| stem (of voeg toe) op: |
|
Bron: De Telegraaf |
quote:Het recht om te werken IS al een plicht. In je eentje is een hypotheek + levensonderhoud voor een gezin haast niet te betalen. En tja, tweeverdieners zijn normaal, dus de regering doet er geen ruk aan. Gezinnen waarin de vrouw voor de kinderen WIL zorgen hebben het financieel gewoon krap, gemiddeld genomen.Het recht om te werken zou hierdoor een plicht worden.
quote:Heb jij kinderen dan? Dan heb je het pas over echt huishouden. Anders is het maar een beetje freewheelenOp zondag 1 augustus 2004 10:15 schreef Tarot het volgende:
Als ik op mezelf woon en ik alles in huis dus ook zelf doe, mag ik dan mijn mening hebben dat het allemaal best meevalt?
quote:Laten ze de mensen eens beter nadenken of ze wel kinderen willen. Wegstoppen op de creche is wel erg makkelijk anders.Op zondag 1 augustus 2004 10:05 schreef MyMilkshake het volgende:
laten ze de kinderopvang maar 's goedkoper maken en beter regelen dan hoeven bepaalde huisvrouwen tenminste niet noodgedwongen thuis te blijven omdat werken niet de moeite is
als toch al het salaris in de kinderopvang verdwijnt.
quote:Het is voor een kind veel beter om ouders in de buurt te hebben, in plaats van opgevoed te worden door de maatschappij. Ze kunnen beter 100.000 huizen er bij bouwen, waardoor iedereen tegen een normale prijs kan leven en de druk weer van mensen afvalt.Op zondag 1 augustus 2004 10:05 schreef MyMilkshake het volgende:
laten ze de kinderopvang maar 's goedkoper maken en beter regelen dan hoeven bepaalde huisvrouwen tenminste niet noodgedwongen thuis te blijven omdat werken niet de moeite is
als toch al het salaris in de kinderopvang verdwijnt.
quote:Wie is ze? Kinderdagverblijven is tegenwoordig ook business, met alle regelgeving en kosten vandien. Kosten die wel terugverdiend moeten worden. Jij wilt werken? Je kinderen moeten opgevangen worden, kost zoveel ! Simpele economische rekensom.Op zondag 1 augustus 2004 10:05 schreef MyMilkshake het volgende:
laten ze de kinderopvang maar 's goedkoper maken en beter regelen dan hoeven bepaalde huisvrouwen tenminste niet noodgedwongen thuis te blijven omdat werken niet de moeite is
als toch al het salaris in de kinderopvang verdwijnt.
quote:Ik zou dit graag willen veranderen in 'huismensen' zijn onmisbaarEn dat terwijl huisvrouwen volgens hem toch echt onmisbaar zijn voor de samenleving.
quote:Maar wat wordt ermee gedaan dan?Op zondag 1 augustus 2004 10:56 schreef Natalie het volgende:
Hmmm, dat is al jaren bekend toch? Tenminste, dat mag ik hopen. Anders zou 't wel heel triest zijn.
quote:ik ben het helemaal met je eens.....zo heb ik er ook voor gekozen bij mijn kinderen..... NO NIETS geen sleutels om de nek.....mama is gewoon thuis...dus datOp zondag 1 augustus 2004 11:24 schreef lagulalupis het volgende:
[..]
Maar wat wordt ermee gedaan dan?
Een echte moeder weer thuis zou de maatschappij een heleboel ellende en geld schelen.
Nu hebben wij sleutelkinderen die zwervend wachten tot hun ouders weer thuiskomen.
Zij gaan rotzooi uithalen, doen het slecht op school.
Er is geen stabiele plek meer waar kinderen op terug kunnen vallen.
En inderdaad, of je man moet goed verdienen of je moet armoede lijden.
Ik kies bewust voor mijn kinderen en niet voor kinderen om die met zes maanden bij oma of een opvang te dumpen.
Nee, ik kies ervoor om minder te hebben,niet op vakantie te gaan, een keer per jaar een paar schoenen te kopen en verder alles aan de kinderen.
Eten is soms krap en dat is het enige waar ik mij druk over kan maken.
Ik zorg voor mijn kroost.
Hou ze in de hand, geef ze normen en waarden maar vooral, ik geef ze een voorbeeld van een gezin, iets waar wij tegenwoordig maar lichtzinnig over denken.
Toen mijn oudste vier werd kreeg ik gelijk een telefoontje van arbeidsintegratie.
