 22.45 uur tot 23.15 uur, met uitzondering van de special met Johan Cruijff. Die begint pas om 23.15 uur.
De voorlopige tussenstand is gebaseerd op bijna 185.000 stemmen. Ook de
StemWijzer werkt mee aan het programma. Inmiddels hebben al bijna 34.000 kiezers zich via de website laten adviseren.
Lees ook:
»
26/05 Grote brand legt verlichtingzaak Almelo in as15
»
26/05 Dode door aanvaring op Westerschelde2
»
26/05 Zoekactie vermiste zwemmer nog vruchteloos3
»
26/05 Nederlanders gewond bij ongeval met luchtballon3
|
NEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE, alles behalve Fortuyn. Wat die gozer heeft gedaan voor Nederland hebben we nu nog last van.
Wat heeft hij eigenlijk voor ons gedaan?
Eerste in top 10 grootste mongool ja...
Ik begrijp dit dus echt niet... Natuurlijk heeft Fortuyn een heleboel 'losgemaakt' in dit land, maar dit vind ik echt overdreven. Nederland laat zichzelf weer zien, net zoals de vele 'emotiestemmers' voor de LPF destijds.
Rare sentimenten leven er in Nederland
Wat een reacties hier

Ik ga denk ik maar ff op Pim stemmen
ik snap er ook niks van. welke mensen stemmen in godsnaam op hem als Grootste Nederlander? ik denk dat die mensen niet helemaal begrijpen wat voor persoon ze als Grootste Nederlander zoeken, snap trouwens überhaubt niet hoe Fortuyn bij de genomineerden terecht is gekomen.
heel die stand zegt niks. Mensen zien wat op tv en gaan dan daarop stemmen. Drees stond 5e en toen kwam de uitzending over hem en walla hij stond eerste.
Degene die als laatste wordt behandeld heeft als dit zo doorgaat de meeste kans om te winnen
quote:Op vrijdag 22 oktober 2004 17:32 schreef dr.dunno het volgende:jezus flikker op Nederland ; wat heeft die kale beftekkel nou meer bereikt dan een Anthoni van Leeuwenhoek (o.a. uitvinder van de eerste Microscoop), een Admiraal de Ruyter, een Rembrandt van Rijn / Vincent van Gogh, Multatuli, koningin Wilhelmina, etc.
Waarschijnlijk spreekt Fortuyn de mensen meer aan dan een microscoopuitvinder van een paar honderd jaar geleden. Verder is kunst, cultuur en wetenschap bij de meerderheid niet zo populair. En daar zijn dit verkiezingen voor... de meerderheid bepaalt. Of jij of ik het daar nu mee eens zijn of niet....
O ja.... een beftekkel is Fortuyn volgens mij nooit geweest.......
En toch vind ik nog steeds dat Pim Fortuyn, Anne Frank en Johan Cruijff niet in deze lijst verdienen te staan..
quote:Op vrijdag 22 oktober 2004 17:30 schreef Scat-man het volgende:
NEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE, alles behalve Fortuyn. Wat die gozer heeft gedaan voor Nederland hebben we nu nog last van.
Als die kootzak hem niet had doodgeschoten waren we nu verlost van dat gezwel balkenende.
Ha! Mooi zo!
Dat laat nou eens duidelijk zien dat NL verstand heeft! Het gaat er niet om dat hij de grootste is, maar er wordt een signaal afgegeven dat de politiek bagger is!
Die linkse rakkers van de SP en PvdA zorgen maar lekker zelf voor hun centjes, werken zullen jullie!
quote:Op vrijdag 22 oktober 2004 17:43 schreef kippiej het volgende: 
Pim Fortuyn
En jullie mannetjes die geen ene reet over pim fortuyn weten, moeten gewoon optieften
wat weet jij van hem dan??
oke hij heeft z'n mond opengetrokken dat was super gped van hem, maar voor de rest heeft hij niks betekent voor ons land.. kan je beter naar de ruyter of rembrandt kijken..
Ik snap echt niet wat voor soort mensen er stemmen.............
Pim op nr 1, dat kan echt vind ik.
De volgende generatie weet niet eens wat hij heeft gedaan of wie hij was: "O, is dat de eerste politicus die doodgeschoten is sinds 1700 (ofzo)".
