Trap die kut-chauffeur zijn taxi uit!

Algemeen • Geschreven door Driek (DriekOplopers) op 15-07-2009 @ 02:00
print 

Wanneer in een winkel een bak overhemden staat, met een bord erbij dat zegt dat die overhemden 15 euro per stuk kosten, is de winkelier verplicht om die overhemden ook tegen die prijs te leveren. Hij mag klanten die slechts één overhemd willen, dat niet weigeren omdat dat een te kleine koop is, en bij de kassa mag ‘ie ook niet zeggen dat hij bij nader inzien toch 50 euro wil hebben. Consumentenrecht. Burgerlijk Wetboek. Het proberen, de klant te belazeren is een economisch misdrijf.

Taxi’s vervullen een belangrijke functie. Ze voorkomen dat mensen na een avondje stappen dronken achter het stuur kruipen, ze zijn belangrijk als ondersteuning van het openbaar vervoer, en ze helpen de economie door toeristen van en naar vliegvelden te brengen. Het is dus van groot belang, dat de kwaliteit en betrouwbaarheid van taxi’s en taxichauffeurs gewaarborgd zijn. Amsterdam schiet daarin heel ernstig tekort. Al jaren.

Als iemand die op een Amsterdamse taxistandplaats een taxi wil nemen, gelden dezelfde regels als wanneer iemand een overhemd wil kopen. Op de taxi staat duidelijk aangegeven wat het kost, en de chauffeur is verplicht iedere klant die dienst tegen de vermelde prijs te leveren. Niets ingewikkelds aan. Echt niet.

Toch is het nemen van een taxi in Amsterdam een soort gok. Of je wordt niet meegenomen omdat de rit te kort is, of de chauffeur rijdt stiekem een eind om zodat de argeloze toerist veel te veel betaalt, of de chauffeur probeert je bij nader inzien een veel hoger bedrag te ontfutselen. Sterker nog: chauffeurs rijden eerst een stukje, en openen dan, wanneer de machtspositie van de klant zo ongeveer nul is, alsnog de prijsonderhandelingen. En chauffeurs zien er bij elkaar op toe dat iedereen deze voor de consument nadelige methoden hanteert. Er is op de taxistandplaatsen dus sprake van een criminele organisatie. De strafwet kent in artikel 140 nogal wat mogelijkheden om mensen voor deelname daaraan te vervolgen.

Maar dat wetsartikel wordt nog niet toegepast. Nee, de taxiklant wordt op grote schaal geflest. En zo gaat het er al jaren aan toe. En de gemeente staat machteloos. Zegt ze. Maar ís dat wel zo?

De gemeente deelt de vergunningen uit aan taxibedrijven om op de standplaats te komen. De gemeente kan die vergunningen dus ook weer intrekken. De gemeente kan die vergunningen verlenen, weigeren of intrekken. Niet alleen op basis van de vraag of de chauffeur goed Nederlands en Engels spreekt, de weg in Amsterdam kent en een EHBO-diploma heeft, maar ook met de Wet-BIBOB in het achterhoofd. Dus dient aannemelijk te zijn dat de chauffeur op een eerlijke wijze aan het geld voor zijn taxi is gekomen, en ook geen banden met de onderwereld heeft. Zodra er aanwijzingen zijn dat iets niet met de chauffeur in de haak is, krijgt hij geen vergunning om gebruik te maken van de taxistandplaatsen. Chauffeurs die zonder vergunning toch een taxistandplaats gebruiken, dienen meteen hun auto in te leveren. In het kader van de plukze-wetgeving, en als zekerheidsstelling voor een te betalen flinke boete, die door het gemeentebestuur moet worden vastgesteld. De gemeente is ook bevoegd om de hoogte van die boetes te bepalen, net als bij voorbeeld de boete voor het op de verkeerde dag buiten zetten van de vuilniszak of het niet opruimen van een fraaie hondendrol op de stoep. Zo’n boete zou, om malafide taxi’s van de standplaats te weren, bij voorbeeld 5.000 euro moeten bedragen. En taxichauffeurs moet worden verplicht, niet uitsluitend op de piekuren, maar ook op stillere tijden te werken, zodat op alle tijdstippen van de dag er een op het aantal klanten afgestemd aanbod van taxi’s is. Ook mogen, in tegenprestatie voor de verunning om op de standplaats te komen, korte ritten nooit worden geweigerd.

