Sorry. Het spijt me echt. Buikpijn van het lachen. Congres, dit weekend. Het CDA kiest voor het "radicale midden". Zo enorm leuk. Zelden zo'n stelletje idioten bij elkaar gezien in de politieke arena. Je bent een uiterst conservatief nietserig type, je wordt nergens serieus genomen, dus heb je een functietje in het Afdelingsbestuur Kerkrade-West. En dus mag je naar het partijcongres, om mee te lullen over een hoop in nota's opgeschreven gebakken lucht. Dan ga je slap zitten lullen over flauwekultermen als "hertaling". Hertaling. Als je helemaal de kluts kwijt bent, dan ga je dus raar praten. Hertaling. Flikker op. Volgens mij is er eerder aanleiding tot het begrip "herschaming". Want er valt voor het CDA heel wat af te schamen, gezien de verrichtingen van de afgelopen jaren.
Ik ken geen enkele partij, die zo bedreven is in het iets heel anders doen dan wat je zegt. Normen en waarden. Het gezin als hoeksteen van de samenleving. Okee, we hebben nu wel woorden genoeg vuilgemaakt aan die hitsige spindoctor annex defensiestaatssecretaris en zijn spannende adjudante, die het begrip "dienstreis" tot een soort ranzig hoogtepunt hebben verheven, terwijl hij getrouwd was en haar vriend in Afghanistan als militair zijn leven voor ons in de waagschaal stelde.
Of die lijsttrekker, die door niemand meer serieus werd genomen. Die mafkees die vond dat iedere burger de sneeuw voor zijn deur moest opruimen. Maar dat zelf niet bleek te hebben gedaan, toen een journalist even bij hem thuis ging kijken. U weet wel, die eigenwijs, met dat belachelijke geneuzel over van alles en nog wat. Die de moorddadige praktijken van de VOC vanuit Vak-K stond te verheerlijken. Maar tegen wie niemand in de partij durfde te zeggen dat zijn houdbaarheidsdatum inmiddels lang en breed gepasseerd was. Stelletje lafbekken. Daardoor kon het boegbeeld zijn partij nog één keer naar het verkiezingsslagveld leiden. Om daar gehalveerd uit tevoorschijn te komen. Een topprestatie.
Het is toch gewoon ondoenlijk, om niet in lachen uit te barsten?
Het CDA. Als stelletje fatsoensrakkers. Dat dus wel het meest rechtse kabinet uit onze geschiedenis aan de macht hielp. Door in tegenstelling tot wat voor de verkiezingen werd gesteld, gewoon met de PVV in zee te gaan. Een partij, waarvan het CDA voor de verkiezingen nog stelde, dat die zo verwerpelijk was, dat samenwerking absoluut niet tot de mogelijkheden behoorde. Toch bleek op een partijcongres dat twee derde van de aanwezigen die samenwerking met de club van Wilders prima zag zitten. En telkens als Wilders weer een of andere hufterige opmerking plaatst die ook raakt aan de wortels van het Christen-Democratische gedachtegoed, blijft het pijnlijk stil bij het CDA. Of de PVV nu aan de vrijheid van godsdienst morrelt of onze vorstin schoffeert: het CDA hoor je niet. Doodse stilte.
Nee. Het CDA levert aan dat griezelige gedoogkabinet liever de bewindspersoon die het gedachtegoed van de PVV mag gaan uitvoeren. Uitgerekend het CDA levert de Minister van Deportatie. Een gemankeerd burgemeester. Van een leuke vent verworden tot een sneue man. Zo jammer.
Net als onze vice-premier. Ook zo'n stakker. Goed in politieke powerplay, maar verder gehaat door alles en iedereen. Het feit dat iedereen in het Haagse bij het horen van termen als "die vuile rat" meteen aan hem denkt, dat spreekt wat mij betreft boekdelen.
En wie mag het vuile werk opknappen? De staatssecretaris van natuurvernieling en megastallen. Als de deportatieminister het niet meer weet uit te leggen, komt hij als redder in nood het deportatievoorstel van die Mauro toelichten. Dat CDA-congres van dit weekend had het ook over compassie. Waarschijnlijk denken de Christen-Democratische bewindspersonen van dienst dat dat een ding is dat het noorden aanwijst. Sukkels. Overigens is die staatssecretaris inmiddels ook gesneuveld op het slagveld dat "Integer & Fatsoenlijk" heet. Onhandig gedoe met zijn vriendin. "Lekker, zo'n jong meisje," schampert menig jaloerse zestigplusser. Maar het leeftijdsverschil, dat is niet het probleem. Er is wat anders aan de hand. Het liefdeskoppel blijkt al dik een jaar verkering te hebben. Toch heeft de vrouwelijke helft geen afstand gedaan van haar baantje als politiek verslaggever bij de NRC. Ze hadden beter moeten weten. Allebei. Sommige dingen zijn nu eenmaal onaanvaardbaar, qua integer en fatsoenlijk. Nu blijkt ook al, dat meneer de staatssecretaris zijn liefje heeft getrakteerd op een snoepreisje in het regeringsvliegtuig. Leuk mee naar Berlijn. Tegen alle afspraken in. Dat zeg ik. Sommige dingen zijn nu eenmaal onaanvaardbaar, qua integer en fatsoenlijk. Vanmorgen vroeg iemand mij, of het woord paardenlul nu met of zonder tussen-n moest. Tsja...