Dit is niet lullig bedoeld, maar ik denk dat het wel zo is. Helaas....
PS: Wat ik eigenlijk niet snap is allemaal reacties dat Pim dat niet verdiend heeft, terwijl ik dacht (als ik het me goed herinner) dat Pim bij de Fok! Poll op nr 2 stond (met meer dan 3500 stemmen). Vandaar dat ik al die negatieve reacties niet snap
Fortuyn heeft een belangrijke discussie los gemaakt in ons land, maar een nummer één positie vind ik een beetje te veel van het goede. De Ruyter heeft het meeste recht op die positie naar mijn mening.
quote:Op vrijdag 22 oktober 2004 17:43 schreef kippiej het volgende: 
Pim Fortuyn
En jullie mannetjes die geen ene reet over pim fortuyn weten, moeten gewoon optieften
Geef mij 10 argumenten waarom Pim Fortuyn een grotere Nederlander zou zijn dan Willem Drees.
Dat Drees op een gegeven ogenblik op de eerste plek te recht kwam is niet meer dan terecht. Hij heeft er immers voor gezorgt dat men niet meer van elkaar afhankelijk is. Dat je als oudere na je pensioen niet meer op je kinderen bent aangewezen om te overleven. Dat je als werkloze niet meer op je familie bent aangewezen om te overleven. Dat je als zieke niet meer op je familie bent aangewezen. Met andere woorden, hij is de grondlegger van het sociale stelsel. Zonder hem was er dus geen AOW of WAO. Zonder hem waren er geen bejaardenhuizen zoals we ze nu kennen (ze waren zelfs beter onder hem!).
Een groot man die niet voor niets vadertje Drees werd genoemd. Fortuyn heeft alleen maar kritiek geleverd, voor opschudding gezorgd en geen enkele structurele oplossing voor problemen bedacht. Ik durf zelfs te stellen dat Fortuyn wellicht voor meer schade aan Nederland heeft aangebracht dan heeft gerepareerd. Maar dat zullen we nooit weten.
En terecht.
quote:Op vrijdag 22 oktober 2004 17:38 schreef Railguy het volgende:
heel die stand zegt niks. Mensen zien wat op tv en gaan dan daarop stemmen. Drees stond 5e en toen kwam de uitzending over hem en walla hij stond eerste.
Degene die als laatste wordt behandeld heeft als dit zo doorgaat de meeste kans om te winnen
Dat is dus niet waar. Het gaat erom wie van de mensen die een presentatie doet over 1 van de 10 genomineerden het beste verhaal verteld rondom die persoon.
Zoals bijvoorbeeld die gast van Top Gear voor the Greatest Britain. Zijn onderwerp won niet uiteindelijk maar sprak wel het meest tot de verbeelding na zijn uitzending. Grootste stijging na uitzending in stemmers aantallen dus.
quote:Op vrijdag 22 oktober 2004 17:46 schreef kadoter het volgende:
[..]
Geef mij 10 argumenten waarom Pim Fortuyn een grotere Nederlander zou zijn dan Willem Drees.
Ik wil ook 10 argumenten (5 vind ik al genoeg)
Voor mij is hij inderdaad de GROOTSTE!!
Als hij nog had geleefd dan had Nederland er een stuk beter uit gezien. Hij weet wel raad met die kanker kut marokkanen!!
Het geeft wel goed aan hoe het met de normen en waarden in NL is gesteld

Idd, belangrijk is hij voor de geschiedenis, maar echt veel betekenen zullen we nooit achter komen.
Ongelooflijk dat hij bovenaan staat.........
WAT heeft die man voor Nederland betekent?, wat is de wereld/nederland er beter op geworden door hem???
Ik snap ook niet waarom Antoni van Leeuwenhoek zo laag staat......
wow...
worden een paar mensen nogal pissig door deze uitslag zeg
ga eve een luchtje scheppen
tis maar een tv programma zeg
pfffffffffffff enige wat fortuyn heeft gedaan voor nederland is ongelooflijk veel ONRUST veroorzaakt die nu nog steeds doordraaft...
volkomen terecht. voor waar fortuyn aan begon, was uitzonderlijk veel moed nodig. en hij had het waarschijnlijk waargemaakt ook, want alles was goed doortimmerd, lees zijn boeken maar. die man had in zijn eentje meer know-how dan de hele huidige politiek bij elkaar.