Het zal trouwens helpen, wanneer op taxistandplaatsen een groot bord wordt geplaatst. Met daarop in het Nederlands en het Engels de mededeling dat chauffeurs geen ritten mogen weigeren, en dat er slechts één tarief geldt: het tarief dat op de taxi staat vermeld.

Het oplichten van klanten is een economisch misdrijf. Niets meer en niets minder. En de openbare orde vereist een stevig optreden van de overheid. De gemeente zou veel vaker mystery-guests moeten inzetten. Zodra een korte rit wordt geweigerd, of de klant betaalt te veel voor zijn rit, dan is het bingo! De vergunning van de chauffeur wordt per direct ingetrokken. De auto wordt per direct in beslag genomen als garantstelling voor een door de chauffeur te betalen boete, wederom door de gemeente vast te stellen, én in het kader van de plukze-wetgeving. Daarnaast treedt het wetsartikel over deelname aan een criminele organisatie meteen in werking, en wordt aangifte gedaan wegens oplichting. En de chauffeur krijgt nooit meer een nieuwe taxivergunning.

Zijn hier dan wetswijzigingen voor nodig, en deftige brieven van de staatssecretaris van taxizaken? Nauwelijks. Bestaande wetten en gemeentelijke bevoegdheden zijn voldoende. Ook het verhaal, dat je misstanden voorkomt door te eisen dat chauffeurs lid zijn van een taxicentrale, is een fabel. De chauffeur die nota bene een klant doodsloeg, was lid van zo’n centrale, en ook de TCA, de grootste Amsterdamse taxicentrale, maakt zich op grote schaal schuldig een de bovenvermelde misstanden!

Naar verluidt worden veel problemen op taxistandplaatsen veroorzaakt doordat er veel te veel taxi’s in Amsterdam zijn. Met het wegsturen van de rotte appels behoort dit tot het verleden. En iedereen is winnaar. De taxi-ondernemer omdat hij weer op een eerlijke manier een fatsoenlijke boterham kan verdienen, en de klant omdat hij op een fatsoenlijke manier tegen een redelijke prijs wordt vervoerd.




Lees ook:

» 18:00 Vrijwilligerswerk voor PostNL0
» 13:00 Muziek als laatste redmiddel2
» 06:00 Eindelijk openheid bij politici0
» 22/05 Moord en doodslag0


delen | eKudos nujij

734 views / 23 reacties
Reacties op dit bericht
23  van 23 reacties op deze pagina. Pagina  1
userIcon
Amsterdam en taxi's

Het was ook een drama bij het centraal, dus dat dachten ze op te lossen door de standplaats daar te moderniseren.. Waarna ze rustig 1200 vergunningen afgaven voor 14 taxiplaatsen..
userIcon
Logica en politiek? Politiek die er voornamelijk op uit is de samenleving te bevorderen?

Je zou er bijna een aparte partij voor kunnen oprichten.

