De stewardessen van Transvagina

Algemeen • Geschreven door Driek (DriekOplopers) op 24-07-2009 @ 02:00
print 

Even met de bioscoop gebeld: “Goedemorgen, Oplopers hier. Is de heer Pathé in de buurt?” De bereidwillige telefoniste legde mij uit, dat dat wel even kon duren. De oude bioscooptycoon is altijd lastig op te snorren; het is nu eenmaal niet eenvoudig om iemand te herkennen in het donker. Maar na enig geduld mijnerzijds kreeg ik de oude grondlegger aan de telefoon. Beleefd vroeg hij mij, waarmee hij mij van dienst kon zijn. Dat legde ik hem dus even nauwgezet uit: “Koop je weleens een brood? Ja toch zeker? Ben je dan bereid om meer te betalen voor een brood dat nog niet beschimmeld is? En haal je weleens een bloemkool? Ben je dan bereid om meer te betalen voor een bloemkool die niet zwart vanbinnen is?” Nee, daar voelde de filmmagnaat niets voor. Want onbedorven brood en bloemkool die niet verrot is, daar mag de klant op rekenen. Dat is heel gewoon. Dus dat zit al bij de prijs in, sprak hij gedecideerd. Tijd voor de genadeklap: “Waarom vraag je dan wel extra geld voor een filmvoorstelling waarbij allerlei tuig niet zit te bellen, te ouwehoeren en met vreten te gooien? Dat is toch netzogoed iets waar de klant op mag rekenen?” Van de andere kant klonk nog wat geneuzel. Over marktonderzoek. Over een gericht stukje service. Over een minimumleeftijd voor bezoekers. Ik nam niet de moeite om nog verder in discussie te gaan, groette de zwetsende bejaarde vriendelijk en verbrak de verbinding.

Duurdere kaartjes in ruil voor een filmvoorstelling waarbij de popcorn je niet om de oren vliegt, je vrouw niet wordt beledigd en mobiele telefoons gewoon uit blijven. Wat een giller. Voor een ongestoorde filmvoorstelling moet je niet extra hoeven te betalen. Nee, voor een verpeste voorstelling hoor je juist je geld terug te krijgen! Als ik een schilderij koop, en er zit een grote lelijke verfspat op, dan betaal ik daar niet voor. Tenzij het om moderne kunst gaat, want dan schijnt alles te mogen. Als ik een beeldhouwwerk bestel, en de armen ontbreken, dan wordt de rekening niet betaald. Echt niet. Tenzij het de Venus van Milo is, maar die staat niet te koop. Nee, wat die bioscoop moet doen, is iets heel anders. Wanneer een filmvoorstelling is verpest, de veroorzakers in de kraag pakken, de overige bezoekers hun geld teruggeven en dat verhalen op de zojuist bij de kladden gepakte raddraaiers. Zo moet het, en niet anders. Zelf ondervind ik trouwens weinig problemen bij mijn bioscoopbezoek. Mevrouw Oplopers en ik gaan regelmatig met veel plezier naar de Rialto-bioscoop bij ons om de hoek. Daar draaien films waarin herhaaldelijk woorden van meer dan twee lettergrepen voorkomen, dus dat ouwehoerende en met hartige brokken smijtende klootjesvolk mijdt dat filmhuis als de pest. We gaan dus een heerlijke zomer tegemoet.

Want metde auto wat  verder weg op vakantie? Slecht idee. Misschien wel lekker goedkoop, met je gestolen benzine, maar de ANWB meldt een enorme toename van autopechgevallen op snikhete snelwegen. Daar sta je dan, in de brandende zon met een stel dreinende kinderen en een kapotte auto. Geen doen. De trein dan? Het heeft de afgelopen dagen af en toe wat geregend, dus spoorbeheerder ProRail kan weinig anders doen dan op internet en teletekst minutieus bijhouden, waar het treinverkeer nu weer gestremd is wegens storingen aan de wissels en de seinen. Schiet ook niet op. Vliegen dan? Kies in dat geval dan niet voor Transavia. Een van hun vliegtuigen moest deze week twee keer terug naar Schiphol voor een noodlanding. Eerst vloog de kippige piloot een valk uit de lucht. Een regelrechte schande trouwens, de valk is een beschermde vogelsoort, die in de omgeving van Schiphol juist wordt ingezet om andere hinderlijke vogels uit de buurt te houden. Maar ja, als zo’n vliegtuig dan wordt bestuurd door een blinde vink… Nadat het vliegtuig was nagekeken en opnieuw was opgestegen moest wederom een noodlanding worden uitgevoerd: de ijsbestrijding op de vleugel deed het niet meer goed. Lullig. Ga je op zonvakantie naar een debielenhotel in een warm land, valt je vlucht in het water wegens falende ijsbestrijding. Veel mensen noemen die armoedevliegmaatschappij dus Transvagina. Terecht. Vanmorgen raakten op Schiphol duizenden koffers van uitgerekend Transavia-passagiers zoek. Die mensen zitten dus op hun vakantiebestemming zonder zonnesmeer en schone sokken. Maar er deugt meer niet: gammele vliegtuigen, blinde piloten, belachelijke vertrektijden, veel te krappe stoeltjes, lelijke stewardessen. Okee, het gaat niet om het uiterlijk, maar er zijn grenzen. Je hele leven gepest om je acnékop, en dan toch nog stewardess worden? Dat kan uitsluitend bij Zimbabwe International Airways of onze groen-witte vliegtuigonderneming. Wat je zegt, een kutmaatschappij. Transvagina. Ik snap die bijnaam best.

