Aanslag na verkiezing Sharon

Algemeen • Geschreven door Alex (L-X) op 09-02-2001 @ 03:02
print 
Een zware bom is donderdag in een orthodox-joodse wijk van West-Jeruzalem ontploft. Volgens de politie is het een wonder dat er nauwelijks slachtoffers vielen. De radicale nationalist Sharon, dinsdag gekozen tot premier van Israël, zei direct na de aanslag dat het geweld eerst moet stoppen voor hij vredesgesprekken gaat voeren met de Palestijnen.

,,De tragedie moet ons tot eenheid dwingen'', zei Sharon zinspelend op zijn donderdag begonnen pogingen een regering van nationale eenheid te vormen. De demissionaire premier Ehud Barak en ex-premier Shimon Peres, beiden van de verslagen Arbeidspartij, zullen persoonlijk onderhandelen met Sharons partij Likud over een regering van nationale eenheid, zo is donderdagavond bekendgemaakt. Delegaties van Likud en van de Arbeidspartij hebben donderdagavond in een hotel in Tel Aviv uren lang overlegd.

Door de bomaanslag raakte slechts één persoon licht gewond. Negen mensen werden behandeld voor een shock. Er waren volgens getuigen twee explosies kort na elkaar. De schade was groot door de ontploffing. Sinds het oplaaien van het geweld eind september zijn zeker 396 doden en 13.000 gewonden gevallen, van wie de meeste Palestijnen.

Een politiewoordvoerder heeft donderdagavond ontkend dat de politie kort na de aanslag twee mannen heeft aangehouden, zoals eerder was gemeld. Wel zijn in de Gazastrook donderdagavond twee gewapende Palestijnen gearresteerd die waren binnengedrongen in de joodse kolonie Gush Katif, aldus een militaire zegsman.

hier het hele bericht

Bron: News.nl


Lees ook:

» 24/05 [Upd] Studentes Minerva ontgroend in luiers234
» 20/05 Eindejaarsconference Van Rossem weer populair21
» 20/05 Oudste vrouw op Mount Everest26
» 18/05 Verkooppunten tabak in grensstreek onder druk50


delen | eKudos nujij

309 views / 15 reacties
Reacties op dit bericht
15  van 15 reacties op deze pagina. Pagina  1
Was te verwachten he....
In plaats van normaal protesteren moet daar alles met geweld worden "opgelost".
Wat! ben jij het niet met me eens?... laat ik dan een bus vol onschuildige mensen bombarderen... heeft veel zin (net alsof er nu wel naar ze geluisterd wordt... o, jij gooit een bom?... ik ben ineens geen president meer...huh huh)
Hoewel de palestijnen zeker in staat zijn en de wil hebben om orthodoxe joden om te brengen,is het niet waarschijnlijk dat deze ontploffing het werk was van Palestijnen.Een getuige heeft verklaart dat het incident meer weg had van een gasexplosie.Wie de beveiliging van de orthodoxe jeruzalemse wijken kent en daarbij de sociale controle die enorm is begrijpt dat het "haast" onmogelijk is om als palestijn zo\'n wijk binnen te rijden en daarna weer eruit.Er bestaat natuurlijk altijd de mogelijkheid dat het wel zo is,reden genoeg lijkt me zo.
TIP
Mocht u ooit Israel bezoeken ga dan nooit op sabbat met je auto een orthodoxe wijk in,je krijgt zeker een paar keien door je ramen want je rijd op de dag des heren in een auto en de orthodoxe leer houd het zich voorbehouden te straffen in de naam van god.
en het leuke is dat iedereen de israeliërs de schuld blijft geven. wat kunnen hun er nou aan doen dat die palestijnen zo ongeloofelijk DOM zijn dat ze keer op keer weer stenen komen gooien (naar zwaar bewapende militairen, van wie ze weten dat ze terug schieten) of van dit soort aanslagen doen (en dan laat israel weer een paar vergeldingsacties los op ramallah).. etc etc

als je naar het geweld van de afgelopen tijd kijkt, dan is het wel duidelijk dat israel niet aanvalt, het enige wat ze doen is de palestijnen die de grensposten komen aanvallen onder vuur nemen en vergeldings acties plegen voor dit soort aanslagen. maar ze nemen nooit het eerste initiatief! het probleem is alleen dat als er 300 jongeren stenen komen gooien naar een grenspost, dat die militairen het wel best vinden en er een zooitje neermaaien.. en zo lijkt het alsof israel de slechterik is omdat de meeste slachtoffers bij de palestijnen vallen...

ik denk dat sharon een hele goeie is om dit op te lossen. zijn standpunt "eerst moetten de aanvallen stoppen, dan wil ik pas onderhandelen" is de enige oplossing. leg de bal maar bij de palestijnen
Wordt morgen maar\'s herboren als een gekooide palestijn en ik spreek u nader.Rapporten lezen van amnesty international of het boek het beroofde land van Anja meulenbelt zijn ook echte eye openers
Ik ben het grotendeels eens met TimV. Laat die ***Palestijnen eerst maar eens stoppen met de bomaanslagen en stenenwerperij. Reken er maar op dat wanneer men weer dicht bij een akkoord is, een bom van Hamas wel weer roet in het eten gooit. Er zal ALTIJD een partij zijn die niet tevreden is met het "akkoord". Het zal daar vooralsnog nooit goed komen verwacht ik.