Hulde!
userIcon
Sinds 2000 deelt de gemeente de vergunningen niet meer uit. De door het IVW verleende vergunningen gelden voor heel Nederland.
Op dit moment is het zo dat chauffeurs wel ritten mogen weigeren, zij kennen geen vervoersplicht zoals buschauffeurs deze kennen.
De taximarktsituatie in 's-Hertogenbosch is inmiddels, door inmenging van Amsterdamse bedrijven (de vergunning is immers landelijk) ook volledig verrot.
man DriekOplopers (Hoofdredacteur Frontpage) 15-07-2009 @ 07:03 fotoboek no homepage
userIcon
quote:
Op woensdag 15 juli 2009 @ 03:56 schreef MaxTheDog het volgende:
Sinds 2000 deelt de gemeente de vergunningen niet meer uit. De door het IVW verleende vergunningen gelden voor heel Nederland.
De taxivergunning zelf wordt inderdaad doro IVW verleend, maar de vergunning om gebruik te maken van een taxistandplaats is een gemeentelijke bevoegdheid. Immers, de gemeente is eigenaar van de standplaatsen.
quote:
Op dit moment is het zo dat chauffeurs wel ritten mogen weigeren, zij kennen geen vervoersplicht zoals buschauffeurs deze kennen.
Taxi's zijn toch niet expliciet ontheven van de vervoersplicht? Ik leg in het begin van mijn column uit, waarom die plicht er dus wél is.
Hoi Driek,

Ik lees nu al een tijdje je columns, en vind vaak dat je steekhoudende teksten gebruikt. Maar op dit punt zou ik je toch willen verzoeken eens contact met bepaalde chauffeurs op te nemen inzake dit onderwerp, ook zou je eens kunnen gaan informeren bij mevrouw NETELENBOS die feitelijk een massamoordenaar is. Want er zijn al aardig wat taxi-chauffeurs die het leven hebben gelaten sinds de geweldige ideeen om het taxi-rijden in Amsterdam vrij te geven. Ik moet nu naar mijn werk toe maar wil hier later nog wel eens op terug komen.

mvg sijja
man DriekOplopers (Hoofdredacteur Frontpage) 15-07-2009 @ 08:56 fotoboek no homepage
userIcon
quote:
Op woensdag 15 juli 2009 @ 08:48 schreef sijja het volgende:
Hoi Driek,

Ik lees nu al een tijdje je columns, en vind vaak dat je steekhoudende teksten gebruikt. Maar op dit punt zou ik je toch willen verzoeken eens contact met bepaalde chauffeurs op te nemen inzake dit onderwerp, ook zou je eens kunnen gaan informeren bij mevrouw NETELENBOS die feitelijk een massamoordenaar is. Want er zijn al aardig wat taxi-chauffeurs die het leven hebben gelaten sinds de geweldige ideeen om het taxi-rijden in Amsterdam vrij te geven. Ik moet nu naar mijn werk toe maar wil hier later nog wel eens op terug komen.

mvg sijja
Netelenbos was de slechtste VenW-minister ooit.
Ik kijk uit naar nader contact met je.
Groet!
man Days-Of-Wild (Redactie Frontpage) 15-07-2009 @ 09:33 fotoboek homepage
userIcon
Moet je op schiphol eens proberen een taxi naar hoofddorp te nemen. Lukt je ook moeilijk, "nee dat is te dichtbij".
quote:
Het zal trouwens helpen, wanneer op taxistandplaatsen een groot bord wordt geplaatst. Met daarop in het Nederlands en het Engels de mededeling dat chauffeurs geen ritten mogen weigeren, en dat er slechts één tarief geldt: het tarief dat op de taxi staat vermeld.
Goed idee. Helaas zal de overheid dit wel niet uitvoeren.
Las van de week in Het Parool iemand die als idee twee standplaatsen had. Een voor korte ritjes en een voor lange ritjes. Lijkt me een prima oplossing. Maar ja ook dat....
userIcon
Imho is het efficienter om een taxichauffeur die de regels heeft overtreden bij de standplaats op te hangen, dan een bord waarop de regels staan.

