Balkenende: Buitenlanders moeten eed afleggen

Algemeen • Geschreven door Rob (R@b) op 23-02-2002 @ 16:43
print 
CDA-leider Jan Peter Balkenende is er voorstander van dat buitenlanders, naar Amerikaans en Engels voorbeeld, trouw zweren aan de Grondwet en een examen over Nederland afleggen: "Er is in onze inburgeringscursussen te weinig aandacht voor kennis van de samenleving, cultuurgeschiedenis en de Nederlandse rechtstaat."


Balkenende deed zijn uitspraken in een interview met de Volkskrant van vandaag. Daarin zegt hij zeer gecharmeerd te zijn van de regel in de Verenigde Staten en Engeland dat kandidaten voor naturalisatie een eed op de Grondwet moeten afleggen en de taal moeten beheersen. "Het hoeft niet op dezelfde manier. Maar het feit dat je zo markeert dat je ergens bij gaat horen, vind ik heel erg goed."

Diploma

"Veel nieuwkomers maken hun inburgeringscursussen niet af en dat moet anders. Het zijn best dure cursussen", aldus de CDA-lijsttrekker. Alleen als nieuwkomers met een diploma de Nederlandse nationaliteit kunnen betreden, kan er volgens hem een samenleving ontstaan waarin mensen met verschillende achtergronden respectvol met elkaar samenleven.

Onlangs stelde Balkendende op een partijbijeenkomst dat hij niets ziet in een multiculturele samenleving. Volgens hem zouden nieuwkomers zich moeten aanpassen aan gemeenschappelijke normen en waarden. Hij voegde daaraan toe dat de aandacht bij inburgeringscursussen te veel uitgaat naar manieren om te profiteren van de verzorgingsstaat, zoals het krijgen van huursubsidie.

Opgeblazen

In het Volkskrant-interview van vandaag zegt Balkenende dat zijn uitspraken opgeblazen en bewust verkeerd geïnterpreteerd zijn. "Ik heb uiteengezet wat volgens mij nodig is om respectvol en vreedzaam met elkaar om te gaan in een multiculturele samenleving. Dat je een paar dingen gemeenschappelijk moet hebben: taal, rechtsorde. Nederland kent verscheidenheid en veelkleurigheid. Het gaat mij om de eenheid die daar aan vooraf moet gaan."

Oud CD-leider Janmaat maakte eergisteren bekend dat hij naar aanleiding van de uitspraken van Balkenende over de multiculturele samenleving naar de Hoge Raad stapt. Hij wil zijn veroordeling door het Arnhemse gerechtshof in 1997 ongedaan maken. Die volgde op de uitspraak: "Wij schaffen de multiculturele samenleving af, zodra wij de macht hebben."



Lees ook:

» 24/05 [Upd] Studentes Minerva ontgroend in luiers235
» 20/05 Eindejaarsconference Van Rossem weer populair21
» 20/05 Oudste vrouw op Mount Everest26
» 18/05 Verkooppunten tabak in grensstreek onder druk50


delen | eKudos nujij

1325 views / 36 reacties
Reacties op dit bericht
36  van 36 reacties op deze pagina. Pagina  1
[/n] = [/b]??? jaja ben scherp en alert!!

Maar verder heeft ie wel een klein beetje gelijk.. of het is gewoon om stemmen te winnen (rechts scoort tegenwoordig goed..)
[ Dit bericht is gewijzigd door Chilly_Jillie ]
Het CDA maakt de ruk naar rechts om zo Fortuyn af te vangen?!
CDA doet helemaal niks... ze doen al 8 jaar niks en nu zouden ze ineens wel iets gaan doen? Dit noem ik pas populistisch... hun menenen niet eens wat ze zeggen
userIcon

quote:
zgt hijzeer

zegt hij zeer

Maar ik vind het absoluut geen gek idee. Ook al is het opgeblazen. Misschien dat sommigen dan wat meer respect krijgen voor de nederlandse samenleving en niet naar de klote helpen.
Ik ben bang dat ik het met mad26 eens moet zijn: het lijkt er sterk op dat Balkenende probeert een deel van de Fortuyn-aanhang af te snoepen. Dit is overigens te verwachten. Na de verkiezingen is het erg waarschijnlijk dat hij terug zal keren naar het midden!
Tja ik weet het zo net nog niet. In het verleden hadden ze ook al het idee om al asielzoekers die iets crimineels doen zonder pardon terug te sturen. Maar ja ze zitten natuurlijk in de oppositie en dan zeg je dat soort dingen makkelijker om kiezers te trekken. Maar ja misschien komen van woorden wèl daden! we moeten maar es zien!