Hertaling. Oude foute wijn in nieuwe foute zakken.
Zelden schreef ik zo vrolijk een column. Het CDA. Schijnheiliger dan de SGP. Achterlijker dan de PVV. Rechtser dan de VVD. En nu gaan ze naar het "radicale midden". Rot toch op. Ze kunnen nota's schrijven wat ze willen, maar hun geloofwaardigheid zijn ze kwijt. Voor de volle honderd procent. Ik zag op de televisie een of andere CDA'er in zo'n lullig bruin met zwart geruit jasje. Die vertelde dat ze de kiezer weer gingen terugwinnen met een beter verkiezingsprogramma. Enigjes. Een nieuw verkiezingsprogramma. Iedere kiezer met meer verstand dan een rozijn weet dat je partijen niet moet afreken op hun beloftes, maar op hun verrichtingen tot nu toe. En dan wordt duidelijk: geen enkel weldenkend mens stemt ooit nog CDA. Want die achterbakse hufterigheid is nog altijd veel erger dan een gezellig potje brievenbuspissen.
Trouwens, voordat die CDA'er aan het woord kwam, zag ik op de televisie een soort van econoom. Die vond het raar dat mensen in de seksindustrie nog steeds geen bankrekening kunnen openen. De banken verrichten namelijk een ethische toets bij hun mogelijk toekomstige klant. Toch eens de RABO-bank bellen (u weet wel, de Boerenleenbank van vroeger) en vragen, waarom CDA-volksvertegenwoordigers en leden van het CDA-partijkader dan eigenlijk wél een rekening kunnen openen...
harry64 (Redactie Frontpage) 23-01-2012 @ 21:38
quote:Zou het echt een bewuste actie zijn van Job? Of is het gewoon weer een onbewust onhandig uitflapsel?Op maandag 23 januari 2012 @ 20:08 schreef groteherman het volgende:
Tja, het CDA maakt duidelijk dat politiek zinloos is. Spekman ging hen al voor met zijn plan stemmen te kopen. De PVV en de SP hebben de idealen maar niet de kennis, de VVD vind alleen ik OK en de rest neuzelt over Kunduz, Europa, een idioot die zich voor ons zou hebben laten kruisigen of andersoortige diersoorten.
Wel altijd voer voor columns. Maar moet dat dan het enige nut van de politiek zijn?
Job Cohen heeft zojuist mijn punt bewezen. Hij verwijt Mark Rutte een gebrek aan leiderschap. Hilarisch. Toch toont hij voor het eerst aan gevoel voor humor/zelfspot te hebben.
Okaht (Redactie Frontpage) 23-01-2012 @ 22:26
quote:Aha. Politiek volgens Herman: alleen de VVD in de Eerste- en Tweede Kamer met een enkele leider aan het roer.Op maandag 23 januari 2012 @ 20:08 schreef groteherman het volgende:
Tja, het CDA maakt duidelijk dat politiek zinloos is. Spekman ging hen al voor met zijn plan stemmen te kopen. De PVV en de SP hebben de idealen maar niet de kennis, de VVD vind alleen ik OK en de rest neuzelt over Kunduz, Europa, een idioot die zich voor ons zou hebben laten kruisigen of andersoortige diersoorten.
Wel altijd voer voor columns. Maar moet dat dan het enige nut van de politiek zijn?
Job Cohen heeft zojuist mijn punt bewezen. Hij verwijt Mark Rutte een gebrek aan leiderschap. Hilarisch. Toch toont hij voor het eerst aan gevoel voor humor/zelfspot te hebben.
Bakoenin (Redactie Frontpage) 24-01-2012 @ 14:00
quote:Leuk gedaan die 'roos van Leary'Op dinsdag 24 januari 2012 @ 00:55 schreef petertjeprik het volgende:
Het CDA snapt er geen drol van. Met name in het zuiden hebben zij, na de Tweede Kamerverkiezingen van 2008, veel stemmen verloren aan de PVV.
De ooit zo trouwe KVP en daarna CDA stemmers van het zuiden kunnen echter geen heil meer vinden bij deze partij. Waarom niet? Tien jaar CDA heeft ze flink teleurgesteld. Laten we even Zeeland erbij pakken als voorbeeld. Met name Zeeuws Vlaanderen was ooit zeer CDA gezind. Balkenende, afkomstig uit Zeeland, ondertekende hoogstpersoonlijk een verdrag om de Hedwigepolder in Zeeland onder water te laten lopen.