Zelf denk ik dat het kruidvat steeds voller wordt als het geweld blijft aanhouden. Syrie, Libanon, Egype en evt. Jordanie zullen EISEN van Sharon dat hij aan de onderhandelingstafel plaatsneemt, onder het geweld van de Palestijnen. Doet hij dit niet...dan zou een volgend Arabisch conflict wel eens binnen nu en 2 jaar een feit zijn.

En wie weet is Iraq dan wel de lachende derde... en gooit nog een paar extra bommen op Israel...
userIcon
Laat de Joden eerst maar eens het land terug geven dat van oudsher het land van de Palestijnen was.
Als jij plotseling uit je eigen huis gezet werd, omdat andere mensen er moeten wonen, die er meer recht op zouden hebben, omdat ze 5 jaar lang vervolgd zijn, wil ik wel eens zien of jij niet alles probeert om je huisje weer terug te krijgen.
Zelfs als dat betekent dat je met stenen moet gooien naar gewapende soldaten.
hehe hussein vindt het prima, hij heeft al eerder in 2000 tegen de palestijnen gezegd dat hij nog wel een paar scud\'s op israel los wil laten.

maar vergeet niet dat israel het sterkste leger heeft van het midden-oosten (ze hebben daar in iedergeval verstand van tactiek, de 6 daagse oorlog bewijst dat wel).

het probleem van die palestijnen is, is dat ze OF willen dat AL hun eissen worden ingewilligd en anders niet. en was het niet barak & clinton die in september (tegen het volk van israel in) een stuk van jeruzalem bood, een stuk van de westjordaan oever, gedoogzones voor palestijnse vluchtelingen? dat was zeker 60% van de dingen die die palestijnen eissen! maar nee, niet voldoende volgens HAMAS dus? stenen & molotov\'s!
Chevalric: natuurlijk heb je gelijk met dit.. maar ik zou tog HOPEN dat die palestijnen daar na 50 jaar wel genoeg van hebben??? » een ezel stoot zich niet 3 miljoen keer in 50 jaar tegen de zelfde steen « gaat voor mij niet op...............
Het zijn de Joden die de Oslo akkoorden en de akkoorden van Wye Plantation niet zijn nagekomen en niet de Palestijnen.
Helemaal eens met Chevalric ...
userIcon

quote:
omdat ze 5 jaar lang vervolgd zijn

Vijf jaar? Zeg maar gerust vijfhonderd jaar hoor.
smaug: oh.. dat is natuurlijk HET argument om stenen te gaan gooien etc.

Als je slim bent begin je een stenenwinkel in ramallah ofzo.. kan je aardig wat geld mee verdienen denk "nu in de aanbieding! 10 naar de hand gevormde stenen met palestijnse vlag opdruk voor de prijs van 9!"
Zonder onderdrukking,geen oppositie!!!!!!!!
userIcon
In Nederland hebben we toch ook een oppositie?
Chevalric wat lul je nou. Israel moet de Palestijnen hun land maar weer terug geven dat van OUDSHER van hun was? Wanneer gaan we Amerika dan teruggeven aan de Indianen dan?

Smaug: Overal zie je datgene wat er in israel ook gebeurd. De joden daar hebben geen andere optie en hebben TEVEEL vijanden. Iedereen wil ze daar weghebben. Voor hen is het pompen of verzuipen dus neem ze niet kwalijk dat ze ook iets eisen.

Zoals Tim zei...het zijn de Palestijnen/Hamasleden die telkens niet tevreden zijn en AL hun eisen ingewilligd willen zien. Zij provoceren en hopen daarmee Syrie en de andere landen daar in een nieuwe oorlog te duwen. En dat gaat ze op den duur ook lukken.
15  van 15 reacties op deze pagina. Pagina  1


Lees ook:

» 24/05 [Upd] Studentes Minerva ontgroend in luiers234
» 20/05 Eindejaarsconference Van Rossem weer populair21
» 20/05 Oudste vrouw op Mount Everest26
» 18/05 Verkooppunten tabak in grensstreek onder druk50


delen | eKudos nujij

Gebruikersnaam 
Wachtwoord
 
online adverteren www.m4n.nl
Video's



True ©1999-2012 FOK! INTERNET SITES  |  gratis nieuws op je site?  |  algemene voorwaarden