Of ik een opleiding wou of dat zij konden helpen met het vinden van een baan.
Heb gelijk duidelijk gemaakt dat als ik geen geld van iemand krijg niemand mij kan dwingen te werken, daarbij had ik al een tweede rondlopen dus dan val je onder de zorgplicht.
Ook zo dubbel, waarom hoeft mijn kind van vier minder zorg dan onder de vier jaar ??
Moet ik die niet opvoeden?
Leren?
Daar voor zijn ?
Nee die mag ik wel in een opvang stoppen.
En als het aan de regering ligt gaan de kinderen nog een jaar vroeger naar school, kunnen zij de ouders eerder dwingen te werken.
Maar een ding is voor mij duidelijk en heb ik bewust voor gekozen, ik blijf er voor de kinderen, ongeacht of dat betekend dat ik dagen op brood moet zitten.
Ik weiger mijn kind een sleutel om de nek te geven en te wachten op ellende.
Geef mij alsjeblieft dat gedeelte van vroeger terug waar moeders met de thee op de thuiskomst wacht.
Geef mij oom agent terug.
Ik heb voor hun gekozen en dus zal ik er voor hun zijn.
quote:Wat een bullshit. Verveling, vandalisme en baldadigheid is van alle tijden. Dat heeft helemaal niets met creches te maken. Voor de ontwikkeling van kinderen is het juist beter om in groepen groot te worden. Het gaat namelijk niet om de kwantiteit, maar om de kwaliteit van opvoeden.Op zondag 1 augustus 2004 10:21 schreef MercedesCL het volgende:
[..]
Laten ze de mensen eens beter nadenken of ze wel kinderen willen. Wegstoppen op de creche is wel erg makkelijk anders.
Dat worden kinderen die uit verveling aan een openstaande brug gaan hangen en het verkeer tegen houden omdat hun ouders nooit tijd voor ze hadden want mama en papa werken overdag en savonds zijn ze te moe en moeten ze voor de tv hangen![]()
quote:ik zou ook graag willen werken...begrijp me niet verkeerd en veel alleenstaande moeders willen dat.....maar waar vind je tegenwoordig nog een goeie baas die er rekening mee wil houden dat je er na school wil zijn voor de kids?? geef toe die zijn er bijna niet meer....en late diensten oke......maar heb je dan wel oppas voor de kids savonds laat als je werkt....want ook al slapen ze er kan er altijd een wakker worden......dus als je de kids alleen laat savonds wat ben jij dan voor een moeder....Op zondag 1 augustus 2004 11:40 schreef jojo74 het volgende:
ALs je als ouder kiest om in armoede te leven met je kinderen, is dat niemand te verwijten, alleen jezelf, kinderen kosten geld en worden helaas niet alleen groot en volwassen door liefde, als je dus kiest om niet te werken en dan in armoede te leven is dat een eigen keuze, ik vind het ook jammer dat er moeders zijn die het normaal vinden dat ze een uitkering krijgen omdat ze kinderen opvoeden.
En het is moeilijk om je kind geen sleutelkind te laten worden!! IK zelf ben alleenstaand en heb eindeloos gezocht naar werk waar ik zo veel mogelijk bij mijn kinderen kan zijn, ik heb een baan gevonden waar ik late diensten kan draaien, dus als zij slapen werk ik, niks geen sleutelkinderen! Ik ben van mening dat het noodzakelijk is een juiste balans te vinden tussen werken en kinderen, dan hoef je geen sleutelkinderen te hebben! Maar ik kan wel 2 keer per jaar met mijn kinderen op vakantie en de extra's die ik zonder mijn werk niet zou kunnen doen!
quote:da's mooi maar ik heb nu ook geen afwas machine en droger. ja heb ik wel maar weet niet hoe die werktOp zondag 1 augustus 2004 11:19 schreef Pool het volgende:
Waarom huisvrouw en niet huisman? Bovendien kunnen tweeverdieners prima een (parttime) baan hebben en daarnaast het huishouden doen met enkele kinderen. Vroeger kon het inderdaad een fulltime 'baan' zijn ja, als je tien kinderen had en nog geen (af)wasmachine, wasdroger en dergelijke hulpmiddelen. Nu hebben huisvrouwen en -mannen die een beetje efficiënt te werk gaan gewoon tijd over.
