Europa bij Turkije!

Algemeen • Geschreven door Nick (ArchEnemy) op 19-10-2009 @ 23:00
print 

Vrijdag kwam Geert Wilders aan in Engeland. Met een gewonnen rechtszaak in zijn zak kon hij het land dan toch binnen om zijn fitna te vertonen. Voor het gebouw waar hij een toespraak wilde houden werd gedemonstreerd. Door leden van een kerkgenootschap.

Godsdienst heeft als doel om de leemtes in de kennis van de mensen op te vullen. Twijfel maakt nerveus en ongelukkig, we willen een sluitend wereldbeeld. De meeste mensen kunnen de vragen die bij het leven horen niet zelf beantwoorden, dus halen we er goden bij die de ingewikkelde zaken voor ons regelen. We laten de goden de baas over ons spelen, gedragen ons als goede volgelingen zodat we ondanks onze mentale tekortkoming trots op onszelf kunnen zijn. Het verzinnen van collectieve antwoorden op levensvragen geeft rust, en zorgt ervoor dat alle neuzen dezelfde kant opstaan. Dankzij de goden slaan we binnen een gemeenschap elkaar de hersens niet in, blijven we redelijk aardig voor elkaar, en kan een gemeenschap floreren.

In het westen zijn we inmiddels zo doorgeëvolueerd dat we een scheiding tussen geloof en staat hebben aangebracht, eigenlijk kun je beter zeggen een scheiding tussen geloven en haten. Haat is een exponent van angst, angst ontstaat vanuit chronische onzekerheid. De kerk geeft de zekerheid van naastenliefde en ontferming, de staat heeft het monopolie op 'haten', maar wel vanuit een doordachte achtergrond. Onze wet haat dieven, moordenaars, verkrachters. Daar sturen we wetshandhavers op af, die conform de regels van democratisch bestuur de misdadigers oppakken en opbergen. De kerk zorgt, de staat haat, dat is de ideale verdeling.

Anders wordt het wanneer de kerk op de stoel van de staat gaat zitten en zich het recht toe'eigent er op los te haten. In een seculiere staat heet dat officieel 'het recht in eigen hand nemen', en dat is precies wat we niet willen, dat veroorzaakt chaos. En daar gaat het fout binnen de islam. Imam Fawaz uit den Haag -die smeekte om de dood van Theo van Gogh- vertelde al eens op televisie dat de islam 'niemand haat zonder reden'. De interviewster liet hem natuurlijk uitspreken, merkte niet op hoe gevaarlijk zijn standpunt was. Haat valt volgens deze islamitische voorganger onder de vrijheid van godsdienst, en dat is een grote misvatting. De vrijheid van godsdienst beperkt zich tot zorg en ontferming, de vrijheid van haat ligt gebonden aan strenge regels bij de staat, en nergens anders.

Engeland weet zich hier ook geen raad mee. Bij de aankomst van Geert stonden er een aantal islamieten te demonstreren. Maar dan niet middels klagen en vragen, maar met het ondubbelzinnig schreeuwen van doodsbedreigingen. Geert heeft de profeet beledigd, daar staat de doodstraf op. Deze islamieten waren trots en zelfverzekerd dankzij hun geloof, maar maakten de cruciale fout door zichzelf het recht op haat toe te eigenen. En ook Engeland denkt dat dat 'vrijheid van religie' is. Nee, daar ligt nou juist de grens van een religie. Haten doet de staat.

Het verbaast mij al jaren dat niemand die overduidelijke overtreding opmerkt. En hoe gevaarlijk die is. En het erge daarvan is dat niet alleen de 'ongelovigen' daar het slachtoffer van worden, ook de eigen islamitische gemeenschap krijgt te maken met deze sociopaten, waar elke religie die haat omarmt een heldenstatus aan geeft.

Juist in het westen, waar de vrijheid van religie een waarborg voor zekerheid en vrede moet zijn, moeten de islamieten vrezen voor geweld uit hun eigen geloofsgemeenschap. En dat zal voorlopig niet veranderen, als je ziet dat men aan Turkije de eis heeft opgelegd om de invloed van het leger op de politiek te verminderen om toetreding tot Europa mogelijk te maken.

Het is nou juist het leger in Turkije dat garandeert dat de uitvoering van de haat niet in handen van de religie valt. Als doodgewone islamitische burger ben je beter af in Turkije dan in Nederland of Engeland.

