Vroeger was het NOS-journaal zeer het bekijken waard. Sinds vrijdagmiddag niet meer. Steeds maar geneuzel over dat ze geen nieuws hebben. Over dat de situatie onveranderd is. En waarom? Omdat iemand heel onverstandig is geweest. Bij alarmfase 4 toch buiten de piste gaan skiën. En ja hoor. Lawine. Bedolven onder de sneeuw. Na 20 minuten uitgegraven en in kritieke toestand naar het ziekenhuis vervoerd. Dat gebeurt honderden mensen per jaar, zo heb ik begrepen. Een verbijsterend aantal. Maar dat haalt eigenlijk zelden de media. En ook als meneer De Vries uit Borculo onder een lawine bedolven raakt, komt hij publicitair niet verder dan drie regeltjes op pagina 6 van de streekcourant of een melding in Hart van Nederland over de diepe rouw waarin de geschokte buren zijn gedompeld. Maar nu gaat het om prins Friso.
Logisch dat er aan een ongeluk dat een lid van de koninklijke familie overkomt, meer aandacht wordt besteed dan aan de tragedie die die meneer De Vries is overkomen. Maar al die aandacht is me echt een beetje te veel. Al die bulletins zonder nieuws. En waarom? Omdat iemand die nog nooit ook maar íets meer voor ons land heeft betekend dan die meneer De Vries door zijn eigen schuld onder een lawine is bedolven. Sodemieter op.
Die rare Friso. De getrouwd is met dat gangsterliefje. Die mevrouw die schimmige dingen heeft gedaan met Klaas Bruinsma in de kajuit van de zeilboot van oppergangster Klaas Bruinsma. Die Klaas Bruinsma zat zo enorm in de drugs, dat de havenmeester na een inspectie aan boord knetterstoned het jacht weer verliet. Bij wijze van spreken dan.
Die rare Friso. Die zo stom was, over zijn informatie rond dat gangsterliefje glashard te liegen. Ook in een gesprek met JP-de-Premier. Om vervolgens door de mand te vallen. En die daarmee zijn recht op troonsopvolging kon inleveren, niet langer deel uitmaakt van het Koninklijk Huis en veroordeeld is tot een leven als zoveelste volstrekt overbodige prins.
Die rare Friso. Was vicepresident Investment Banking bij mede-crisisveroorzaker Goldman Sachs. Hij draagt dus medeverantwoordelijkheid voor de armoede die veel mensen heeft getroffen, veroorzaakt door de graaicultuur van die geldmannetjes in die snelle pakken. Ik ben trouwens niet zo te spreken over de mededeling van onze premier dat het hele land intens meeleeft. Mij is niets gevraagd.
Wegens die Friso worden we doodgegooid (excuus voor deze wat onhandige woordkeuze) met een lawine (excuus voor deze wat onhandige woordkeuze) van extra nieuwsuitzendingen. Waarin niets te melden valt. Terwijl het gaat over iemand die voor ons land zoals gezegd niet van bijzondere waarde is. Of was.
En laat duidelijk zijn: het betreft verschrikkelijk leed. Voor de vrouw van Friso. Voor de kinderen van Friso. Zijn moeder, zijn verdere familie en vrienden. Maar ik wil niet dat iedere keer als ik de televisie aanzet, er wéér zo'n nieuwsbulletin voorbij komt met de mededeling dat er geen nieuws is over de gezondheidstoestand van een rijkeluiszoontje met blauw bloed. Wat moet ik met een talkshow, waarin die griezelige Jeroen Snel van de EO vertelt dat als hij een brief met een interviewverzoek aan de Oranjetjes stuurt, hij altijd een nette afwijzingsbrief van de Rijks Voorliegings Dienst krijgt. Hou op met die onzin. Al zorgde de RVD nog wel voor een vrolijke noot, hoorde ik. Namelijk met de mededeling dat op de MRI-scan van de hersens van Friso niets bijzonders te zien was. En dan te bedenken dat hij geldt als de slimste van de drie zonen van Beatrix.