Daarnaast wordt de mosselvisserij, eeuwenoude traditie in Zeeland, de nek omgedraaid. Traditioneel Nederlandse ondernemingen worden nu bedreigd en dat allemaal onder bewind van het CDA. Weg electoraat uit Zeeland.
Dan komt de PVV. Leg het verkiezingsprogramma's van de PVV en het CDA maar naast elkaar. De PVV begint al mooi "Noem ons maar ouderwets". Vervolgens schrijft Bosma in het programma dat we trots moeten zijn op OerNederlandse tradities als Sinterklaas en Carnaval. Dat de HedwigePolder niet onderwater mag komen te staan en Traditioneel Nederlandse Ondernemingen behouden moeten blijven. In andere worden "Bescherm de mosselvisserij."
Het CDA komt in haar oude programma niet verder dan stellen dat de Joods-christelijke waarden beschermd moeten worden.
Uit puur rationeel oogpunt is het niet meer dan logisch dat er zoveel stemmen uit Zeeland naar de PVV zijn gegaan. Het is een schreeuw naar behoud van de huidige leefwijze. Men zou kunnen zeggen conservatisme.
Hier komt het punt.
[afbeelding]
De "ruk naar het conservatisme", die Nederland in 2008 heeft gemaakt, komt grotendeels van het electoraat uit het zuiden. Voorheen was dit CDA land.
Waarom ga je dan naar links? Wat is daar te halen? Daarnaast heb je aan de linkerkant van het CDA zeer veel concurrentie. Links van het CDA zitten de PVV, SP, Groenlinks, D66, CU, PVDA, SGP en TON.
Het voormalig electoraat van het CDA wil niet naar links, maar naar het conservatisme. Of wil in ieder geval dat het CDA haar conservatieve wereldbeeld meer benadrukt.
quote:Denk je nou echt dat de VVD een monocratie zou kunnen voeren, omdat alleen ik ze nog zie zitten? Teveel eer voor Herman, zeker voor groteherman.Op maandag 23 januari 2012 @ 22:26 schreef Okaht het volgende:
[..]
Aha. Politiek volgens Herman: alleen de VVD in de Eerste- en Tweede Kamer met een enkele leider aan het roer.
Ik vermoed dat columnisten tegen die tijd allemaal in de cel zitten.
Okaht (Redactie Frontpage) 24-01-2012 @ 18:35
quote:Ik omschreef toch ook enkel jouw ideaalbeeld? Alles behalve de VVD weet hoe het moet. De rest is zinloos bezig, heeft de kennis niet, neuzelt of heeft in jouw ogen foute idealen. Dan blijft binnen jouw plaatje dus alleen de VVD over.Op dinsdag 24 januari 2012 @ 16:36 schreef groteherman het volgende:
[..]
Denk je nou echt dat de VVD een monocratie zou kunnen voeren, omdat alleen ik ze nog zie zitten? Teveel eer voor Herman, zeker voor groteherman.
En waarom zouden columnisten tegen die tijd, als het al zou gebeuren, wat niet erg voor de hand liggend is, allemaal in de cel zitten?
quote:Neuh, ik stem alleen VVD omdat ik er het het minst mee oneens ben. Eigenlijk zie ik het liefst een leven zonder politiek (geneuzel).Op dinsdag 24 januari 2012 @ 18:35 schreef Okaht het volgende:
[..]
Ik omschreef toch ook enkel jouw ideaalbeeld? Alles behalve de VVD weet hoe het moet. De rest is zinloos bezig, heeft de kennis niet, neuzelt of heeft in jouw ogen foute idealen. Dan blijft binnen jouw plaatje dus alleen de VVD over.
De opsluiting van columnisten is dan weer mijn invulling. Een "ideaal systeem" met een enkele ideologie kan nu eenmaal geen andere meningen gebruiken.
quote:Ik heb daar wat andere ideeen bij.Op dinsdag 24 januari 2012 @ 00:55 schreef petertjeprik het volgende:
Het CDA snapt er geen drol van. Met name in het zuiden hebben zij, na de Tweede Kamerverkiezingen van 2008, veel stemmen verloren aan de PVV.
De ooit zo trouwe KVP en daarna CDA stemmers van het zuiden kunnen echter geen heil meer vinden bij deze partij. Waarom niet? Tien jaar CDA heeft ze flink teleurgesteld. Laten we even Zeeland erbij pakken als voorbeeld. Met name Zeeuws Vlaanderen was ooit zeer CDA gezind. Balkenende, afkomstig uit Zeeland, ondertekende hoogstpersoonlijk een verdrag om de Hedwigepolder in Zeeland onder water te laten lopen.