Verder is er niks mis met kinderopvang en overblijven op de basisschool. Er zullen best onderzoeken zijn die zeggen dat het niet goed is voor kinderen, maar ik heb ook onderzoeken met tegengestelde resultaten gezien. Zelf ben ik er in elk geval niet door beschadigd![]()
quote:vrouwen hebben de plicht voor hun gezin(kinderen en Man) te zorgen. Maw gewoon te gaan werken. een dak boven het hoofd en eten op de plank is het belangrijkste. Het voorbeeld geven niet werken is goed, daarmee schep je als alleenstaande ouder een verloren generatie zonder toekomst die hun kinderen ook weer in armoede laten opgroeien. het bijstandmoeder milieu met kansarme agressieve kinderen, die uit verveling omaatjes en opaatjes inelkaar slaan om aan geld te komen.Op zondag 1 augustus 2004 11:20 schreef weirdmiss het volgende:
tegenwoordig moeten alle alleenstaande moeders werken...( word verplicht ) ongeacht hoe oud de kids zijn.... ze klagen over rond hangende jongeren en dat kinderen meer de kriminaliteit ingaan....hoe komt dat nu dan??? de overheid verplicht de moeders te gaan werken dus kinderen op jonge leeftijd worden al sleutelkinderen....
daarbij is het huishouden inderdaad zwaar en niet alleen dat maar ook de opvoeding van de kids in deze tijd....
oke makkelijk gezegt ...."had je maar geen kinderen moeten nemen " maar dat heeft er weinig mee te maken vind ik....
vaak worden huisvrouwen als vrouwen gezien die te broert zijn om te gaan werken....nou dus niet....veel willen maar ja daar heb je het kosten plaatje dan ook weer....
toch fijn dat hier aandacht aan besteed word....een keer
Ferdo (Eindredactie Frontpage) 01-08-2004 @ 12:55
quote:Is dit niet gewoon een verkapt vrouwen horen achter het aanrecht maar dan in enigzins bedekte termen?De kardinaal vindt dat het document ons een spiegel voorhoudt. Steeds vaker krijgt hij de klacht van vrouwen dat de sociale druk om te werken naast het runnen van een huishouden te groot is. Het recht om te werken zou hierdoor een plicht worden. En dit komt volgens Simonis het gezinsleven niet ten goede.
quote:Ik heb een 'goede' moeder gehad.Op zondag 1 augustus 2004 11:46 schreef weirdmiss het volgende:
[..]
ik zou ook graag willen werken...begrijp me niet verkeerd en veel alleenstaande moeders willen dat.....maar waar vind je tegenwoordig nog een goeie baas die er rekening mee wil houden dat je er na school wil zijn voor de kids?? geef toe die zijn er bijna niet meer....en late diensten oke......maar heb je dan wel oppas voor de kids savonds laat als je werkt....want ook al slapen ze er kan er altijd een wakker worden......dus als je de kids alleen laat savonds wat ben jij dan voor een moeder....
quote:Kinderen van tegenwoordig zijn ook veel rijker dan vroeger.Op zondag 1 augustus 2004 13:15 schreef xdude het volgende:
Ik wil maar zeggen, kinderen van tegenwoordig zijn een luxeprobleem geworden.
quote:wie zegt trouwens dat ik in armoede leef.......we hebben het niet over armoede maar het er zijn voor de kinderen en het huisvrouw zijn.....gelukkig hebben mijn kinderen reikdom en genoeg op hun spaarboekje staan om te kunnen gaan studeren....en daar ben ik blij om en heb er zelf voor gezorgt dus dat zit helemaal goed bij mijn kids......Op zondag 1 augustus 2004 13:33 schreef LIeveheersdier het volgende:
[..]
Ik heb een 'goede' moeder gehad.
Mijn ouders werkten allebei en mijn oma paste meestal op.
Die werkte ook nog een beetje en woonde in bij mijn ouders.
Dat heeft er in geresulteerd dat ik in tehuizen terecht kwam met mijn 5de tot mijn 18de.
Ik heb geen diploma's en dus ook geen baan.
Ben er zelfs voor afgekeurd geweest.
De grootste fout die ik gemaakt heb is door zelf weer te proberen werken.
Je wordt overal tegen gewerkt.
Nu ben ik te oud voor de arbeidsmarkt, geen ervaring e.d.
Voor een man geldt de regel: zoek het zelf maar uit, want men gaat er van uit dat je alles mee hebt.
Ik vind het overdreven te zeggen dat je zelf de keuze gemaakt hebt voor je kinderen dat je daarmee voor armoede hebt gekozen en een parasiet bent.