En het is ook vermakelijker.
userIcon
Als ik al eens met een taxi ergens naar toe moet, spreek ik altijd een vaste prijs af al voordat ik in de taxi stap. Komen we niet tot een akkoord, dan is het pech voor de chauffeur en loop ik naar de volgende. Er is altijd genoeg aanbod. Scheelt een enorm hoop gezeur voor, tijdens en na de rit.
userIcon
quote:
Op woensdag 15 juli 2009 @ 10:13 schreef Mr_Belvedere het volgende:
Als ik al eens met een taxi ergens naar toe moet, spreek ik altijd een vaste prijs af al voordat ik in de taxi stap. Komen we niet tot een akkoord, dan is het pech voor de chauffeur en loop ik naar de volgende. Er is altijd genoeg aanbod. Scheelt een enorm hoop gezeur voor, tijdens en na de rit.
Klinkt goed, maar alleen is niet iedereen zo mondig/slim om dat te regelen. Helemaal toeristen niet of mensen die beschonken in de taxi stappen. Het is gewoon crimineel om daar misbruik van te maken.

Toen ik deze column las moest ik meteen weer denken aan het einde van Dance Valley een paar jaar terug, toen het zo hard regende en ontzettend koud was. Chauffeurs weigerden toen gewoon (onderkoelde) mensen als ze niet 50 tot 75 euro betaalden voor een ritje wat niet eens de helft mocht kosten. Mijn bloed gaat er nog van koken als ik eraan terug denk! Er is niet veel veranderd de afgelopen jaren helaas.
userIcon
quote:
Op woensdag 15 juli 2009 @ 10:13 schreef Mr_Belvedere het volgende:
Als ik al eens met een taxi ergens naar toe moet, spreek ik altijd een vaste prijs af al voordat ik in de taxi stap. Komen we niet tot een akkoord, dan is het pech voor de chauffeur en loop ik naar de volgende. Er is altijd genoeg aanbod. Scheelt een enorm hoop gezeur voor, tijdens en na de rit.
Probleem op een taxistandplaats is alleen dat de volgende je ook niet wil vervoeren omdat je de eerste in de rij moet hebben
man ArchEnemy (Redactie Frontpage) 15-07-2009 @ 12:18 fotoboek homepage
userIcon
quote:
Zijn hier dan wetswijzigingen voor nodig, en deftige brieven van de staatssecretaris van taxizaken? Nauwelijks. Bestaande wetten en gemeentelijke bevoegdheden zijn voldoende.
Hand-ha-ving.

Dat is probleem nr 1 in NL. Mensen willen ook niet dar er 'zwaarder' gestraft wordt bij overtredingen/delicten, maar dat er gestraft wordt.

Dat probleem wordt al jaren en jaren ontweken, weggerelativeert of in verzonnen kaders geplaatst waardoor verantwoordelijkheden verdampen als verkiezingsbeloften na een formatie.

Als je de handhaving bewust laat leegbloeden heb je ook niets aan minimumstraffen oid.

We zullen echt terug moeten naar een samenleving met dure (=kundige) agentjes die met vakmanschap de (wan)orde op straat aankunnen. Dan kunnen we de rechtsstaat weer eens meemaken.

Iedereen vindt het doodnormaal als je als weggebruiker op de snelweg door de wetshandhavers aangesproken wordt op je rijgedrag, maar zodra je de snelweg afgaat geldt het recht van de asshole.

De overheid kan daar geen grip op krijgen, en aan wie ligt dat? Ja, aan 'ons'. Want veiligheid, 'dat maak je zelf'. Staat er dan in vette letters op reklameborden in de binnenstad.

De zoveelste opgeheven middelvinger van de zeikambtenaartjes die de problemen niet kunnen oplossen, dus de verantwoordelijkheid buiten zichzelf leggen.

"Klopt." Zeggen ze dan. Want ze hoeven niet bang te zijn voor de gevolgen van slecht beleid. Iedereen met een overheidsfunctie schuift immers elke vorm van verantwoordelijkheid van zich af en komt daar ruimschoots mee weg.

Er was ooit een politicus die die cultuur keihard wilde aanpakken, maar ja...
userIcon
quote:
Op woensdag 15 juli 2009 @ 11:16 schreef tslh het volgende:

Chauffeurs weigerden toen gewoon (onderkoelde) mensen...

