Weekdeals (728x90)

[update] E-mailbox van Officier Tonino gekraakt

Nederland • Geschreven door Rob (R@b) op 11-10-2004 @ 09:50
Laatste update: 11-10-2004 19:48

print 
Het weblog Neukia.nl meldt dat de e-mailbox van officier van justitie Joost Tonino gekraakt is. Tonino kwam onlangs in het nieuws toen hij, tot ontzetting van de Tweede Kamer, zijn computer vol justitie-info bij het grof vuil zette. Die pc werd daarop door een taxichauffeur naar Peter R. De Vries gebracht.

De Vries liet in zijn wekelijkse tv-uitzending wat beelden zien van de computer, daarop was ook het emailadres van Tonino bij Zonnet te lezen. Een hacker lukte het vervolgens om het wachtwoord van dat adres te achterhalen en zo toegang te krijgen tot Toninos emailbox.

In die box stond onder meer een verzonden e-mail aan de Amsterdamse hoofdofficier van justitie Leo De Wit. Uit de door Neukia gepubliceerde e-mail blijkt dat De Wit vond dat Peter R. De Vries allerlei geheimen in zijn uitzending had onthuld. Tonino zegt hierop de uitzending nog eens bekeken te hebben, en weerlegt de klachten van De Wit.

''Aan: L. de Wit
Van: J. Tonino
Betreft: Uitzending 7 oktober 2004 Peter R. de Vries

Beste Leo,

Mede naar aanleiding van je opmerking donderdagavond na voornoemde uitzending dat het je niet was meegevallen, heb ik de uitzending op band nagekeken.

Het leek me goed het gepresenteerde materiaal alvast nader te plaatsen. Van diverse kanten heb ik te horen gekregen dat het een uitzending betrof met louter non-onthullingen, graag wil ik nu alvast trachten andere beelden die jij mogelijk hebt overgehouden aan de uitzending, te nuanceren.

Ten eerste heeft hij duidelijk aangegeven dat het om materiaal gaat uit de jaren 1999 tot en met 2002.....''
, aldus een deel van de op Neukia in zijn geheel gepubliceerde email.

Verder kan uit de gegevens uit Toninos emailbox worden geconstateerd dat hij - onder de naam Jeroen - op zoek is naar een interessante, humorvolle en sportieve man van maximaal 40 jaar voor een relatie. Hij heeft alhans daarvoor een advertentie gezet op Relatieplanet. Neukia heeft van een en ander diverse screenshots on-line gezet. Het weblog zelf geeft de ''credits'' voor het kraken van de e-mailbox van Tonino overigens aan ene Countzer0.



Onderste afbeelding is uit uitzending De Vries


Update 13:20
Peter R. De Vries heeft laten weten dat voor hem vaststaat dat de e-mail van Tonino aan De Wit echt is. Deze bevat namelijk info die alleen Tonino had kunnen weten. Hiermee staat vrijwel vast dat de e-mailbox van de officier van Justitie inderdaad gekraakt is. Bovendien, zo zei de Vries op Radio 1, klopt ook andere info die staat gepubliceerd. Deze had hij namelijk zelf al gelezen op de computer van Tonino. Om 15:00 uur vanmiddag zal De Vries overigens de pc van Tonino overhandigen aan Justitie.

Volgens De Vries heeft Tonino wel zijn wachtwoord gewijzigd, maar niet zijn e-mailadres. Zodoende zou het voer voor een hacker zijn geworden.

Het Openbaar Ministerie heeft ondertussen laten weten op de hoogte te zijn van de berichten op internet, maar pas in de loop van de middag met een reactie te willen komen.

Update 16:07
3FM Nieuws meldt zojuist dat justitie het weblog Neukia.nl gaat vervolgen voor het plaatsen van de mailberichten van Tonino.

"Het hacken van mail is een strafbaar feit en dat gaan we onderzoeken", aldus woordvoerder R. Meulenbroek. Deze noemt de actie "bijzonder laakbaar en te schunnig voor woorden". Nadat gegevens uit zijn pc vorige week naar buiten kwamen, ondernamen Tonino en het OM stappen om dit soort dingen in het vervolg tegen te gaan.

Meulenbroek erkent dat dit niet helemaal goed is gegaan, maar zijn er nu onmiddellijk maatregelen genomen om een einde aan de misstanden te maken. Volgens hem is het niet mogelijk om de website uit de lucht te halen.

