Gloeivisjes voorlopig niet in Europa te koop

Algemeen • Geschreven door Richard (NorthernStar) op 12-02-2004 @ 04:39
print 
Genetische gemodificeerde 'gloeivisjes' uit Amerika mogen niet in Europa op de markt worden gebracht. De ontwikkelaar van de visjes, Yorktown Technologies heeft niet de juiste vergunning aangevraagd die nodig is voor de import van genetisch gemanipuleerde dieren. De GloFish, zoals de officiële naam luid, zijn zebravisjes die zijn verrijkt met genen van kwallen of zeeanemonen waardoor ze fluorescerende eigenschappen hebben gekregen.


de genetisch gemanipuleerde zebravisjes

Het genetisch manipuleren van dieren voor commerciële doeleinden is een omstreden aangelegenheid. In een commentaar op de zaak noemde europarlementslid De Roo, van Groen Links, het veranderen van genen alleen voor de fun "stuitend en onwenselijk". Yorktown Technologies zegt daarentegen dat er geen ethische grenzen overschreden worden omdat de visjes geen schade van hun nieuwe eigenschappen ondervinden.

Met dank aan Modafinil voor de tip.

Bron: Nu.nl


Lees ook:

» 24/05 [Upd] Studentes Minerva ontgroend in luiers235
» 20/05 Eindejaarsconference Van Rossem weer populair21
» 20/05 Oudste vrouw op Mount Everest26
» 18/05 Verkooppunten tabak in grensstreek onder druk50


delen | eKudos nujij

2495 views / 27 reacties
Reacties op dit bericht
27  van 27 reacties op deze pagina. Pagina  1
leuke visjes, die wil ik ook wel
Inderdaad, opzouten met die shit..

Dont f*ck with mother nature
userIcon
Als het alleen maar voor de fun is vind ik het ook (nog) niet kunnen....er is nog te weinig bekend over wat "spelen" met genen voor rotzooi kan veroorzaken in de natuur.

Zelfs als het om dieren gaat voor consumptie waardoor honger bestreden zou kunnen worden vind ik het nu nogal link. Maar ja, misschien over een tijd is het heel normaal en blijkt er niks gevaarlijks aan te zijn.
3rr0r, je hebt gelijk, maar vergeet niet dat deze guppies niet in het wild leven. Ze kunnen neit in het wild leven omdat het tropische vissen zijn, dus gevolgen voor de natuur zijn er niet.

Hier een stukje van The Scientist

"Fluorescent transgenic fish do not have any apparent fitness advantage over wild type fish of the same species," he says. "To the contrary, because fluorescence carries additional burdens in biosynthesis, energy distribution, and predator avoidance, fluorescent fish are likely to have reduced fitness."
De lange termijn reacties zijn niet bekend. Genmutaties kunnen misschien wel mooi lijken, maar wat is het uiteindelijke resultaat? Wellicht een Übermensch? Gaan we toch weer 60 jaar terug in de tijd.
Er zou maar iemand zo gek zijn om die vissen terug in de natuur te zetten. De hele soort zou wel eens kunnen verdwijnen. (Ineens opvallende prooi geworden) Hebben die Amerikanen niet iets beters te doen?
Ik vind het anders hele leuke visjes, en weet je eigenlijk wel hoe sluierstaart goudvissen zijn doorgefokt...
De GloFish, zoals de officiële naam luidt..
Voor iedereen die zit te roepen "don't fuck with mother nature" of soortgelijks..
Denk eens een hele poos terug in de tijd.. toen iemand voor het eerst een mens ging opensnijden om te leren hoe ie eruit zag van binnen en toen dat geleerde in praktijk ging zetten als de eerste chirurg.
Of toen peniciline werd uitgevonden en al snel werd toegepast op mensen als eerste antibiotica.

Mensen zijn gewoon weer wat slimmer geworden ondertussen en gaan weer een stapje verder met het uitvinden. Door jaren van indoctrinatie door de kerk denkt men nu met het werk van god (onszelf) te gaan knoeien. ONZIN!

Tuurlijk kan genetische manipulatie fout aflopen, maar wat dat de mens heeft gedaan tot op heden had/heeft niet de mogelijkheid om zwaar foutief af te lopen?

james_bondage: een ubermensch = 60 jaar terug in de tijd? Hittler heeft er geen klote mee te maken hoor? Een gezonder mens door gentherapie verhoudt zich precies als een gezonder mens door antibiotica.
userIcon
Als het verboden is wordt de illegale straatwaarde natuurlijk wel weer opgedreven.
De echte aquariumliefhebber zal ze denk ik ook niet kopen, maar mensen die van iets aparts houden zal het wel aantrekkelijk zijn.
Mr Poohbeer, ik zal je even quoten:
quote:
Voor iedereen die zit te roepen "don't fuck with mother nature" of soortgelijks..
Denk eens een hele poos terug in de tijd.. toen iemand voor het eerst een mens ging opensnijden om te leren hoe ie eruit zag van binnen en toen dat geleerde in praktijk ging zetten als de eerste chirurg.
Of toen peniciline werd uitgevonden en al snel werd toegepast op mensen als eerste antibiotica.