Mijn bloed gaat er nog van koken..
Was je in ieder geval niet meer onderkoeld.
userIcon
Je gaat wel heel erg makkelijk uit van een paar wetten waarvan juist bekend is dat agv jurisprudentie de kracht sterk is afgenomen. Plukze heeft eigenlijk nooit gewerkt en als je Ajax-hooligans als groep of de Hells Angels niet als criminele organisatie mag aanmerken dan denk ik dat het helemaal lastig is om een enkele Taxi-chauffeur te straffen doordat hij deelneemt aan een criminele organisatie. Welke organisatie is dat dan uberhaupt.

Ik denk overigens dat als er 1 voordeel is geweest van de hele liberalisering dan is het wel dat vandaag de dag itt 10 jaar geleden taxichauffeurs geen 1 blok meer vormen. Hooguit is er sprake van verschillende blokken en tussen deze blokken is het haat en nijd. Dat was vroeger niet zo.

Overigens ben ik het wel met je eens dat er iets moet gebeuren. Ik denk dat het heel belangrijk is om naar landen te kijken waar het wel goed geregeld is. Als je kijkt naar de VS dan denk ik dat daar Taxi's goed, goedkoop en redelijk veilig zijn. Overigens is een taxi chauffeur daar vaak wel het laagste van het laagste, een beetje vergelijkbaar met McDonalds en als je als taxi-chauffeur er na aftrek van kosten zo'n 6-7 dollar p/u aan overhoudt dan mag je in je handen wrijven. Zeker voor de liberalisatie was dit absoluut niet het geval in Nederland waar je vooral in Amsterdam chauffeurs had die meer dan 100k per jaar weg tikten.
Maar Driek, jij woont toch op Goeree? Schoenmaker, hou je bij je leest, zou ik bijna zeggen. Ik hoorde dat de stank van varkenshouderijen die door de skyline van Middelharnis blaast ook machtig interessant is.

Nee hoor, grapje. Ik voel me alleen nogal snel aangevallen als je het (negatief dan) over Amsterdam hebt..