er kwamen ongekend agressieve reacties los van het zogenaamde 'establishment' (zie
http://fortuyn.edskes.com/), die zich de macht als zand door de vingers zagen glippen. alles wat links was spande samen om hem te demoniseren, van bekende cabaretiers/artiesten als heerschop, van vleuten en acda tot het NOS journaal en van premier kok tot zo'n beetje alle VARA-programma's, maar hij had een missie, dus ging ie door, hoe moeilijk dat ook was (mensen die hem hier eventjes afserveren, hebben daar echt geen idee van).
dus een terechte nummer 1. nog niet qua prestaties, want daar werd ie helaas te vroeg voor vermoord, maar wel qua persoonlijkheid en lef
quote:Op vrijdag 22 oktober 2004 17:40 schreef Sybesma het volgende:
[..]
Waarschijnlijk spreekt Fortuyn de mensen meer aan dan een microscoopuitvinder van een paar honderd jaar geleden. Verder is kunst, cultuur en wetenschap bij de meerderheid niet zo populair. En daar zijn dit verkiezingen voor... de meerderheid bepaalt. Of jij of ik het daar nu mee eens zijn of niet....
O ja.... een beftekkel is Fortuyn volgens mij nooit geweest.......
Wat meer weer aantoond waarom referenda niet zo nuttig zijn. De waan van de dag wint kennelijk.
quote:Op vrijdag 22 oktober 2004 17:54 schreef Goeroe22 het volgende:
Voor mij is hij inderdaad de GROOTSTE!!
Als hij nog had geleefd dan had Nederland er een stuk beter uit gezien. Hij weet wel raad met die kanker kut marokkanen!!
Nounou.. Ik vind het ook jammer dat ie is omgelegd, hadden we met heel Nederland kunnen zien wat een fantastische MP hij had kunnen zijn, alle problemen van de wereld, iedereen blij..
Hij heeft alleen bewezen een goede volksmenner te zijn, hij wist de mensen die niet het verstand hebben om een politieke keuze te maken erbij te halen en wist door in te spelen op de zgn. onderbuikgevoelens veel media-aandacht te krijgen en daardoor ook populair te worden, niets meer en niets minder. Een hele bijzondere Nederlander was het, maar grootste? Nee, dat gaat echt tever.. Alleen al het feit dat hij zich niet heeft (kunnen) bewijzen.. Tis allemaal speculatief wat er gebeurd zou zijn ALS.. Ik denk dat de chaos in de LPF net zo groot zou zijn geweest en dat een kabinet "Fortuyn" het ook niet lang had kunnen uithouden, maar ja, dat denk ik, heb ik geen bewijzen voor..
De enige echte de grooste Nederlander is gewoon v oldebarneveld. Hij heeft Nederland naam en faam gegeven waar we nu nog van profiteren. Ok, het was niet allemaal goed wat hij deed, maar goed. HIJ IS DE GROOTSTE NEDERLANDER. Maar het publiek dat dat volgt is zo simpel dat de uitslag gewoon niet klopt.
quote:Op vrijdag 22 oktober 2004 17:56 schreef LiamP het volgende:dus een terechte nummer 1. nog niet qua prestaties, want daar werd ie helaas te vroeg voor vermoord, maar wel qua persoonlijkheid en lef
Want jij weet hoeveel persoonlijkheid en lef een Willem III had? Of Rembrandt, of wie dan ook van voor jouw tijd?
Het enige wat deze verkiezing duidelijk maakt is hoe droevig het gesteld is met de historische kennis van de Nederlander. Maar wat wil je als vaderlandse geschiedenis al vijftig jaar in het verdomhoekje zit.
Die verkiezing wordt steeds amusanter (en belachelijker ...)
Het is weer duidelijk: Het volk is dom en zielig
Gaat nergens over, er zijn zoveel belangrijkere mensen geweest. Helaas geldt, wat het laatste gebeurt is onthoud je het best en daarbij is de kennis van geschiedenis bij de meeste Nederlanders niet zo hoog
quote:Op vrijdag 22 oktober 2004 17:55 schreef -Jean- het volgende:
wow...
worden een paar mensen nogal pissig door deze uitslag zeg
ga eve een luchtje scheppen
tis maar een tv programma zeg
De invloed van de media is groot tegenwoordig, dus het is helaas niet onbelangrijk
quote:Op vrijdag 22 oktober 2004 17:54 schreef Cappadaan het volgende:
Ongelooflijk dat hij bovenaan staat.........
