In vier minicolumns vertellen bazbo, Kuifkrullen, Petertjeprik en Bakoenin over een dierbaar sportmoment.
[Kuifkrullen] 'Volledig naar de tering'
Volstrekt naar de tering gaan, dat is eigenlijk het mooiste aan sport. Ik heb dat zelf geregeld ervaren. Dat ik echt dacht: ik red het niet meer, ik ga kapot. Ik ga op een bankje zitten janken, vette pech wat iedereen er van vindt. En dan toch doorzetten en in een uiterste krachtsinspanning iets presteren. Dat zijn fantastische sportmomenten. Je ziet het op topsportniveau ook terug bij schaatsen, waar na afloop in de prullenbakken meer ik-heb-alles-gegeven-kots ligt dan er bananenschillen in liggen. Je ziet het terug bij andere duursporten. En vorige week zag je het bij de tennisfinale van de Australian Open. Djokovic - Nadal. Wat een sensationele uitputtingsslag was dat. Het was schitterend hoe beide mannen na afloop nauwelijks nog op hun benen konden staan. Het maakte mij in de laatste twee uur van de marathonwedstrijd eigenlijk niet meer uit wie er zou winnen. Ik had alleen nog maar ontzag voor die bovenmenselijke inspanning van beide mannen. Alles uit je lichaam trekken, het is de ultieme sportbeleving, misschien qua sport wel het mooiste dat er is. Desalniettemin zal ik komende week mijn trainer aankijken alsof hij volslagen krankzinnig is geworden, wanneer hij enkele zware sprintseries op het programma heeft staan.[YouTube Djokovic - Nadal]
[PetertjePrik] 'Spa Francorchamps 2000: Schumacher versus Hakkinen'
Michael Schumacher en Mika Hakkinen staan in 2000 nek aan nek in puntentotaal voor het Formule 1 kampioenschap. Op het legendarische circuit Spa Francorchamps komt de strijd tussen de twee kemphanen tot een hoogtepunt. Vier ronden voor het einde sluit Hakkinen aan bij Schumacher. Maar zoals men wel vaker zegt in de Formule 1: "Aansluiten is één, er voorbij is twee". En mag dit nou net het meest moeilijke onderdeel zijn van het Formule 1 duel.
Op het rechte stuk met de naam de "Kemmel-Straight", waar de coureurs ongeveer 230 kilometer per uur rijden, probeert Hakkinen zijn auto naast die van Schumacher te krijgen. Het lukt, maar aan het einde van het rechte stuk drukt Schumacher Hakkinnen het gras op. Poging mislukt. Hakkinen zoekt opnieuw aansluiting, na een halve ronde zit hij weer achter Schumacher. De twee coureurs naderen opnieuw de Kemmel-Straight. Schumacher maakt zich breed. Hakkinen realiseert zich dat hij een konijn uit zijn hoed moet toveren om Schumacher te kunnen passeren. Dan doemt op het rechte stuk de auto van achterligger Ricardo Zonta op. Schumacher steekt de achterligger links voorbij, in de veronderstelling dat Hakkinen geen mogelijkheid heeft hem te passeren. Hakkinen ziet echter een gat dat net groot genoeg is om Ricardo Zonta rechts te passeren en door even achter de auto van Zonta te blijven hangen neemt hij door te `slip-streamen` extra snelheid mee. Als Hakkinen Zonta voorbij is gereden, is hij ook Schumacher voorbij. Het klink allemaal vrij technisch, dat is Formule 1, maar dit is de mooiste inhaalmanoeuvre die ooit in de Formule 1 is gemaakt. Eigenlijk zou u het moeten zien.[YouTube Spa 2000]
En u? Wat is voor u een dierbaar sportmoment?
kuifkrullen (Eindredactie Frontpage) 05-02-2012 @ 22:08
quote:Dat ben ik over het algemeen met je eens... maar oef, die marathonpartij van zes uur was zeer zeker een heroïsch gevecht...Op zondag 5 februari 2012 @ 18:28 schreef groteherman het volgende:
- Tennis is leuk, maar niet heroïsch.