Groetjes van een naar Amsterdam verhuisde 'boer'
userIcon
Belachelijk als BIBOB overal voor misbruikt zou kunnen worden. Ik vind die hele BIBOB toch al een enge bedoeling.
Taxi's gaan volgens mij gewoon naar de klote door te veel regelgeving. Ze moeten overal aan voldoen, moeten dit en moeten dat. Ja, dat kost geld.
Ook het verplicht ritten aannemen is iets wat we zelf al als normaal beschouwen, het is een regel die dit soort ellende in de hand werkt. Nee, nog meer regels zal het probleem verhelpen.
Vaste tarieven, waarom? Laat de klant het met de chauffeur oplossen. Wat kost een ritje naar het centrum? Zo veel? Dat is teveel, als je mij wil vervoeren, dan betaal ik daar zoveel voor. Als je dat niet wil, ga ik naar de taxi die achter je staat. Kiezen of delen.
Nee, wij willen alles geregeld hebben. Zijn gek op regeltjes maar vergeten dat ieder regeltje tot gevolg heeft dat het geld kost en deze direct doorberekend wordt aan de klant.
Gewoon bij het vergunning afgeven op een aantal dingen controleren waar de chauffeur aan moet voldoen.
Spreekt ie een taal die doorgaans gesproken wordt, heeft ie een rijbewijs, heeft ie verklaring omtrent gedrag -> Ja
Mooi, veel succes en plezier met de klanten die mondig genoeg zijn om met je te onderhandelen over de rit.
man DriekOplopers (Hoofdredacteur Frontpage) 15-07-2009 @ 18:56 fotoboek no homepage
userIcon
quote:
Op woensdag 15 juli 2009 @ 18:19 schreef Dirkh het volgende:
Belachelijk als BIBOB overal voor misbruikt zou kunnen worden. Ik vind die hele BIBOB toch al een enge bedoeling.
Ik niet. Prima methode om allerlei tuig buiten de deur te houden. Niets mis mee.
quote:
Taxi's gaan volgens mij gewoon naar de klote door te veel regelgeving. Ze moeten overal aan voldoen, moeten dit en moeten dat. Ja, dat kost geld.
Juist het versoepelen van de regelgeving bleek de pest voor de taxibranche. Allerlei cowboys kwamen het verpesten voor de bonafide ondernemers.
quote:
Ook het verplicht ritten aannemen is iets wat we zelf al als normaal beschouwen, het is een regel die dit soort ellende in de hand werkt.
Het raakt het algemeen belang als geen enkele taxi meer bereid is, een toerist voor een fatsoenlijk bedrag vanaf het CS naar zijn hotel, of een stapper vanaf het Leidseplein naar huis te brengen. Dat algemeen belang vraagt om ingrijpen. En ik heb in mijn column uitgelegd, waarom die vervoerplicht er wél is.
quote:
Nee, nog meer regels zal het probleem verhelpen.
Ik ben niet dol op allerlei overbodige regels. Maar hier is meer regelgeving (helaas) bittere noodzaak. De taxibranche heeft gedurende zo'n acht jaar laten zien, het zonder die regels niet in orde te krijgen.
quote:
Vaste tarieven, waarom? Laat de klant het met de chauffeur oplossen. Wat kost een ritje naar het centrum? Zo veel? Dat is teveel, als je mij wil vervoeren, dan betaal ik daar zoveel voor. Als je dat niet wil, ga ik naar de taxi die achter je staat. Kiezen of delen.
Ik torn niet aan de vrijheid van de taxichauffeur om zijn tarief vast te stellen. Hij dient dat echter wél duidelijk op zijn taxi aan te geven. (netzoals prijzen n de winkel, die ook gewoon doro de winkel mogen worden bepaald.) Eerste twee kilometer kost zoveel, en daarna zoveel per kilometer. Het is aan de chauffeur om zelf zijn tarieven vast te stellen. Of hij nou 3 euro per kilometer wil rekenen of 30: dat is aan hem. Maar die op de auto gepubliceerde tarieven zijn dan wél bindend. Overigens zou de beheerder van de standplaatsen wel een aximumtarief als voorwaarde mogen stellen, netzoals de opdrachtgever van het OV daar iets over de tarieven te zeggen heeft.
quote:
Nee, wij willen alles geregeld hebben. Zijn gek op regeltjes maar vergeten dat ieder regeltje tot gevolg heeft dat het geld kost en deze direct doorberekend wordt aan de klant.
Gewoon bij het vergunning afgeven op een aantal dingen controleren waar de chauffeur aan moet voldoen.
Spreekt ie een taal die doorgaans gesproken wordt, heeft ie een rijbewijs, heeft ie verklaring omtrent gedrag -> Ja
Mooi, veel succes en plezier met de klanten die mondig genoeg zijn om met je te onderhandelen over de rit.
Taxi's moeten ook beschikbaar zijn voor mensen die niet zo mondig zijn. Tegen een fatsoenlijke prijs.

En nogmaals: de ellende in taxi-land wordt veroorzaakt door een overvloed aan cowboys. Eisen hoger, handhaving strenger, en daarmee vanzelf het kaf van het koren scheiden is de enige oplossing.
userIcon
quote:
Wanneer in een winkel een bak overhemden staat, met een bord erbij dat zegt dat die overhemden 15 euro per stuk kosten, is de winkelier verplicht om die overhemden ook tegen die prijs te leveren. Hij mag klanten die slechts één overhemd willen, dat niet weigeren omdat dat een te kleine koop is, en bij de kassa mag ‘ie ook niet zeggen dat hij bij nader inzien toch 50 euro wil hebben. Consumentenrecht. Burgerlijk Wetboek.
Welk artikel is dat precies?

