BNN begint actie om voortbestaan veilig te stellen

Media & Cultuur • Geschreven door Ferry (Veerboot) op 23-05-2004 @ 15:32
print 
Een anonieme FOK!ker had ons via de nieuws-submit te melden:

BNN is een actie begonnen om zijn voortbestaan veilig te stellen. Onder de titel 'BNN moet blijven' probeert de jongerenomroep de Eerste Kamer te overtuigen van het draagvlak dat BNN zou hebben in de samenleving.

BNN is sinds 6 september 1998 officieel een publieke omroep. Om na september 2005 nog te mogen uitzenden, zou BNN volgens de mediawet 300.000 leden moeten hebben. Staatssecretaris Van der Laan (Media) stelde destijds voor dat aantal te verlagen naar 150.000. De Tweede Kamer ging akkoord, maar de Eerste Kamer stribbelt nu tegen.

De Senaat is bang voor gelegenheidswetgeving om alleen BNN tegemoet te komen. Bovendien willen de senatoren dat Van der Laan haar plan vervat in een groter wetsvoorstel waarin de volledige mediavisie van het kabinet is opgenomen. Van der Laan heeft dat inmiddels toegezegd.

BNN startte in september 2003 met een grote ledenwerfcampagne met de slogan 'We zitten in de shit, dus word lid'. Die campagne wierp zijn vruchten af, want in maart van dit jaar had BNN 224.064 leden.

Nu gaat BNN dus opnieuw actie voeren. Via de site BNNmoetblijven.nl kunnen mensen hun zorg uitspreken over het mogelijk verdwijnen van BNN. Naast de site kan er ook via sms-nummer 9090 geprotesteerd worden. Alle reacties zal BNN later aan de leden van Eerste Kamer aanbieden. BNN heeft overwogen mensen op te roepen direct naar de Eerste Kamer te mailen, maar heeft daar vanaf gezien.

Ook komt BNN op radio en tv met een indringende spot. In de spot is BNN aanvankelijk omgeven met het geluid van een hartslag, maar aan het eind van de boodschap valt die hartslag weg.

"We hebben bewust niet voortgeborduurd op de campagne 'in de shit', want we zitten nu in een andere situatie", aldus BNN-voorzitter Gerard Timmer. "We willen de politiek laten zien dat wij een partij zijn die ertoe doet. We hebben trouwens ook afzonderlijke acties in de planning, maar daar kan ik nu nog niets over zeggen."

Timmer is zeker nog niet gerust op de ontwikkelingen in de Eerste Kamer. "Er zijn wel mensen die mij zeggen dat het daar wel goed komt, maar ik vind het een dubbeltje op zijn kant. De politici houden de komende weken hun kaarten aan de borst. Ik zie onvoldoende basis om de uitkomst met vertrouwen tegemoet te zien."



Lees ook:

» 25/05 Het is handdoekdag45
» 24/05 Extra veiligheidsmaatregelen voor Pinkpop9
» 23/05 Verheugde reacties op btw-verlaging kunsten88
» 21/05 Raad voor Cultuur: bezuinigingen 'slaan gaten'33


delen | eKudos nujij

11787 views / 59 reacties
Reacties op dit bericht
9  van 59 reacties op deze pagina. Pagina  1 2
Leuk om naar te kijken, hoewel ik vrijwel nooi naar de tv kijk, vond ik finals wel aardig. Verder zie k geen reden om BNN op te doeken.

Wees nou eerlijk BNN > TROS AVRO en alle andere lingo uitzendende omroepen bij elkaar, wil je dat opgeven en kijk je liever naar lingo???
Ik wil "Kamphues maakt vrienden" niet missen. BNN maakt zulke goede programma's (afgezien van enkele) dat mag gewoon niet meer weg
BNN is leuk!!! k vind absoluut dat t mag blijven!! oké, t niveau ligt niet altijd even hoog, maar t blijft lekker aangenaam om te zien!!!

dus als t aan mij lijgt mag BNN duidelijk blijven!!

en ja, k heb ook al op BNNmoetblijven.nl 'mijn zorg uitgesproken' (en ja, dit ook namens mijn vriend..!! )
userIcon
Het zal me aan me reet roesten wat er met ze gebeurt, alleen vind ik het hele leden verhaal ook een beetje achterhaald.

Die leden willen ze ten eerste gebruiken voor een peiling van de populariteit en niet te vergeten dat ze zelf geld in het laatje hebben.

Gewoon de kijkcijfers in de gaten houden of ze bestaansrecht hebben en daaraan de hoeveelheid uitzenduren koppelen.
De EO heeft zijn kijkers, BNN, Vara en alle anderen. Zolang ze genoeg kijkers hebben mogen ze dus van mij uren krijgen. En als je het niet wilt zien. ZAPPEN!!

Was getekend...........een NED3 kijker (Vara/NOS/VPRO)
Soms wel leuk BNN maar zal het niet missen ofzo...
Daggg BNN !

Hopelijk wordt Top of the Pops wel ergens uitgezonden, was wel grappig, en natuurlijk de nationale IQ test.
userIcon
quote:
Op zondag 23 mei 2004 16:02 schreef Reintje het volgende:
BNN is op lange termijn denk ik de redding van het publieke bestel.
Over een jaar of 25 kijkt er geen mens meer naar de geitenwollensokken EO, de overdreven, bijna pattriotistische, Tros, of naar al die omroepen waar ik zelfs de naam niet van weet laat staan wat ze uitzenden.
BNN moet inderdaad blijven!
er is nogsteeds iet wat alles overstemt : DE RVU
ga daar eens naar kijken zou ik zeggen.
En zo gaan we ieder jaar weer vechten om BNN te houden zeker.. Ja daaaag! Rot nou maar lekker op met die ***zender en die ***programma's...
Als BNN ook maar enigzins goede programma's zou maken hadden ze hun leden al lang en breed binnen gehad.

BNN is gewoon niks meer sinds de begin dagen met bart, toen hadden ze nog wat vernieuwends nu volgen ze enkel de rest met saaie soapies wannabee BNN-ers en oude amrikaanse tv shows.
9  van 59 reacties op deze pagina. Pagina  1 2


Lees ook:

» 25/05 Het is handdoekdag45
» 24/05 Extra veiligheidsmaatregelen voor Pinkpop9
» 23/05 Verheugde reacties op btw-verlaging kunsten88
» 21/05 Raad voor Cultuur: bezuinigingen 'slaan gaten'33


delen | eKudos nujij

Gebruikersnaam 
Wachtwoord
 
online adverteren www.m4n.nl
Video's



True ©1999-2012 FOK! INTERNET SITES  |  gratis nieuws op je site?  |  algemene voorwaarden