WAT heeft die man voor Nederland betekent?, wat is de wereld/nederland er beter op geworden door hem???
Ik snap ook niet waarom Antoni van Leeuwenhoek zo laag staat......
Omdat de gemiddelde Nederlander dommer is dan het achtereinde van een koe. Die idioot van een Fortuyn (Pimmetje

) staat vers in het geheugen gegrift, maar men snapt niet bijvoorbeeld dat we nu Spaans zouden spreken als Willem van Oranje er niet was geweest, en dat de geneeskunde wel eens een aantal decennia zou kunnen achterlopen als we van Leeuwenhoek niet hadden gehad.
quote:Op vrijdag 22 oktober 2004 17:43 schreef kippiej het volgende: 
Pim Fortuyn
En jullie mannetjes die geen ene reet over pim fortuyn weten, moeten gewoon optieften
:') , omg ga jij anders ff mensen de weg wijzen...
Ik durf toch wel te stellen dat het bestaan van Pim Fortuyn een verwaarloosbare invloed op de toekomst zal hebben, in vergelijking met de invloed die de meeste anderen in de top-10 heden op ons hebben. Ook al beseffen veel mensen dat niet.
quote:Op vrijdag 22 oktober 2004 17:47 schreef RalphSmeets het volgende:
Fortuyn heeft alleen maar kritiek geleverd, voor opschudding gezorgd en geen enkele structurele oplossing voor problemen bedacht. Ik durf zelfs te stellen dat Fortuyn wellicht voor meer schade aan Nederland heeft aangebracht dan heeft gerepareerd. Maar dat zullen we nooit weten.
Maar je gaat dan ook totaal voorbij aan het nut van iemand als Fortuyn. Ik ben het met je eens dat Fortuyn geen mogelijkheid heeft gehad met oplossingen te komen, maar juist de discussie die hij o.a. over de migratieproblematiek op gang heeft gebracht is zeer belangrijk geweest voor ons land. Ik vind het een beetje jammer dat je Fortuyn afdoet als een of andere onbenul.
Voor zijn dood heeft hij niets betekend, na zijn dood zou hij opeens de 'Grootste Nederlander' zijn?
Het enige wat hij gedaan heeft voor Nederland is dood gaan op het goeie moment, wat daarna dan ook een en ander heeft losgemaakt in Nederland. Ik denk dat volgens deze redenatie Volkert van der G. dan ook maar de twijfelachtige eer van 'grootste nederlander' moet krijgen.
Voor zijn dood heeft Fortuyn gewoon een hoop ondoordachte en ongenuanceerde opmerkingen naast zijn vreemdelingenhaat gespuit, om het nog niet eens te hebben over de manier waarop hij Nederland te kakken heeft gezet tegenover de rest van Europa met zijn botte en achterlijke uitspraken voor de buitenlandse pers.
Doodgaan betekend dus een kans maken op de twijfelachtige eer om de 'Grootste Nederlander' te worden. Het is een farce.
Die man is bijna zijn hele leven onzichtbaar geweest; loopt vervolgens 1 a 2 jaar lang wat te mekkeren zonder daadwerkelijk iets te presteren (hij kon alleen maar wijzen), en hij moet vervolgens de Grootste Nederlander Aller tijden voorstellen?
Godver, Tiesto heeft nog meer geflikt dan die man!
Sommige mensen nemen het spelletje iets te serieus denk ik...
Als je deze verkiezing over 20 jaar weer doet, dan staan er 9 van de 10 mensen weer in, maar Fortuyn zal dan waarschijnlijk gewoon buiten de top 10 staan...
Ik vind die hele verkiezing ook een beetje appels met peren etc... neem het verder ook niet serieus ofzo...
Laten we erop houden dat de Pim-fans ook het soort mensen is dat overdag naar Call TV loopt te sms-en... dat verklaart dan al weer een heleboel
Stemronde 04: U heeft gestemd op Pim Fortuyn
Uw stem is vastgelegd. Zodra de volgende ronde begonnen is kunt u opnieuw stemmen. Stemronde 5 begint zaterdag 23 oktober, 22:45. 
:+