Carpe Diem
Drazic
Eindelijk eens iemand van een gevestigde, grote partij, die zijn mond open durft te doen. Ik zit ook elke dag met een Turkse collega, al twaalf jaar in Nederland, vanalles uit te leggen in de hoop dat hij iets begrijpt. Nooit taallessen gehad, ook niet van mijn werkgever. Hij heeft ook vele kansen gemist en probeert er maar het beste van te maken. Jammer, dat het zo is gelopen, prima vent. Dus Balkenende mag dit plan van mijn part doorvoeren, want hoe je het ook wendt of keert, Nederland blijft net als Canada en de USA, een immigratieland. Met al die culturen hier is het best wel gezellig hier.....
userIcon
Harry Potter heeft weer eens een idee
Die janmaat da\'s toch ook een debiel ook he! Iedereen ziet toch dat er een wereld van verschil in die uitspraken zit. Maar goed ik vind dit wel een goed plan van het CDA want de taal spreken is toch wel het minimale wat nodig is om hier te wonen. En als ze dan zeuren dat de taal te moeilijk is en ze het niet kunnen, mijn neef heeft een vriendin uit slowakijen en die sprak binnen een half jaar vloeiend nederlands! En nee ik heb niks tegen buitenlanders (mijn adoptie zusje komt zelf uit Suriname)!

ff wel blijven letten op mijn eigen taal na zo\'n post natuurlijk
[ Dit bericht is gewijzigd door Johan1981 ]
userIcon
Op zich vind ik dit wel een goed plan. Maar waarschijnlijk als de verkiezingen voorbij zijn, dan hoor je er niets meer van dit plan. Balkenende probeert inderdaad weer populairder te worden en wat stemmen te pikken van LN en PF.
Johan1981: spreekte? Toch niet zo makkelijk hé.
Toch wel een goed idee vind ik. Maar dat stukje over Janmaat snap ik niet.

quote:
CDA doet helemaal niks... ze doen al 8 jaar niks en nu zouden ze ineens wel iets gaan doen? Dit noem ik pas populistisch... hun menenen niet eens wat ze zeggen

Goh, ze zitten niet eens in de coalitie... raar dat ze er dan niks aan doen hé? Dat KUNNEN ze niet eens.
Ik vind het een goed id! Ik zie de link naar recht alleen niet... Het zal wel weer.

quote:
Er is in onze inburgeringscursussen te weinig aandacht voor kennis van de samenleving, cultuurgeschiedenis en de Nederlandse rechtstaat."

Dit zijn natuurlijke de geijkte woorden van de oppositie zo vlak voor de verkiezingen.
Sinds de jaren 70 hoor ik deze uitspraken al; het ging toen om Spaanse gastarbeiders; en 30 jaar later is er nog steeds geen ene moer van terecht gekomen.
Zowel links als recht hebben al jaren kompleet gefaald in hun integratiebeleid.
Hij ziet er misschien niet uit, maar hij heeft toch wel goede ideëen
userIcon
goeie zaak, maar denk dat er weinig van terecht komt, zal wel verkiezingspraat zijn omdat iedereen nu ineens is wakkergeschud door pim
Wel grappig dat als PF zoiets zegt iedereen er heilig in gelooft, en als Balkenende zoiets zegt "er wel weer niks van terecht zal komen".
Pfffffff genoeg autochtonen die ook wel eens een eed op de grondwet mogen afleggen.
Goede vent, die Balkenende. En wel een echte hoogleraar, dus hij heeft wel recht van spreken!
userIcon

quote:
Pfffffff genoeg autochtonen die ook wel eens een eed op de grondwet mogen afleggen.