Daarnaast wordt de mosselvisserij, eeuwenoude traditie in Zeeland, de nek omgedraaid. Traditioneel Nederlandse ondernemingen worden nu bedreigd en dat allemaal onder bewind van het CDA. Weg electoraat uit Zeeland.
Dan komt de PVV. Leg het verkiezingsprogramma's van de PVV en het CDA maar naast elkaar. De PVV begint al mooi "Noem ons maar ouderwets". Vervolgens schrijft Bosma in het programma dat we trots moeten zijn op OerNederlandse tradities als Sinterklaas en Carnaval. Dat de HedwigePolder niet onderwater mag komen te staan en Traditioneel Nederlandse Ondernemingen behouden moeten blijven. In andere worden "Bescherm de mosselvisserij."
Het CDA komt in haar oude programma niet verder dan stellen dat de Joods-christelijke waarden beschermd moeten worden.
Uit puur rationeel oogpunt is het niet meer dan logisch dat er zoveel stemmen uit Zeeland naar de PVV zijn gegaan. Het is een schreeuw naar behoud van de huidige leefwijze. Men zou kunnen zeggen conservatisme.
Hier komt het punt.
[afbeelding]
De "ruk naar het conservatisme", die Nederland in 2008 heeft gemaakt, komt grotendeels van het electoraat uit het zuiden. Voorheen was dit CDA land.
Waarom ga je dan naar links? Wat is daar te halen? Daarnaast heb je aan de linkerkant van het CDA zeer veel concurrentie. Links van het CDA zitten de PVV, SP, Groenlinks, D66, CU, PVDA, SGP en TON.
Het voormalig electoraat van het CDA wil niet naar links, maar naar het conservatisme. Of wil in ieder geval dat het CDA haar conservatieve wereldbeeld meer benadrukt.
quote:Pffffff, gebeurt met ieder 1 partij systeem.Op dinsdag 24 januari 2012 @ 18:35 schreef Okaht het volgende:
[..]
Ik omschreef toch ook enkel jouw ideaalbeeld? Alles behalve de VVD weet hoe het moet. De rest is zinloos bezig, heeft de kennis niet, neuzelt of heeft in jouw ogen foute idealen. Dan blijft binnen jouw plaatje dus alleen de VVD over.
De opsluiting van columnisten is dan weer mijn invulling. Een "ideaal systeem" met een enkele ideologie kan nu eenmaal geen andere meningen gebruiken.
quote:Driek, dit kun je hem niet kwalijk nemen, dat heeft hij geleerd uit de Bijbel, naar het verhaal van Koning David.
Okee, we hebben nu wel woorden genoeg vuilgemaakt aan die hitsige spindoctor annex defensiestaatssecretaris en zijn spannende adjudante, die het begrip "dienstreis" tot een soort ranzig hoogtepunt hebben verheven, terwijl hij getrouwd was en haar vriend in Afghanistan als militair zijn leven voor ons in de waagschaal stelde.
Okaht (Redactie Frontpage) 25-01-2012 @ 10:47
quote:De VVD doet het ook niet zo verschrikkelijk en ze wijken weinig af van de eigen doelstellingen. In die zin is er ook weinig kritiek.Op dinsdag 24 januari 2012 @ 18:55 schreef groteherman het volgende:
[..]
Neuh, ik stem alleen VVD omdat ik er het het minst mee oneens ben. Eigenlijk zie ik het liefst een leven zonder politiek (geneuzel).
Come to think of it: je leest verbluffend weinig anti-VVD columns.
Okaht (Redactie Frontpage) 25-01-2012 @ 10:48
quote:Euh ... ik neig dan ook niet naar zo'n systeem. Ik ben wat realistischer.Op dinsdag 24 januari 2012 @ 19:12 schreef Claro het volgende:
[..]
Pffffff, gebeurt met ieder 1 partij systeem.
Of het nu VVD, GL of het CDA is.
Kom op zeg.
quote:Hoe ik een leven zonder politiek (geneuzel) zie? Dat komt aan de orde in mijn volgende, in jouw optiek waarschijnlijk irreële column.Op woensdag 25 januari 2012 @ 10:47 schreef Okaht het volgende:
[..]
De VVD doet het ook niet zo verschrikkelijk en ze wijken weinig af van de eigen doelstellingen. In die zin is er ook weinig kritiek.
Maar Herman. Een leven zonder politiek? Hoe zie je dat? Het zou mooi zijn als we het allemaal met elkaar eens zijn en iedereen zich kan vinden in een vastgesteld ideaal. Maar dit neigt net als in jouw twee columns weer naar een zeer irreëel concept. En opnieuw krijg je dan een probleem met die paar lui die het dan weer graag net iets anders willen zien.