Anil Ramdas overleed vrijdag. Schrijver. Programmamaker. Heeft veel gedaan voor de integratie en het begrip tussen verschillende bevolkingsgroepen. Aan zijn overlijden werden géén extra journaals besteed. Niks updates van auto's met familieleden bij de plaats des onheils. Terwijl zijn belang voor onze samenleving veel groter is geweest dan wat die Friso tot nu toe voor ons land heeft betekend.
Ik gun Friso en zijn dierbaren dat het goed met hem komt, want dat gun ik iedereen. Maar eigenlijk heb ik zoiets van: Friso bedolven? Nou en?
quote:Dit. Want waar het eigenlijk om gaat is natuurlijk de kijkercijfers. Alles wordt tegenwoordig gehyped. Als iets geen nieuwswaarde heeft, bericht de media er zo vaak over dat we allemaal vanzelf geloven dat er wel nieuwswaarde is. Lindsay Lohan vergeet haar slipje, man krijgt 6 bekeuringen in 10 minuten, iemand die ooit eens ergens wat deed met de zus van jan smit gaat scheiden, lekker fucking boeiend. Maar het is wel allemaal nieuwswaardig genoeg om over te berichten.Op maandag 20 februari 2012 @ 10:07 schreef Adfundum het volgende:
En ondertussen doe je zelf precies hetzelfde. Niets nieuws melden maar er toch over schrijven.
quote:Dit dus.Op maandag 20 februari 2012 @ 10:07 schreef Adfundum het volgende:
En ondertussen doe je zelf precies hetzelfde. Niets nieuws melden maar er toch over schrijven.
quote:Ik betwijfel dat ten zeerste...
Terwijl zijn belang voor onze samenleving veel groter is geweest dan wat die Friso tot nu toe voor ons land heeft betekend.
harry64 (Redactie Frontpage) 20-02-2012 @ 11:01
quote:Lijkt mij dat Rutte ietsje meer werkelijk belang heeft voor onze samenleving dan Friso. (maar dan ook maar een heel klein ietsje, want ook Rutte is zo vervangen door een aasgier die al staat te popelen om op zn plekkie te mogen, en dan gaat alles gewoon door zonder dat je er veel van merkt -behalve veel blabla en krokodilletranen op het nieuws dan)Op maandag 20 februari 2012 @ 10:32 schreef Mutsaers__78 het volgende:
[..]
Dit dus.
En daarbij is Friso veel 'belangrijker' dan een nitwit uit Burculo. Zo moeilijk is dat toch niet te bevatten? Of zou je ook zo reageren als Rutte onder een lawine terecht kwam?
quote:En aan Friso dacht je wèl dagelijks? En je merkte dagelijks de impact van zijn inspanningen en bestaan op jouw leven?
en daarbij: tot voor vrijdag wist ik bij god niet dat ene Anil Ramdas leefde; laat staan dat ik wist dat ie schijnbaar iets deed bij de VPRO. En daarin ben ik absoluut niet de enige.
quote:Nou, fucking, dan!Logisch dat er aan een ongeluk dat een lid van de koninklijke familie overkomt, meer aandacht wordt besteed
quote:Zou het misschien kunnen dat die updates zijn voor mensen die wel betrokken zijn? En die graag willen weten of er iets is veranderd of niet ... als jouw vader in het ziekenhuis ligt vind je het denk ik ook wel fijn om iets vaker op de hoogte gehouden te worden dan wanneer hij in het ziekenhuis komt en wanneer hij er weer uit gaat .. dood of levent...Op maandag 20 februari 2012 @ 12:33 schreef FUFR het volgende:
Friso is de best opgeleide van de 3 en verdient zijn eigen boterham.
Daarmee verdient ie meer respect van mij dan WA die zijn bankrekening via ons gevuld krijgt en zeker meer respect dan aandachtshoeren die respectloze onzin schrijven.
quote:Mabel heeft in ieder geval een fijne vriendenclub waar ze uiteindelijk op kan terugvallen.Op maandag 20 februari 2012 @ 12:11 schreef Teslynd het volgende:
Nee, geen geweldig stukje want hij berust op een leugen die al lang achterhaald is. Het was Mabels vriendin. Herschrijf dat stukje nu maar eens en kijk wat er dan nog van overblijft. Het is altijd goedkoop scoren met roddels, probeer het nu ook met feiten.