En daarom maar niet uitvoeren. Zo kunnen we dan nog wel even doorgaan. Met zulk commentaar zijn we allang bediendt in dit land. Hopelijk komt er een keer een einde aan dat sp altijd antie nooit oplossing praktijken .
ik moet hier echt van En dan gaat het me niet erom of ik vind dat het goed of slecht is dat buitenlanders een eed moeten afleggen. Maar om de manier waarop de CDA probeert punten te scoren, en een soort van halfzachte Leefbaar Nederland wil worden.
En dat van die multi-culturele samenleving is allang een feit... A\'dam IS een multiculturele samenleving, en is dat altijd geweest. Een multi-culturele samenleving moet wel op respect gebaseerd zijn. Volgens mij weet de lieve man niet eens meer wat multi-cultureel nu echt inhoudt. Als het aan Balkenende ligt wonen we allemaal in hetzelfde huis, hebben we dezelfde auto, en hebben we allemaal dezelfde gebruiken. Wat is dat nou voor bullshit, gaat het ook verboden worden voor Friezen om Fries te spreken, voor Limburgers om Limburgs te spreken? , voor Brabanders om carnaval te vieren? Nee!!! Dus wat Balkenende dus bedoelt is dat hij bepaalde groeperingen flink wil aan gaan pakken. Hij zegt het alleen lekker indirect. Dan heeft Pim Fortuyn tenminste de ballen om het ondubbelzinnig te zeggen.
En dan kom ik bij het volgende punt, Marokkanen en Antillianen. Ik ben in beide culturen/groeperingen behoorlijk bekend. En ik denk dat er vanuit de groeperingen zelf stemmen moeten komen om de "rotte appels" tot orde te roepen. Zodra er een groepering ontstaat ,binnen deze bevolkingsgroepen, die het niet pikt dat deze "rotte appels" het voor hun verpest, dan krijg je een positieve sociale controle. En dat werkt WEL, het kost natuurlijk tijd en energie. Maar dat had ook 5-10 jaar geleden gestimuleerd moeten worden.
Waar ik Balkenende dus van beschuldig is dat hij een beetje de nerd (lijkt verdomme revenge of the nerds wel ) is die ergens heeft gehoord dat die buitenlanders zo brutaal zijn geworden. En foei dat kan niet... Nee zeker niet, maar kom met een oplossing. Wat heeft het voor zin om een strenger inburgeringsbeleid te hanteren als je ook wil dat er minder asielzoekers het land inkomen. Steek verdomme je energie in de probleemgroepen die je nu hier in Nederland hebt.
userIcon
Ik zweer nergens bij. Kan zijn dat 99,9% wel gaat zweren maar ja dan is de naleving weer een ander geval. Ach ...
Ik kan het cda echt niet serius gaan nemen.
Ach alsof Nederlanders dat wel hebben. Met geschiedenis, moet je wel de islammitische cultuur uit je kop kennen, maar de hostorie van Holland, vergeet het maar.
userIcon

quote:
Als het aan Balkenende ligt wonen we allemaal in hetzelfde huis, hebben we dezelfde auto, en hebben we allemaal dezelfde gebruiken.

Dat zegt hij niet eens bijna, hij wil volgens mij bekendheid een grotere van de Nederlandse cultuur onder "nieuwe" allochtonen. Omdat deze mensen vaak niet zo goed zijn opgeleid als hier in Nederland gebruikelijk is, is dit gewoon logisch. Je gaat samenwonen met 15 miljoen andere mensen, het minste wat je dan moet weten is hoe die mensen denken... dat je hetzelfde moet zijn staat nergens, respect en begrip wil men kweken. Logisch toch...

80% hier wil deze maatregel gewoon als (extreem) rechts opvatten... Dat is onzin. Het is naief om te denken dat het vanzelf allemaal wel goedkomt. Als dat zo zou zijn was deze hele discussie er niet. Respect ontbreekt nu. Enerzijds vinden autochtonen nu allochtonen nu (in te veel gevallen) bij voorbaat slecht. Anderzijds zullen allochtonen de autochtone normen en waarden moeten respecteren om geaccepteerd te worden.

De hele basis is nu verziekt, door deze maatregel maak je het in de toekomst hopelijk makkelijk en pak je het integratie probleem bij de wortels aan. Natuurlijk moet er in de huidige situatie veel veranderen. Als je niet aan de toekomst denkt is het natuurlijk wel dweilen met een open kraan.... en dat is veel werk en zonde van tijd en geld.
quote:
Zodra er een groepering ontstaat ,binnen deze bevolkingsgroepen, die het niet pikt dat deze "rotte appels" het voor hun verpest, dan krijg je een positieve sociale controle

Laten we nog een paar jaar wachten... misschien komt de oplossing de komende 8 jaar wel uit de lucht vallen ?

---edit---
spelfouten
[ Dit bericht is gewijzigd door XL ]
wat een belachelijk bureaucratisch idee net of dit een moer uitmaakt. Dit is nou precies waarom mensen zo\'n afkeer hebben van politiek, een hoop gel*l over niks, en geen oplossing. Btw wie moet dan die eed gaan afnemen? Daar hebben ze niet een mensen voor
[ Dit bericht is gewijzigd door Master_Egg ]

quote:
En ik denk dat er vanuit de groeperingen zelf stemmen moeten komen om de "rotte appels" tot orde te roepen. Zodra er een groepering ontstaat ,binnen deze bevolkingsgroepen, die het niet pikt dat deze "rotte appels" het voor hun verpest, dan krijg je een positieve sociale controle. En dat werkt WEL,

Volgens mij is dat de tactiek die ze nu gebruiken en die werkt duidelijk NIET. Nu praten ze toch al met \'buurtvaders\' die hun zonen in de gaten moeten houden, en willen ze de problemen binnen de groep oplossen, en dat werkt niet bepaald is wel te merken.