Tot slot nog iets over Fitna, het plik en knapwerk dat continu de grond in wordt geboord als zijnde niet oscarwaardig. Theo van Gogh heeft met submission wel een mooie korte film afgeleverd, conform de kwaliteitseisen die aan dat medium gesteld worden. En is dus dood.

Geert Wilders heeft slechts een collage van nieuwsfragmenten gemaakt. Geert Wilders wordt niet wegens die film met de dood bedreigd. In fitna wordt geen profeet beledigd. Er worden geen islamitische wetten geschonden. Fitna is een collage van de uitvoering van het islamitische recht op haat, zoals we dat hebben moeten leren kennen. En we zien het, maar we snappen het niet. Fitna toont ondubbelzinnig aan dat geloven in de islamitische wereld automatisch het recht op haten behelst. In een seculiere staat hoort geen enkele religie dat recht te kunnen claimen. Maar dat willen we niet weten. Wij willen op onze beurt geloven dat het allemaal vanzelf wel goed komt, en dat de mensen die de pijnpunten blootleggen de echte haters zijn, en die schieten we dan maar dood als ze politieke macht dreigen te krijgen.

Geloof kan een samenleving maken of breken, je moet er uiterst zorgvuldig mee omgaan. Altijd afvragen of een bepaalde overtuiging wel een doel dient waar we allemaal beter van worden. En het monopolie op geweld bij de staat en de wet leggen.

Wat de islam betreft wordt het hoog tijd dat Europa lid wordt van Turkije, we hebben op dat gebied nog een boel te leren.




Lees ook:

» 00:00 Prettige Hemelvaart!1
» 16/05 De kierewietpas4
» 16/05 Wie gaan we vandaag vermoorden?27
» 16/05 Timeline4


delen | eKudos nujij

807 views / 20 reacties
Reacties op dit bericht
20  van 20 reacties op deze pagina. Pagina  1
userIcon
Goed betoog, maar ik heb het idee dat het allemaal wel komt. Dertig mafketels stonden er in Londen te demonstreren. Hier in Nederland zijn voor ieder wissewasje ook wel 30 idioten te vinden die er tegen zijn. Dus ik ben niet zo bang voor de Islam. We hebben als Nederlanders zelf eigenlijk pas sinds de jaren 60 het juk van religie weten af te schudden en ik zie hetzelfde over de hele wereld gebeuren. Alleen lopen sommige landen nog tientallen jaren achter en zal het veel tijd kosten de oude leiders te onttronen.
userIcon
Er zijn natuurlijk ook een hoop christelijke en Joodse stromingen die zich het recht op haten hebben aangemeten. Religies hebben weinig kans van overleven wanneer zij zich niet afzetten tegen andersgelovigen. Haat is daar slechts een extensie van.

Wat het grote verschil maakt, is niet zozeer het haat-monopolie, maar het geweldsmonopolie. Haat is een vorm van mening en die dient vrij uitbaar te zijn. Het niet toelaten van Wilders laat zien hoe slecht het daarmee gesteld is in Europa en in Engeland in het bijzonder. Van een haat-monopolie zou dus absoluut geen sprake moeten zijn. Het recht op bedreigen en plegen van geweld tegen een persoon hoort echter wel een staats-monopolie te zijn. Het is dan ook te zot voor woorden dat de haat-baarden niet meteen werden opgepakt vanwege hun dreigementen.

Mij lijkt verder dat er van militaire dictaturen niet veel goeds te leren valt, zelfs als zo'n dictatuur toevallig westerse waarden voorstaat en het afglijden naar Middeleeuwse praktijken tegengaat. Principieel hebben Turken net zo veel recht om een zooitje te maken van hun landsbestuur dan welk ander land dan ook.
userIcon
Prachtig betoog! Niets meer dan complimenten, je bent één van de weinigen die een keurige scheiding weet aan te brengen tussen het geloof en de staat, en één van de weinigen die begrijpt dat de macht van het leger in Turkije absoluut moet blijven bestaan als je Atatürk's seculiere staat overeind wil houden. Wat dat betreft is Turkije een voorbeeld voor de hele Islamitische wereld, en misschien ook wel voor een aantal westerse landen.
Mooi betoog, geeft stof tot nadenken. Enige vraag die mij rest is waarom geloven als het Boeddhisme en Hindoeïsme wel zonder haat kunnen.
userIcon
quote:
Op dinsdag 20 oktober 2009 @ 10:19 schreef ph4ge het volgende:
Mooi betoog, geeft stof tot nadenken. Enige vraag die mij rest is waarom geloven als het Boeddhisme en Hindoeïsme wel zonder haat kunnen.
In hindoeisme is er helaas iets veel ergens. Kastensysteem. Denk je dat de hogere mensen daar respect vertonen voor de lage kasten en ze niet haten? Het kastensysteem van het hindoeisme maakt me pas echt misselijk.