Update 18:15
Volgens internetjournalist Francisco van Jole is de handelswijze van Neukia uitermate strafbaar. De maximale straf op het hacken en verspreiden van iemands gegevens is maar liefst zeven jaar, zo zei van Jole vanmiddag op Radio 2. ''Het zou mij niet verbazen als meneer Neukia morgen ergens anders ontbijt, dan hij gewoon is'', aldus Van Jole

Excuses weblog Neukia
Neukia heeft inmiddels van de website alle info verwijderd. In een schrijven zegt de maker van het log enorm naïef te zijn geweest door zomaar alles te publiceren wat een hacker aan hen heeft aangeleverd. Daarmee ontkennend dat het weblog zelf achter de hack zou zitten.

De makers van het weblog zeggen alle medewerking te zullen verlenen aan de politie om de hacker - die zich Countzer0 noemt - te achterhalen.

''Onze oprechte excuses gaan dan ook naar de heer Tonino. We wensen hem veel sterkte en hopen dat naïviteit niet de reden is dat Neukia voor altijd offline gaat'', zo besluit het weblog.

Update 19:47
RTL Nieuws meldt dat de taxichauffeur die de afgedankte computer van Tonino aan Peter R. de Vries heeft overgedragen, deze eerder aan AT5 heeft aangeboden. Hij wilde daarvoor duizend euro hebben. AT5 vond dit teveel. Wel heeft een systeembeheerder van AT5, die zonder problemen gegevens van de computer kon halen, stiekem de harddisk van de computer gekopieerd.



Lees ook:

» 00:29 Sap veruit favoriet bij kiezers GroenLinks26
» 25/05 Aangifte krakers tegen politie over geweld19
» 25/05 Notoire zwartrijdster loopt tegen de lamp25
» 25/05 Zeker anderhalf miljoen euro schade door noodweer17


delen | eKudos nujij

58603 views / 112 reacties
Reacties op dit bericht
12  van 112 reacties op deze pagina. Pagina  1 2 3
quote:
Op maandag 11 oktober 2004 21:09 schreef holgerson12 het volgende:

[..]

Die computer was geen 1000 euri waard, ik heb die ook gehad. Meen dat ik hem in 97 heb gekocht.
jongeeee, denk je nou dat hij hem vor de hardware wou verkopen ?? neej duuuh voor alle info die erop staat natuurlijk
Gevaarlijk hoor, dat publiceren van gegevens die door een hacker zijn verkregen. Ook het citeren daarvan -zoals in deze blogentry- is niet zonder risico. Voor wie benieuwd is naar wat juridisch wel en niet mag:
[url] http://www.wieringa-advocaten.nl/blog/blogindex.htm [/url]
Sorry: niet de meest directe link gepost naar die site met juridische implicaties van dit soort gehackt materiaal. De directe link is:
[url] http://www.wieringa-advocaten.nl/blog/nlblawg.php?cid=125#125 [/url]
quote:
Op maandag 11 oktober 2004 21:38 schreef LegalView het volgende:
Gevaarlijk hoor, dat publiceren van gegevens die door een hacker zijn verkregen. Ook het citeren daarvan -zoals in deze blogentry- is niet zonder risico. Voor wie benieuwd is naar wat juridisch wel en niet mag:
[url] http://www.wieringa-advocaten.nl/blog/blogindex.htm [/url]
Denk dat het tijd wordt voor fok om de frontpage berichten aan te passen...als ik dit zo lees van die site
quote:
Hoe zit het met beheerders van andere weblogs, die uit de betreffende mails citeren? Auteursrechtelijk redden zij het in ieder geval niet: om straffeloos te mogen citeren dient het werk waaruit geciteerd wordt rechtmatig openbaar te zijn gemaakt. Dat is hier niet het geval. Of iemand die citeert de privacy schendt zal afhangen van wat er precies geciteerd wordt. Ook het uitsluitend aanbrengen van een link naar een site waar (fragmenten van) de mails te vinden zijn kan al onrechtmatig zijn. Uit de jurisprudentie mag worden afgeleid dat het desbewust linken naar een site waar onrechtmatig materiaal te vinden is zelf ook onrechtmatig is.
userIcon
Lekkere bitchactie van AT5 trouwens
userIcon
quote:
Op maandag 11 oktober 2004 19:15 schreef Tiemie het volgende:
van VK:
[..]