Het probleem is dat er van buitenaf teveel getolereerd wordt. Zoals het op mij overkomt worden al die \'probleemjongeren\' normaal of zelfs streng opgevoed en houden ze zich thuis prima aan de regels. Maar omdat je hier alles kan flikken zonder dat er ook maar iemand iets van zegt (want dat discrimineer je) is het wel heel makkelijk om buiten de buurt op z\'n kop te zetten want je komt er toch mee weg.
Beetje het succes van Pim meetrekken...
[ Dit bericht is gewijzigd door SpikeAlike ]
Van mij is CDA al afgeschreven. CDA behoort niet meer in 21e eeuw .. WEg met CDA... terug naar museum.
Alsof een eed afleggen helpt... maar die cursus is wel een goed idee, hadden ze al veel eerder moeten doen dan hadden we nu dit gezeik ook niet gehad.
Is wel een goed \'idee\' van die kerel, zodoende hebben allochtonen nooit meer een excuus als ze onze wetten overtreden.

En in een positiever licht: door een dergelijke maatregel kennen ze onze taal en wetten, en weten ze wat ze wel en niet kunnen doen of laten
ideetje van Pim dus afgepikt... laag...

Denkt op deze manier zieltjes winnen om zo weer in de regering terug te keren nu het onderwerp over de allochtonen in Nederland openlijk steeds meer besproken wordt. Zeer laag
onzin,

misschien is CDA "onder" Balkenende wat meer "recht voor zijn raap", de onderstroom blijft hetzelfde;
zoals mijn vader al 5 jaar zegt:
"ben je bang voor \'Islamisering\' van Nederland, stem extreem gelovig"

Ik ben het met hem eens,
natuurlijk is het wel _erg_ populistisch van het CDA om ineens "Fortuin-achtige uitspraken" te doen;
natuurlijk wil CDA enkel stemmen winnen (probeerde vanmiddag te lezen, terwijl er DRIE keer een autootje langskwam met zo\'n megafoon op het dak: \'stem leefbaar Arnhem - lijst 13\' - kon verdomme stoppen met lezen...);
etc. etc.;

maar het CDA is altijd al tegen "islamitisering" van Nederland geweest!!!

...evenals die trieste gristen-fundamentalisten (GF, niemand spreekt het meer uit met "ch")



alleen CDA heeft "Balkenende",
de begrijpelijk afgestrafte GF van NL hebben nu een "realist", met de gretigheid van een "underdog", en het "geweten" van een Christen-democraat



alhoewel ik een verwoed ongelovige hond ben, zal ik stemmen op het "gristelijke" CDA,
welke een "realistische houding" m.b.t. het immigratie-beleid betoogt, maar "fanatisme" ontloopt door hun erfenis van Christen-democratie

barmhartig voor de hulpbehoevenden, hard voor de welvaartszoekenden...


en natuurlijk is dit bovenstaande verkiezings-rethoriek, maar om nu op laks GL te stemmen, of pluche-geil PvdA, of op onduidelijk VVD...



...en nu naar de koelkast,
blik bier = leeg
Jammer dat Balkenende op deze manier aanhangers van Pimmetje weg moet trekken. Jammer dat hij dergelijke uitspraken moet doen om kiezers te winnen.

Is het immers sowieso niet zo dat iemand die in Nederland woont en de Nederlandse nationaliteit bezit zich daarmee automatisch aan onze grondwet dient te houden?

Wat de inburgeringscursus betreft:
Naar mijn idee is het een beter streven eens naar de oorzaken van de vroegtijdige beeindiging van de cursus te kijken. Waarom maken mensen de cursus niet af? Wat kunnen we hieraan doen? Een examen maakt de stap om de cursus succesvol af te ronden misschien nog wel moeilijker.

En als ik jullie reacties zo lees zou voor velen hier een cursus respect of Nederlands ook niet gek zijn.
userIcon
Ik vind het een geweldig idee!
36  van 36 reacties op deze pagina. Pagina  1


Lees ook:

» 24/05 [Upd] Studentes Minerva ontgroend in luiers235
» 20/05 Eindejaarsconference Van Rossem weer populair21
» 20/05 Oudste vrouw op Mount Everest26
» 18/05 Verkooppunten tabak in grensstreek onder druk50


delen | eKudos nujij

Gebruikersnaam 
Wachtwoord
 
online adverteren www.m4n.nl
Video's



True ©1999-2012 FOK! INTERNET SITES  |  gratis nieuws op je site?  |  algemene voorwaarden