Mensen zijn gewoon weer wat slimmer geworden ondertussen en gaan weer een stapje verder met het uitvinden. Door jaren van indoctrinatie door de kerk denkt men nu met het werk van god (onszelf) te gaan knoeien. ONZIN!

james_bondage: een ubermensch = 60 jaar terug in de tijd? Hittler heeft er geen klote mee te maken hoor? Een gezonder mens door gentherapie verhoudt zich precies als een gezonder mens door antibiotica.

En dan je contradictie:
quote:
Tuurlijk kan genetische manipulatie fout aflopen

Niet echt een geloofwaardig verhaal vind je wel?

Ik vind overigens de vergelijking medische wetenschap en genmanipulatie erg vreemd. Wat gebeurt er bijvoorbeeld als in dit verhaal de gemuteerde vissies zich voortplanten? Weet jij het, weet ik het? Ik vind het te voorbarig om genmanipulatie nu al in productie te nemen. Maar ja, ik zal wel te simpel denken.
hmm kan het zijn dat ik deze beestjes vorig jaar in Hongarije heb gezien in 1 of andere dierenwinkel ??
Ow ben net aan de kweek met maanvissen Moet nu toch met de GloFish kweken.

[quote]The suggested retail price for our fish is $5.00[quote]
Niet duur, je kunt hem zelfs online bestellen.
[ Dit bericht is gewijzigd door Geartjan ]

quote:
Wat gebeurt er bijvoorbeeld als in dit verhaal de gemuteerde vissies zich voortplanten? Weet jij het, weet ik het?

Ook al zullen deze genen zich in het wild verspreiden, dan zorgt evolutie ervoor dat deze wel weer zal verdwijnen. Immers, positieve mutaties maken meer kans, dus verdringen de originele genen en negatieve mutaties zullen langzaam weer verdwijnen
En hierboven is al duidelijk gemaakt dat deze genen de fitness negatief beinvloed
hmm die wil ik ook wel in mn bakkie
Hmmmmz, kzie er niet veel blinken aan
wie heeft het hier over het terugzetten in de natuur?
Op het moment dat die beesten teruggezet worden in de natuur gaan ze hardstikke dood: survival of the fittest. En zonder hun normale camouflagekleur zijn ze niet de fittest.

Verder heb ik er niet heel veel op tegen ofzo, 't zou uiteindelijk ook wel gelukt zijn met gewoon heel veel doorfokken totdat je uiteindelijk 'per ongeluk' dezelfde mutatie hebt. Alleen duurt dat wat langer.

En opzich vindt ik 't wel gave beestjes en zou ik ze best wel in m'n aquarium willen hebben
mooi zo als iedere aquarium-bezitter ze koopt en dan de lampen niet meer aanmaakt scheelt dat heel veel stroom levert het toch nog iets op !

quote:
Ze kunnen neit in het wild leven omdat het tropische vissen zijn, dus gevolgen voor de natuur zijn er niet.

Leuke redenering Maar er klopt geen hout van
Dat zou betekenen dat er geen tropisch wild is
userIcon
WOOT, die wil ik!!!
Vissen zijn sowieso al stom
Er was toch ook iemand die ooit een een bij genetisch had gemanipuleerd zodat ze meer honing zouden produceren. Heten die dingen tegenwoordig niet killerbee's ?
ach ja wat heb je aan die beesten...

quote:
De ontwikkelaar van de visjes, Yorktown Technologies heeft niet de juiste vergunning aangevraagd...

Tja, niet iedereen mag van Europa voor God spelen. Dat hier überhaupt vergunningen voor verstrekt kunnen/mogen/gaan/zullen door een ander mens, is natuurlijk al helemaal bezopen!

Ik ben geen groene, maar laat de natuur op dit gebied a.u.b. gewoon zijn gang gaan en blijf er met je commerciële/militaire tengels vanaf!
PFoe, zoiets zou gewoon verboden moeten zijn! Ik ben dan ook fel tegen genetische manipulatie!
goddamn wou er net 1 bestellen
Kan dat ook bij mensen? Dat je gaat stappen in het weekend met een lichtgevend hoofd of zo? Gaaf!!
27  van 27 reacties op deze pagina. Pagina  1


Lees ook:

» 24/05 [Upd] Studentes Minerva ontgroend in luiers235
» 20/05 Eindejaarsconference Van Rossem weer populair21
» 20/05 Oudste vrouw op Mount Everest26
» 18/05 Verkooppunten tabak in grensstreek onder druk50


delen | eKudos nujij

Gebruikersnaam 
Wachtwoord
 
online adverteren www.m4n.nl
Video's



True ©1999-2012 FOK! INTERNET SITES  |  gratis nieuws op je site?  |  algemene voorwaarden