Gleufhoedenbrigade. Ook een leuke bijnaam. Voor de AIVD, je weet wel, onze Geheime Staats Politie, ook wel bekend als Gestapo. Hebben bij een journaliste thuis een paar stapels papier in beslag genomen. Want AIVD-personeel deelde staatsgevaarlijke documenten uit alsof het confetti was. Kreeg die AIVD nog gelijk van de rechter ook. Een schande. Maar de AIVD ging verder. Telefoontjetap spelen bij de Telegraafredactie. Dat is ze door weer een andere rechter, eentje die wél kan nadenken, verboden. En terecht. Toch triest dat de AIVD alles uit de kast moet halen om hun eigen lekkages te dichten… Zelfs de Belgen doen het beter! En trouwens, wat kost dat wel niet!

Want wat iets kost, dat is de hamvraag. Een bevolkingsgroep waar in ieder geval pakken geld bij moet, wordt gevormd door die grapjassen van de AIVD. Ik durf te wedden dat die lolbroeken ons nog meer kosten dan al die immigranten waar Geert Wilders het boekhoudwerk van boven tafel wil hebben. Schandalig trouwens. En dan nog, wat wil je, als blijkt dat een allochtoon “duurder” is dan een autochtoon? Allochtonen twee keer zoveel voor de tram laten betalen? Ze bij de tandarts uitsluitend behandelen zonder verdoving? Op scholen de zwarte kindjes de oudste boekjes geven, en ze op versleten, afgeschreven stoeltjes laten zitten? Ze vaker bekeuren als ze door rood fietsen? Maar vooral: allochtonen en stiekeme AIVD’ers zijn niet de enige “dure” bevolkingsgroepen. Want al die bejaarden, díe kosten pas geld. Aan AOW, aan rollators, aan staaroperaties, dotteren en kunstgebitten. Zonde van al die belastingcentjes die door Geerts hard werkende achterban worden opgehoest. Misschien vindt de heer Wilders het wel een goed idee om al die oudjes op hun zeventigste verjaardag een nekschot te geven? Dat scheelt een hoop poen! En om Geerts achterban tevreden te houden vermoorden we de allochtone oudjes een paar jaar eerder?




Lees ook:

» 18:00 Vrijwilligerswerk voor PostNL0
» 13:00 Muziek als laatste redmiddel2
» 06:00 Eindelijk openheid bij politici0
» 22/05 Moord en doodslag0


delen | eKudos nujij

1181 views / 15 reacties
Reacties op dit bericht
15  van 15 reacties op deze pagina. Pagina  1
Nu niet het tijdstip om mijn mening met steekhoudende argumenten onder te bouwen, maar mooie column!

Transavia trouwens... Al zijn die acnékoppen nog zo gegeseld door de vijf elementen, een mooie kont hebben ze dan weer wel, zo werd menigeen vandaag duidelijk door een of andere paljas. En daar hoefde je niet voor naar de bioscoop.
userIcon
Leuke column Driek! Alleen dat gezeur over lelijke stewardessen. Zo'n achterhaald idee dat deze serveersters-op-hoogte er lekker uit moeten zien.... Zolang de dames (en eventuele heren) door het gangpad passen, vriendelijk zijn en hun werk naar behoren vervullen, hoor je mij niet klagen. Als ik een mooie man wil zien, huur ik wel een film met Johnnny Depp.
man DriekOplopers (Hoofdredacteur Frontpage) 24-07-2009 @ 08:04 fotoboek no homepage
userIcon
quote:
Op vrijdag 24 juli 2009 @ 07:19 schreef hasse8 het volgende:
Leuke column Driek! Alleen dat gezeur over lelijke stewardessen. Zo'n achterhaald idee dat deze serveersters-op-hoogte er lekker uit moeten zien....
Tuurlijk. Ik steek ook alleen de draak ermee...
userIcon
"transvagina" Echt hilarisch zeg.... Humor van de bovenste plank en met zo veel niveau ook.... schitterend!