Mooi column trouwens, je punt is zeer duidelijk, en ik ben het er mee eens.
Prachtig prachtig.
quote:
Op dinsdag 20 oktober 2009 @ 09:59 schreef RonaldV het volgende:
Prachtig betoog! Niets meer dan complimenten, je bent één van de weinigen die een keurige scheiding weet aan te brengen tussen het geloof en de staat, en één van de weinigen die begrijpt dat de macht van het leger in Turkije absoluut moet blijven bestaan als je Atatürk's seculiere staat overeind wil houden. Wat dat betreft is Turkije een voorbeeld voor de hele Islamitische wereld, en misschien ook wel voor een aantal westerse landen.
Ben ik het niet mee eens. Het probleem in Turkije is dat het leger teveel macht heeft. Dat moet precies andersom. Het leger moet als gereedschap van de staat dienst doen, niet vice versa. De kerk moet daar weer volledig los van staan en uberhaupt geen beroep kunnen maken op leger noch staat. De staat zonder leger leidt in sommige gevallen, zoals in Turkije, tot interne chaos. Maar het leger zonder staat leidt tot alle gevallen tot oppressie en onderdrukking (driekwart Afrika en Azie. Zuid-Amerika tot circa 1985). Het leger moet puur een uitvoerende taak hebben. De staat zegt "ga daar orde houden" of "ga dat land binnenvallen" en het leger doet dat. Zodra het leger de macht heeft om tegen de staat te zeggen "Ik ga daar orde houden", gaat het mis.

De kerk moet gewoon preken en zijn machtspositie afstaan aan de staat, zoals met het Christendom gebeurd is in Europa, zelfs in Italie en Spanje. De Paus heeft invloed, maar kan geen legers meer sturen en geen mensen bedreigen (behalve met straffen als "je komt in de hel", welke generlei invloed hebben op ongelovigen). De Paus mag van mij best haten, zolang dat bij oppervlakkige retoriek blijft. Zodra er malloten zijn die woorden in daden om gaan zetten wordt het gevaarlijk en juist DAAR ligt het probleem bij de fundamentalistische islam. 30 malloten met spandoeken bij het hogerhuis in Engeland zijn prima (hoewel ik het wel met de column eens ben dat teksten ook schade aan kunnen brengen en oproepen tot haat gewoon een misdrijf is, dus de teksten op de spandoeken kunnen ze voor aangepakt worden). 30 stenengooiende malloten zou een heel ander verhaal zijn.
"In het westen zijn we inmiddels zo doorgeëvolueerd ...."

edit door Driek Oplopers: niet schelden!
Kom eens van je heilige gelijk stoel af.

Je betoog rammelt verder uiteraard ook aan alle kanten. De staat haat niet alleen, maar verzorgt ook. De (Europese) kerken prediken niet alleen liefde, maar net zo hard haat.
Interessant..
man DJugular (Redactie Frontpage) 20-10-2009 @ 14:51 fotoboek no homepage
userIcon
Fear leads to anger, anger leads to hate, and hate leads to suffering.
Suffering leads to the dark side.

Goed betoog!
quote:
Op dinsdag 20 oktober 2009 @ 13:08 schreef frutser het volgende:
"In het westen zijn we inmiddels zo doorgeëvolueerd ...."

edit door Driek Oplopers: niet schelden!
Volgens mij is het evident dat mensen die zeggen dat wij westerlingen "doorgeëvolueerd " zijn, aanhangers zijn van een soort van edit: *****.

Mag het zo Driek?
man DriekOplopers (Hoofdredacteur Frontpage) 20-10-2009 @ 19:53 fotoboek no homepage
userIcon
quote:
Op dinsdag 20 oktober 2009 @ 19:07 schreef frutser het volgende:

[..]

Volgens mij is het evident dat mensen die zeggen dat wij westerlingen "doorgeëvolueerd " zijn, aanhangers zijn van een soort van *****.