_O-
ik ken die jongen, die zit namelijk bij mij in de klas hij is er vind ik het type niet voor kdenk ook vrijwel zeker te weten dat hij er niets mee te maken heeft
quote:
Op maandag 11 oktober 2004 09:54 schreef Re_plaY het volgende:
Eigelijk wel strafbaar om iemands post te openen/kraken maar goed deze Officier is wel erg slordig
Openen en kraken. En hetgeen wat deze tonijn doet is niet strafbaar? Allerlei gevoelige info en wellicht informatie die schermt wordt door de wet op de privacy zomaar op straat te pleuren..Zo zie je maar dat ook OvanJ zo nu en dan een hersenkwabje missen.
userIcon
Ik hoop dat die Neukia gastjes maar lekker hard aangepakt worden. Dat zal ze misschien leren eens na te denken voor ze iets doen.
iedereen kon dat password raden

ikbennicht

9 letters...
quote:
Op dinsdag 12 oktober 2004 06:14 schreef davidgilmour het volgende:
iedereen kon dat password raden

ikbennicht

9 letters...
...uuhh...zullen we zeggen..10..??
Ik snap echt niet hoe iemand zo dom kan zijn!!
Het is nu 2004 Tonino... niet 1904!
Maar goed, van mij mag hij als straf naar de kleuterschool!
quote:
Update 19:47
RTL Nieuws meldt dat de taxichauffeur die de afgedankte computer van Tonino aan Peter R. de Vries heeft overgedragen, deze eerder aan AT5 heeft aangeboden. Hij wilde daarvoor duizend euro hebben. AT5 vond dit teveel. Wel heeft een systeembeheerder van AT5, die zonder problemen gegevens van de computer kon halen, stiekem de harddisk van de computer gekopieerd.
Wat een naai-actie!
Niet de pc kopen maar wel de harde schijf kopieren, in principe kreeg hij die pc dus gratis .
quote:
Op maandag 11 oktober 2004 18:54 schreef safumufh het volgende:
[..]
Ik noem dat verantwoordelijkheid nemen, hbeez is zelf naar de klpd gegaan omdat
hij het eigenlijk ook niet vond kunnen en er spijt van had dat hij het gepubliceerd heeft.
Dat is GEEN matenaaierij, dat heet niet boeten voor andermans misstappen.
Volkomen terecht, jij zou ook niet willen brommen als je een nieuwsbericht over een
moordenaar schrijft en daar voor gepakt wordt alleen omdat je er over schrijft.
En ik noem het, afgezien van of die Logger nou misschien wel of niet zelf Countzer0 is, toch matennaaierij (komt van maten naaien, dus aan je spelling valt ook nog wel wat bij te schaven).
Want... als ze ze wèl zo groot zijn om klakkeloos deze informatie aan te nemen en te plaatsen (ook niet bepaald jofel), dan ben je al net zo slecht bezig. Zeker als je weet dat deze informatie niet legaal verkregen is en daar bovenop ook nog eens persoonlijk.

Als Neukia.nl zo graag in de belangstelling wil staan, zullen ze nu ook maar op de blaren moeten zitten. Als ik een gejatte auto aanneem (koop), dan kan ik niet zonder meer zeggen: "Ja, KLPD, hier heb je de dief en daarmee is de zaak klaar"...

Overigens kan ik er met mijn verstand niet bij dat er niemand moord en brand schreeuwt over de kopieëer-actie bij AT5. Sinds wanneer is het stelen van gegevens (van welke computer dan ook), zeker zonder medeweten van zowel Tonino als de taxi-chauffeur, ineens normaal?!
Zeker aangezien AT5 er -NIKS- mee gedaan heeft (dus ook niet de harddisk linea recta naar de Elandsgracht (bureau Amsterdam) heeft gestuurd)!
12  van 112 reacties op deze pagina. Pagina  1 2 3


Lees ook:

» 00:29 Sap veruit favoriet bij kiezers GroenLinks26
» 25/05 Aangifte krakers tegen politie over geweld19
» 25/05 Notoire zwartrijdster loopt tegen de lamp25
» 25/05 Zeker anderhalf miljoen euro schade door noodweer17


delen | eKudos nujij

Gebruikersnaam 
Wachtwoord
 
online adverteren www.m4n.nl
Video's



True ©1999-2012 FOK! INTERNET SITES  |  gratis nieuws op je site?  |  algemene voorwaarden