Apeldoorn, oktober 2009
Bornfree (Redactie Frontpage) 21-10-2009 @ 13:37
Xessive (Weblogger) 21-10-2009 @ 13:41
DJugular (Redactie Frontpage) 21-10-2009 @ 14:03
SnorkelOrtega (Redactie Frontpage) 21-10-2009 @ 17:11
quote:Zelfde probleem hier, maar uiteindelijk toch gevonden.Op woensdag 21 oktober 2009 @ 14:25 schreef Beunhaas_ het volgende:
ik zat de hele tijd te F5en van wanneer doet dat ding het nou...
kuifkrullen (Eindredactie Frontpage) 21-10-2009 @ 17:18
bazbo (Redactie Frontpage) 21-10-2009 @ 19:48
Zonnetje40 (Eindredactie Frontpage) 21-10-2009 @ 21:09
Xessive (Weblogger) 21-10-2009 @ 21:19
quote:Dan heb je duidelijk niet begrepen wat er met 'schrijven is schrappen' bedoeld wordt.Op woensdag 21 oktober 2009 @ 19:48 schreef bazbo het volgende:
Ik ben het er niet mee eens! "Schrijven is schrappen" vind ik onzin.
Schrijven is schrijven! Als het echt schrappen was, dan zou je vier keer per etmaal een column als hierboven krijgen.
Neuskleuter (Redactie Frontpage) 21-10-2009 @ 23:38
quote:Ik denk het wel, ik vind deze column namelijk de absolute top. Zeer memorabel, een duidelijk statement en een spiegel voor alle schrijvers.Op woensdag 21 oktober 2009 @ 21:19 schreef Xessive het volgende:
[..]
Dan heb je duidelijk niet begrepen wat er met 'schrijven is schrappen' bedoeld wordt.
Xessive (Weblogger) 21-10-2009 @ 23:47
quote:Ja? Welk statement wordt gemaakt en hoe houdt deze column alle schrijvers een spiegel voor?Op woensdag 21 oktober 2009 @ 23:38 schreef Neuskleuter het volgende:
[..]
Ik denk het wel, ik vind deze column namelijk de absolute top. Zeer memorabel, een duidelijk statement en een spiegel voor alle schrijvers.
quote:Leuk dat je dat duidelijk probeert te maken, maar wat mij betreft mag je gewoon columns schrijven. Vind dit een beetje "kunstig"* overkomen.Op woensdag 21 oktober 2009 @ 19:48 schreef bazbo het volgende:
Ik ben het er niet mee eens! "Schrijven is schrappen" vind ik onzin.
Schrijven is schrijven! Als het echt schrappen was, dan zou je vier keer per etmaal een column als hierboven krijgen.
Breinpijn (Redactie Frontpage) 22-10-2009 @ 13:55
Gramps (Redactie Frontpage) 22-10-2009 @ 14:19
bazbo (Redactie Frontpage) 22-10-2009 @ 16:52
Bornfree (Redactie Frontpage) 23-10-2009 @ 22:45
quote:Nou als niemand het dan doet:Op woensdag 21 oktober 2009 @ 23:47 schreef Xessive het volgende:
[..]
Ja? Welk statement wordt gemaakt en hoe houdt deze column alle schrijvers een spiegel voor?
bazbo (Redactie Frontpage) 23-10-2009 @ 23:34
Xessive (Weblogger) 24-10-2009 @ 00:53
bazbo (Redactie Frontpage) 24-10-2009 @ 11:57
quote:Nee zeg, stel je voor! Stel je voor dat je het spel van de columnist en zijn reacties zou begrijpen...Op zaterdag 24 oktober 2009 @ 00:53 schreef Xessive het volgende:
Precies wat ik dacht. Geen flauw benul van wat er met 'schrijven is schrappen' of 'kill your darlings' bedoeld wordt.
[...]
Aan de andere kant is het maar een columnpje op FOK!, dus zo hoog ligt de lat niet.
Xessive (Weblogger) 24-10-2009 @ 21:56
Xessive (Weblogger) 24-10-2009 @ 22:15
quote:Dit zegt meer over jouw fantasie dan over de column en de achterliggende gedachte. Bazbo heeft hierboven immers al meerdere keren aangegeven dat het alleen gaat om de term 'schrijven is schrappen'. Dat lezers er een prachtig verhaal omheen verzinnen is leuk, maar niet zijn verdienste.Op zaterdag 24 oktober 2009 @ 22:09 schreef SpiekerJozef het volgende:
Ik begrijp Bazbo volledig. Alles is al gezegd en geschreven. Vul zelf maar in wat daarmoet staan. Iedereen ervaart het anders. En iedereen heeft kritiek. Nu heb je een verhaal waaraan je je eigen draai kunt geven. Alle opties zijn open, vul ze maar in.
Maar als je de schrijver hoort, echt hoort dan heb je ook geen tekst nodig om hem te begrijpen. In deze column heb je de ruimte om tussen de regels te lezen wat er staat. Stilte, eenvoud, respect voor de dyslectische medemens, geen vuil woord over verleden, heden en toekomst, geen verdriet, pijn of jaloersie, geen drankprobleem of stadse fratsen, geen negers geen jagers, geen big brother met een vuil spel, geen herfstherinneringen of nachtritten.
Gewoon jij. Wat vul jij in?
Bazbo![]()
quote:Spreken is zilver, zwijgen is goud . . .Op zaterdag 24 oktober 2009 @ 22:15 schreef Xessive het volgende:
[..]
Dit zegt meer over jouw fantasie dan over de column en de achterliggende gedachte. Bazbo heeft hierboven immers al meerdere keren aangegeven dat het alleen gaat om de term 'schrijven is schrappen'. Dat lezers er een prachtig verhaal omheen verzinnen is leuk, maar niet zijn verdienste.
quote:Je schrijft voor een publiek. Je pakt je pen en schrijft wat je beroerd. Daarna pak je een vijl en ga je het bewerken. Zodat er staat wat je bedoelt en waarvan je denkt dat de lezer je begrijpt. En toch maakt je dat geen flikker uit want je schrijft uit je hart en uit je beleving. Maar toch vindt je dat de lezer er z'n eigen ding mee moet doen.Op vrijdag 23 oktober 2009 @ 23:34 schreef bazbo het volgende:
Doe niet zo moeilijk, man!
Schrijven is schrijven en niets meer en niets minder. Het is geen verheven sport of zo. Als je iets wilt vertellen, dan vertel je dat. Als je dat zonodig wil doen met moeilijke termen, nou ga je gang: kill your darlings! Graag!
Ik schrijf mijn ding en tijdens het schrijven al wéét ik wat ik ga zeggen en vertellen en op welke manier en aldoende ontstaat het spul. Na afloop ga ik hooguit wat fauten eruit halen en wat kleine bewerkingen doen. Maar schrijven is schrijven; ik schrijf niet voor niets. Het is geen hapsnap inelkaargeflans; het is een weloverwogen iets.
Schrijven is schrijven! Zeg dat ik het gezegd heb.