Mag het zo Driek?
Nee, want je beschuldiging aan het adres van AE is onterecht. Het is volgens zijn column een kwestie van cultuur & staatsinrichting, niet van ras.
userIcon
quote:
Op dinsdag 20 oktober 2009 @ 12:27 schreef andrew.koster het volgende:

[..]

Ben ik het niet mee eens. Het probleem in Turkije is dat het leger teveel macht heeft. Dat moet precies andersom. Het leger moet als gereedschap van de staat dienst doen, niet vice versa. De kerk moet daar weer volledig los van staan en uberhaupt geen beroep kunnen maken op leger noch staat. De staat zonder leger leidt in sommige gevallen, zoals in Turkije, tot interne chaos. Maar het leger zonder staat leidt tot alle gevallen tot oppressie en onderdrukking (driekwart Afrika en Azie. Zuid-Amerika tot circa 1985). Het leger moet puur een uitvoerende taak hebben. De staat zegt "ga daar orde houden" of "ga dat land binnenvallen" en het leger doet dat. Zodra het leger de macht heeft om tegen de staat te zeggen "Ik ga daar orde houden", gaat het mis.
Het Turkse leger heeft in het recente verleden meermaals laten zien dat ze slechts de waakhond is, en heeft de macht altijd teruggegeven aan de burger-politici. Maar ze vervullen wel de rol van bewaker van het seculierisme, met terughoudendheid en daar zijn ze trots op. Ook nu in Turkije religieuze partijen aan de macht zijn, en af en toe tot op het randje gaan hebben ze nog steeds niet ingegrepen.

Vraagje voor je: hoe kan je een land bewaken tegen religieuze leiders, als je van diezelfde religieuze leiders afhankelijk bent om in te mogen grijpen? Ik snap je principe wel, maar de Turkse situatie kun je niet vergelijken met de west-Europese.
quote:
De kerk moet gewoon preken en zijn machtspositie afstaan aan de staat, zoals met het Christendom gebeurd is in Europa, zelfs in Italie en Spanje. De Paus heeft invloed, maar kan geen legers meer sturen en geen mensen bedreigen (behalve met straffen als "je komt in de hel", welke generlei invloed hebben op ongelovigen). De Paus mag van mij best haten, zolang dat bij oppervlakkige retoriek blijft. Zodra er malloten zijn die woorden in daden om gaan zetten wordt het gevaarlijk en juist DAAR ligt het probleem bij de fundamentalistische islam. 30 malloten met spandoeken bij het hogerhuis in Engeland zijn prima (hoewel ik het wel met de column eens ben dat teksten ook schade aan kunnen brengen en oproepen tot haat gewoon een misdrijf is, dus de teksten op de spandoeken kunnen ze voor aangepakt worden). 30 stenengooiende malloten zou een heel ander verhaal zijn.
Zoals ik hierboven al zei: tot nu toe doet het Turkse leger dat keurig. Maar ze blaffen af en toe wel als de regering maatregelen dreigt te nemen die het seculiere Turkije in gevaar dreigen te brengen.
Fitna, het plik en knapwerk ?? haha
userIcon
Helemaal gelijk in,
quote:
Op dinsdag 20 oktober 2009 @ 21:18 schreef RonaldV het volgende:

[..]

Het Turkse leger heeft in het recente verleden meermaals laten zien dat ze slechts de waakhond is, en heeft de macht altijd teruggegeven aan de burger-politici. Maar ze vervullen wel de rol van bewaker van het seculierisme, met terughoudendheid en daar zijn ze trots op. Ook nu in Turkije religieuze partijen aan de macht zijn, en af en toe tot op het randje gaan hebben ze nog steeds niet ingegrepen.

Vraagje voor je: hoe kan je een land bewaken tegen religieuze leiders, als je van diezelfde religieuze leiders afhankelijk bent om in te mogen grijpen? Ik snap je principe wel, maar de Turkse situatie kun je niet vergelijken met de west-Europese.
[..]

Zoals ik hierboven al zei: tot nu toe doet het Turkse leger dat keurig. Maar ze blaffen af en toe wel als de regering maatregelen dreigt te nemen die het seculiere Turkije in gevaar dreigen te brengen.
Tja, Turkije heeft misschien een precair balans weten te vinden. Blijft een redelijk instabiele situatie. Zodra er een paar generaals besluiten dat ze niet meer aan de zijlijn willen staan gaat het mis. Hetzelfde als de regering niet inbindt als het leger aan de deur klopt.

