TNT Post helpt bij inburgering allochtonen

Algemeen • Geschreven door Michiel (Lithion) op 12-02-2001 @ 11:11
print 
De TNT Post Group gaat op zes plaatsen in Nederland inburgeringscursussen verzorgen voor allochtonen. Het bedrijf is de eerste werkgever die dat gaat doen. Voorheen was inburgering een exclusieve taak van de overheid.

Volgens een woordvoerster van TNT Post Group zijn de goede ervaringen met taalcursussen voor allochtone werknemers de aanleiding voor de inburgeringscursussen. Het bedrijf wil met de cursussen meer allochtoon personeel in dienst krijgen. De lessen gaan binnen enkele maanden van start in Amsterdam, Rotterdam, Utrecht, Tilburg, Zwolle en het Gooi.

De diverse gemeenten dragen nieuwkomers voor die door het postbedrijf worden beoordeeld op hun geschiktheid voor de cursus en een aansluitende baan. In elk van de zes locaties is plaats voor vijftien cursisten.

TNT Post is met 56.000 werknemers de grootste particuliere werkgever in ons land. Volgens de woordvoerster wil het bedrijf met de cursussen niet alleen aan nieuw personeel komen, maar ook maatschappelijke verantwoordelijkheid nemen. "We koppelen aan elke cursist een mentor uit ons bedrijf. Dat slaat erg aan. De belangstelling voor zo'n mentorschap binnen het bedrijf is groot." De inburgering van nieuwkomers door de overheid verloopt moeizaam. De Algemene Rekenkamer presenteerde vorig jaar een kritisch rapport, waaruit bleek dat veel migranten niet komen opdagen bij de lessen of voortijdig afhaken. Degenen die de cursus wel afmaken spreken nauwelijks beter Nederlands.

Bron: News.nl


Lees ook:

» 24/05 [Upd] Studentes Minerva ontgroend in luiers235
» 20/05 Eindejaarsconference Van Rossem weer populair21
» 20/05 Oudste vrouw op Mount Everest26
» 18/05 Verkooppunten tabak in grensstreek onder druk50


delen | eKudos nujij

306 views / 6 reacties
Reacties op dit bericht
6  van 6 reacties op deze pagina. Pagina  1
Alstoebliev, hir is jou pos. Jou moed hir teekunnun foor ondfangs.
Wel goede zaak dat Tnt dit doet. Leer je toch allochtonen Nederlands want ik vind het wel aso dat als je in een land woont een andere taal gaat praten tegen mensen waar bij je te gast bent. Net als met Duitsers, die gaan ook in het Duits tegen je lullen als je in Spanje bent terwijl ze me toch echt Nederlands horen praten. Ze gaan maar Spaans leren denk ik dan!
En jij? Spreek jij dan ook Spaans in Spanje?
Gaat die post wel op het goede adres komen dan?!
U kunne pakke abhalle in Marocoo.
Za da es wit spullie was, lekkel roke man.
Waar hebben we dit eerder gehoord.
De politie dacht ook dat dit bij hun werkte !!
Mensen aannemen op basis van afkomst je reinste discriminatie.
Daar sta je dan als rasechte hollander, krijgt zo\'n allochtoon omdat hij de juiste kleur heeft de baan.
6  van 6 reacties op deze pagina. Pagina  1


Lees ook:

» 24/05 [Upd] Studentes Minerva ontgroend in luiers235
» 20/05 Eindejaarsconference Van Rossem weer populair21
» 20/05 Oudste vrouw op Mount Everest26
» 18/05 Verkooppunten tabak in grensstreek onder druk50


delen | eKudos nujij

Gebruikersnaam 
Wachtwoord
 
online adverteren www.m4n.nl
Video's



True ©1999-2012 FOK! INTERNET SITES  |  gratis nieuws op je site?  |  algemene voorwaarden