Hijs weer fijn !
userIcon
zat je bij mij in het vliegtuig?
man DriekOplopers (Hoofdredacteur Frontpage) 24-07-2009 @ 11:29 fotoboek no homepage
userIcon
quote:
Op vrijdag 24 juli 2009 @ 11:17 schreef Ethanolic het volgende:
zat je bij mij in het vliegtuig?
Nee, ik speel op safe. Ik vlieg met Turkish...
En wat denk je van die lui bij Arkut Fly?
userIcon
Er wordt ons al jaren voorgehouden dat immigratie fantastisch is omdat immigranten zogenaamd de fiscale kar zullen trekken wanneer de autochtone bevolking verouderd. Dat het establishment het niet zo prettig vind om dat fabeltje middels harde data ontkracht te zien lijkt mij logisch.

Naast de mode bij links om Wilders van racisme en allerlei snode plannen als genocide te betichten, schijnt het echter wel salonfahig te zijn om mensen belachelijk te maken over hun uiterlijk, zelfs als dat helemaal niets met hun werk te maken heeft. Wellicht omdat uiterlijk in tegenstelling tot huidskleur en afkomst niet aangeboren is?

Maar misschien is Afghanistan Air een aanrader voor rode Driek. Een niqaab verbergt tenslotte ook eventuele acne.
man DriekOplopers (Hoofdredacteur Frontpage) 24-07-2009 @ 22:33 fotoboek no homepage
userIcon
quote:
Op vrijdag 24 juli 2009 @ 21:34 schreef Lagging het volgende:
Er wordt ons al jaren voorgehouden dat immigratie fantastisch is omdat immigranten zogenaamd de fiscale kar zullen trekken wanneer de autochtone bevolking verouderd. Dat het establishment het niet zo prettig vind om dat fabeltje middels harde data ontkracht te zien lijkt mij logisch.
Hier leg ik uit, waarom die flauwekul van Wilders helemaal niet nodig is. En ik zeg daar in de discussie ook dat je best stevige eisen aan immigranten mag stellen. Lees even, en kijk dan eens of je het nog steeds zo enorm oneens met me bent. Ik ben geen wereldvreemde linkse idioot.
quote:
Naast de mode bij links om Wilders van racisme en allerlei snode plannen als genocide te betichten, schijnt het echter wel salonfahig te zijn om mensen belachelijk te maken over hun uiterlijk, zelfs als dat helemaal niets met hun werk te maken heeft. Wellicht omdat uiterlijk in tegenstelling tot huidskleur en afkomst niet aangeboren is?
Zoals ik hierboven ook al heb toegelicht, is dat een geintje om Transavia te jennen. Ik discrimineer mensen niet op uiterlijk, maar neem ze de maat op grond van hun gedrag. Maar als columnist steek ik de draak met dingen. Net zoals een bokser die iemand in de ring wél, maar in het dagelijks leven níet op zijn bek timmert, zeg maar.
quote:
Maar misschien is Afghanistan Air een aanrader voor rode Driek. Een niqaab verbergt tenslotte ook eventuele acne.
Ik ben van mening dat een hoofddoek wél, en een burka of een niqaab niet door de beugel kunnen. Ik zou nooit met een maatschappij willen vliegen die vrouwen zo enorm onderdrukt en ze hun eigen identiteit laat miskennen.
man DriekOplopers (Hoofdredacteur Frontpage) 24-07-2009 @ 23:05 fotoboek no homepage
userIcon
quote:
Op vrijdag 24 juli 2009 @ 10:21 schreef Jos-T het volgende:
Humor van de bovenste plank en met zo veel niveau ook.... schitterend!
Hoera! Een fan!
leuk, vooral die suffe biosregel
Hoe geweldig toch, ons huidige gebruik van de Nederlandse taal, onder te bouwen inplaats van te onderbouwen, wie verzint dat?
Ejn ik betrap de redactie ook steeds meer op taal- en stijlfouten, zijn jullie er echt op uit de Nederlandse taal om zeep te helpen?
Niet doen, daar zorgt onze regering zelf wel voor.
userIcon
Kan niet zeggen dat ik ervan genoten heb, misschien eens tijd voor andere Columnisten? Wildersbashen is nogal 2008 en die Stewardessen... Was misschien leuk geweest toen het nog actief speelde met die KLM playboy photoshoot.
dat stuk over transavia klopt niet helemaal...

koffers zijn niet de verantwoordelijkhied van transavia... de koffers worden verwerkt door KLM personeel...

als je met 600 kmh aan het opstijgen bent is het een beetje moeilijk om vlug een valk te ontwijken...

over dat ijs... ligt aan het toestel(vermoedelijk boeing of airbus) kan transavia ook nix aan doen...

en veel stewardessen mogen er best wezen hoor;)
15  van 15 reacties op deze pagina. Pagina  1


Lees ook:

» 18:00 Vrijwilligerswerk voor PostNL0
» 13:00 Muziek als laatste redmiddel2
» 06:00 Eindelijk openheid bij politici0
» 22/05 Moord en doodslag0


delen | eKudos nujij

Gebruikersnaam 
Wachtwoord
 
online adverteren www.m4n.nl
Video's



True ©1999-2012 FOK! INTERNET SITES  |  gratis nieuws op je site?  |  algemene voorwaarden