Het kost de maatschappij meer als je wilt of moet gaan werken.
Dan moet er kinderopvang geregeld worden.
En dat kost vandaag de dag ook meer dan 5 euro per dag.
Iedere moeder moet het kunnen, maar het is ook een vak.
Veel moeders maken er ook een rommeltje van en die doen maar wat.
Zoals in mijn geval.
Simonis loopt een beetje achter.
Hij vergeet dat er ook (alleenstaande) mannen zijn die werken en zelf ook nog een huishouden hebben.
Zelf zal die wel een hulp in de huishouding hebben of een huishoudster.
En er van uit gaan dat alle alleenstaande mannen dat hebben.
Als je moe van je werk thuis komt en je moet dan ook nog eens koken en daarna nog eens schoonmaken dan heb je daar geen zin meer in.
Ik zelf kwam niet veel verder dan stofzuigen en dan had ik het nog makkelijk.
Een 3 kamer woning op de 3de etage.
Regelmatig at ik laat en kookte dan nog.
Dat geldt natuurlijk ook voor alleenstaande vrouwen.
Simonis leeft zo te zien nog in een hele andere tijd en heeft volgens mij geen idee van wat stress is.
Ik had het laatst een onregelmatige baan voor 32 uur (WIW).
Daar werd handig misbruik van gemaakt anders lag ik er uit.
Als er een zieke was werd ik gebeld of ik meteen kon komen.
Zo maakte ik nog weken van 40 uur en dagen van 10-12 uur.
Ik mocht de eerste 2 jaar blij zijn dat ik mijn overuren op kon nemen.
Dat ging met moeite en pijn.
Toen ik een vriendin kreeg en ging trouwen en verhuizen was het voor hun einde baan en begonnen ze overal moeilijk over te doen.
Daar voor ben ik de ziektewet ingegaan en vervolgens ontslagen.
En dan heb je vervolgens alles tegen.
Alle instanties gaan moeilijk doen over uit betalingen.
Je wordt gewoon getreiterd en ik kan begrijpen dat vrouwen met kinderen daar niet voor kiezen.
En kiezen voor de veiligheid van een bijstandsuitkering.
Nood gedwongen dus. Heeft niks meer met vrije keuze te maken.
Dan kun je beter blijven zitten waar je zit.
En als het voor een man al moeilijk is laat staan voor een vrouw.
Als man word je (ook) gediskrimneerd. Eerst buitenlanders, vrouwen en gehandicapten een baan dan pas als Nederlandse man.
Tegen die konkurrentie is niet op te boksen.
quote:Niet iedereen komt goed terecht.Op zondag 1 augustus 2004 11:37 schreef balderic het volgende:
[..]
Wat een bullshit. Verveling, vandalisme en baldadigheid is van alle tijden. Dat heeft helemaal niets met creches te maken. Voor de ontwikkeling van kinderen is het juist beter om in groepen groot te worden. Het gaat namelijk niet om de kwantiteit, maar om de kwaliteit van opvoeden.
Het is aangetoond dat ouders helemaal niet voor de televisie hangen (Tokkies uitgezonderd) omdat ze te moe zijn. Ze geven de kinderen juist betere aandacht in minder tijd.
Wellicht een goed plan als je je even verdiept in de materie voor je blaat.![]()
quote:Als je kinderen wilt moet je ook de lasten daarvan dragen, en dus niet zeuren dat de kinderopvang zo duur is. Trouwens, je besluit toch niet om kinderen te nemen op basis van de hoeveelheid kinderopvang? Die kinderen wil je toch zelf opvoeden, en niet de hele dag op de kinderopvang dumpen of wel?Op zondag 1 augustus 2004 10:05 schreef MyMilkshake het volgende:
laten ze de kinderopvang maar 's goedkoper maken en beter regelen dan hoeven bepaalde huisvrouwen tenminste niet noodgedwongen thuis te blijven omdat werken niet de moeite is
als toch al het salaris in de kinderopvang verdwijnt.
quote:Ach ja, wat is armoede in Nederland zolang je nog een dak boven je hoofd hebt ?Op zondag 1 augustus 2004 13:51 schreef weirdmiss het volgende:
[..]