Ik weet dat in het buitenland dit argument eerder is afgewezen op grond van het feit dat het aanbieden van een produkt voor een bepaalde prijs geen bindende overeenkomst tot gevolg heeft, net zomin als dat een consument een bindende overeenkomst aangaat zodra deze een produkt uit de schappen pakt.

Pas wanneer de winkelier en consument overeen zijn gekomen om het produkt te leveren cq. aan te schaffen tegen een bepaalde prijs, is er sprake van een overeenkomst; een foutieve prijs op een bord is dus geen grond om van de winkelier te eisen dat produkt ook voor die prijs te leveren, en de winkelier mag bij de kassa dus gewoon een hogere prijs vragen.

Ik weet niet precies hoe dat in Nederland geregeld is, ik weet wel dat als een produkt foutief geprijsd is voor een onredelijk bedrag, de aanbieder ook niet verplicht is te leveren - zoals wanneer een webshop per abuis de nieuwste LCD-schermen voor 1 euro aanbiedt.

Overigens goede column verder!
man DriekOplopers (Hoofdredacteur Frontpage) 19-07-2009 @ 15:21 fotoboek no homepage
userIcon
quote:
Op vrijdag 17 juli 2009 @ 01:06 schreef Leshy het volgende:

[..]

Welk artikel is dat precies?

Ik weet dat in het buitenland dit argument eerder is afgewezen op grond van het feit dat het aanbieden van een produkt voor een bepaalde prijs geen bindende overeenkomst tot gevolg heeft, net zomin als dat een consument een bindende overeenkomst aangaat zodra deze een produkt uit de schappen pakt.
Dat is in Nederland dus ander (lees: beter) geregeld dan in sommige buitenlanden.
quote:
Ik weet niet precies hoe dat in Nederland geregeld is, ik weet wel dat als een produkt foutief geprijsd is voor een onredelijk bedrag, de aanbieder ook niet verplicht is te leveren - zoals wanneer een webshop per abuis de nieuwste LCD-schermen voor 1 euro aanbiedt.
Dat geldt inderdaad wel in het geval dat de consument redelijkerwijze kan vermoeden dat er een vergissing is. Dus een nieuwe auto voor ¤ 999 i.p.v. ¤ 6.999 kan een consument op zijn buik schrijven, maar een overhemd voor ¤ 25 ipv ¤ 35 geeft wél het recht op koop voor die prijs. En dat geldt dus ook voor een taxiritje van ¤ 2,50 per kilometer, door de chauffeur op de prijssticker aangegeven. Want dat is gewoon een redelijke prijs.
quote:
Overigens goede column verder!
Thanks!
userIcon
Ik snap ook niet dat het zo moeilijk te regelen is. In Madrid, zeker geen lullige stad en veel leuker en groter dan Amsterdam heb je zaterdag nacht een taxi van de ene kant naar de andere kant van de stad voor 6 euro. In NL ben je al meer kwijt als je instapt. De goede daargelaten, het is niet mijn type volk, onbeschoft, agressief en dom.
stomme taxi chauffeurs, ik word ook elke keer opgelicht. ben het volkomen met je eens. stap je in een auto en TERWIJL we aan het rijden zijn meld hij even zijn extreem hoge prijs. echt sapperdeflap
23  van 23 reacties op deze pagina. Pagina  1


Lees ook:

» 18:00 Vrijwilligerswerk voor PostNL0
» 13:00 Muziek als laatste redmiddel2
» 06:00 Eindelijk openheid bij politici0
» 22/05 Moord en doodslag0


delen | eKudos nujij

Gebruikersnaam 
Wachtwoord
 
online adverteren www.m4n.nl
Video's



True ©1999-2012 FOK! INTERNET SITES  |  gratis nieuws op je site?  |  algemene voorwaarden