Het grootste probleem blijft voor mij met een machtig leger dat je een ondemocratische machtshebber hebt. Zolang die het beste met het land voorheeft is alles prima. Ik noem bijvoorbeeld een Pinochet (nadat hij al zijn tegenstanders had vermoord, maar dat terzijde) die enkelhandig de Chileense economie omvormde tot een van de meest succesvolle van Zuid Amerika. Is je ondemocratische machtshebber echter alleen maar uit op eigen gewin (of meer macht), kom je in de situatie van de meeste militaire dictaturen: repressie, corruptie en misere. Zolang Turkije hun balans weet te houden (mede door de benevolentie van de legertop) is het fantastisch... alleen is de kans best groot dat het mis gaat.

Bovendien ben ik het ook niet helemaal eens met de aanname dat een seculiere staat een voorwaarde is voor een beschaafde staat. Ten eerste is het niet een afdoende voorwaarde: Noord Korea is seculier, net als voormalig de Sovjet Unie was. Om het bij democratiën te houden: Venezuela is vrij hard achteruit aan het hollen kwa burgerrechten en ook dat heeft niets te maken met het al-dan-niet seculier zijn. Hitler is ooit op democratische wijze gekozen en die inktzwarte episode uit de Duitse geschiedenis heeft ook niets te maken met een al-dan-niet seculiere staat.

Anderszijds was Tibet toen het nog onafhankelijk was alles behalve seculier en toch was het er een stuk beter toen dan nu. Er zijn meer voorbeelden van landen die de kerk en de staat niet gescheiden hebben waar alles best behoorlijk werkt. Lichtend voorbeeld is bijvoorbeeld Noorwegen, waar ze een staatskerk hebben.

Het is dus zowel mogelijk om het als seculiere staat grondig te verneuken en als niet-seculiere staat prima te functioneren. Het is een "keus" van de inwoners van een land. Nu ik er dus wat meer over na denk vind ik dat ook de staat geen recht heeft om te kiezen tegen wie er met geweld opgetreden mag worden. Dat recht hebben ze alleen binnen de afbakeningen van de rechten van de mens, het internationaal recht en nog een aantal verdragen (Geneve conventie bijvoorbeeld) die, mijns insziens boven een willekeurige religieuze of nationale constitutionele tekst horen te staan.

Het recht om te haten heeft dus iedereen, mits dat binnen de aangegeven kaders blijft. Een oproep om alle Joden aan het gas te doen is net zo kwalijk als dat van een regering of van een religieuze leider komt (of van een voetbalsupporter, maar dat is weer een ander verhaal).
quote:
Op dinsdag 20 oktober 2009 @ 19:53 schreef DriekOplopers het volgende:

[..]

Nee, want je beschuldiging aan het adres van AE is onterecht. Het is volgens zijn column een kwestie van cultuur & staatsinrichting, niet van ras.
http://encyclopedia.jrank(...)Cultural-Racism.html
man ArchEnemy (Redactie Frontpage) 21-10-2009 @ 15:17 fotoboek homepage
userIcon
quote:
Op woensdag 21 oktober 2009 @ 10:04 schreef frutser het volgende:

[..]

http://encyclopedia.jrank(...)Cultural-Racism.html
Misschien kun je hier je gelijk halen:

http://www.meldpunt.nl/direct-melding-doen
Ik zal je voortaan cultureel-racist noemen. Iedereen blij?

Edit: Frutser, nou is het mooi geweest. Jullie blijven van mening verschillen, dus natrappen heeft geen zin. Doe maar niet. Thanks. Driek.
userIcon
Eeuwig fabeltje dat Turkije in een theocratie zal vallen als het leger de macht niet meer heeft. Je valt in de "cliché put of doom".
20  van 20 reacties op deze pagina. Pagina  1


Lees ook:

» 00:00 Prettige Hemelvaart!1
» 16/05 De kierewietpas4
» 16/05 Wie gaan we vandaag vermoorden?27
» 16/05 Timeline4


delen | eKudos nujij

Gebruikersnaam 
Wachtwoord
 
online adverteren www.m4n.nl



True ©1999-2012 FOK! INTERNET SITES  |  gratis nieuws op je site?  |  algemene voorwaarden