wie zegt trouwens dat ik in armoede leef.......we hebben het niet over armoede maar het er zijn voor de kinderen en het huisvrouw zijn.....gelukkig hebben mijn kinderen reikdom en genoeg op hun spaarboekje staan om te kunnen gaan studeren....en daar ben ik blij om en heb er zelf voor gezorgt dus dat zit helemaal goed bij mijn kids......![]()
![]()
quote:Deze opmerking is van kip zonder kop.Kinderen worden NIET bewust weggestopt op een creche,die MOETEN naar een chreche,omdat de vrouw tegenwoordig MOET werken van de regering en niet meer thuis mag blijven om voor de kinderen te zorgen.Als dan ook nog de prijs van kinderopvang zodanig hoog is,dat het verschil tussen werken en thuis voor de huishouding en kinderen zorgen,maar een paar honderd euro in de maand bedraagt,zeg ik dat de vrouwen gelijk hebben als ze thuis blijven.Ik ga immers ook niet voor 200 of 300 euro in de maand aan het werk,no way.Op zondag 1 augustus 2004 10:21 schreef MercedesCL het volgende:
[..]
Laten ze de mensen eens beter nadenken of ze wel kinderen willen. Wegstoppen op de creche is wel erg makkelijk anders.
Dat worden kinderen die uit verveling aan een openstaande brug gaan hangen en het verkeer tegen houden omdat hun ouders nooit tijd voor ze hadden want mama en papa werken overdag en savonds zijn ze te moe en moeten ze voor de tv hangen![]()
quote:Nog een tip: zorg eerst dat je een goed huwelijk hebt en zeker weet dat je niet gaat scheiden.Op zondag 1 augustus 2004 14:32 schreef Tripleforce het volgende:
tip: neem geen kinderen,van wat je bespaart neem je een huishoudster.
quote:Denk je dat het daardoor opeens allemaal beter wordt ?Op zondag 1 augustus 2004 10:05 schreef R@b het volgende:
Misschien moet Simonis zelf eens wat meer de bezem en stoffer hanteren in plaats van dag en nacht in stoffige 2.000 jaar oude boeken te neuzen.
Maar daar zal hij wel te beroerd voor zijn. Vandaar dat vrouwen ook geen priester mogen worden natuurlijk..... [afbeelding]
quote:Kantoorpik of thuiswerker zeker.Jij doet nou net of je zelf uitmaakt op welke tijden dat je werkt!!Ik als straatmaker werk van 7 uur s`morgens tot 4 uur s`middags,omdat dit gunstiger is als van 7 uur s`avonds tot 4 uur s`nachts,of het moet jou niet uitmaken dat je de herrie van trilplaten,shovels en stenen hoort?!Mijn vrouw werkt als begeleidster op een chreche 5 dagen in de week,en jahoor,ook overdag,omdat dit gunstiger is voor de kindjes dan s`nachts.Op zondag 1 augustus 2004 14:46 schreef nweenink het volgende:
[..]
Als je kinderen wilt moet je ook de lasten daarvan dragen, en dus niet zeuren dat de kinderopvang zo duur is. Trouwens, je besluit toch niet om kinderen te nemen op basis van de hoeveelheid kinderopvang? Die kinderen wil je toch zelf opvoeden, en niet de hele dag op de kinderopvang dumpen of wel?
De oplossing is simpel: als een stel kinderen wil dan moeten ze onderling maar uitmaken wie van de twee thuisblijft. Heeft het kind een van de ouders thuis, en dan is er genoeg plek op de kinderopvang (daalt de prijs ook vanwege marktwerking). Tweeverdieners die kinderen de hele dag naar de kinderopvang sturen... Laten die eerst eens nadenken en niet zeuren!
quote:Twee goeie reakties van je.Op zondag 1 augustus 2004 19:07 schreef RetepV het volgende:
Kijk, als je een gezin hebt kun je niet in een klein rothuisje wonen. Je moet dus in een redelijk eengezinshuis wonen. Maar ja, de prijs daarvan is geexplodeerd omdat niemand er een halt aan toeriep. Nu zitten er heel veel gezinnen in een middelmatig huis dat ze HEEL VEEL gekost heeft, en nog heel veel kost. En tja, dus moeten man en vrouw tegenwoordig BEIDE werken als ze een gezin willen of hebben. Als één van de twee dan thuis huisvrouw is, dan moet de ander twee keer zo hard werken.
De oplossing is dus simpel. Simonis, zorg maar dat de huizenprijs omlaag gaat, dan kan bij elk gezin weer een ouder thuis zijn en kan de ander meehelpen zodat het huisvrouwenwerk weer minder zwaar wordt.
Prima plan toch? Doe maar eens wat met die hoge positie van je....