Tietenknijper

Algemeen • Geschreven door Driek (DriekOplopers) op 20-02-2009 @ 02:00
print 

Even met Hogeschool INHolland gebeld: “Goedemorgen, Oplopers hier. Geert Dales in de buurt?” De telefoniste deelde mij mede dat ze ging proberen, mij door te verbinden met het toestel van de bestuursvoorzitter. Ik heb heel wat mensen gesproken, behalve Geert zelf. Waarom dat doorverbinden niet lukte? Bij de Hogeschool INHolland kunnen ze niet met cijfers omgaan, zelfs de telefoniste niet. Dat was ook de enige reden, waarom Geert Dales werd geaccepteerd als bestuursvoorzitter. Hij paste goed bij de cultuur van de club. Want als er íemand niet met cijfers om kan gaan, dan is dat Geertje wel.

Geert Dales. Bezwoer de gemeenteraad en de burgers van Amsterdam dat de bouw van de Noord/Zuidlijn een uitstekend project was. Voor ernstige financiële tegenvallers of technische ellende hoefde niet te worden gevreesd, was de boodschap. Iedereen die kritische vragen stelde of zich openlijk zorgen maakte, werd door Dales afgeschilderd als behoudend. Als tegenstander van de vooruitgang. Maar nadat het besluit om de Noord/Zuidlijn te bouwen door de Amsterdamse gemeenteraad was genomen, maakte Geert dat hij wegkwam.
Zijn Amsterdamse opvolgers mochten de door hem aangerichte ravage opruimen. Inmiddels is de Noord/Zuidlijn niet zoals beloofd in 2008 gereed, maar op zijn vroegst in 2017. Deze vertraging beloopt inmiddels dus het dubbele van de oorspronkelijk beloofde bouwtijd! En in tegenstelling tot de sussende woorden van Dales aan het adres van degenen die zich toen bezorgd toonden, is het openbaar vervoer door al die uitlopende werkzaamheden al jarenlang een puinhoop. De kosten, waar men zich eveneens niet echt zorgen over hoefde te maken volgens Dales, zijn ook aanzienlijk de pan uit gerezen. De raming van Dales was destijds 1,4 miljard euro, de teller staat inmiddels op 2,3 miljard. Wanneer mensen in de economische wereld zo ernstig de kluit belazeren, verdwijnen ze langdurig in de gevangenis. Zo hoort dat. Gezien de enorme schade die Dales heeft aangericht -stad nagenoeg failliet, en geen Noord/Zuidlijn te bekennen-  zou het volkomen terecht zijn, ook Dales voor de rechter te slepen.
De huidige Amsterdamse verkeerswethouder Tjeerd Herrema zag zich gisteren genoodzaakt af te treden, nadat de volgende tegenvallers (270 miljoen duurder en twee jaar later klaar) aan de oppervlakte kwamen. Een schande! Herrema was een prima wethouder, een aardige vent ook, die het beste voor had met het openbaar vervoer in en om de stad. Dat hij zijn tanden op het project heeft stukgebeten kan hem niet worden verweten. VVD-raadslid Robert Flos maakt het trouwens wel heel erg bont. Hij vindt dat het hele college moet aftreden. De gek. Immers, de VVD heeft toch altijd dubbel en dwars achter Dales -ook VVD- gestaan? Die Flos heeft zo enorm veel boter op zijn hoofd, daarmee kun je alle lekkages in de hele Noord/Zuidlijn dichtsmeren! Herrema moet nu boeten voor de schandelijke manier waarop Geert Dales en de voorstemmers in de toenmalige Gemeenteraad hun grootheidswaanzin op de stad hebben botgevierd.

Zou het in de naam zitten? Dat je niet deugt in je hoofd als je Geert heet? Want die andere Geert, Wilders dus, heeft ook al zo’n last van grootheidswaan. Dank trouwens aan diverse Haagse politici, die uitvoerig lieten weten dat ze het eens zijn met wat ik vorige week over dat gedoe rond Wilders schreef. De heren Balkenende en Verhagen zeiden tegen het Algemeen Dagblad: "Geert Wilders zou er begrip voor moeten hebben dat hem de toegang tot Groot-Brittannië is ontzegd. Juist Wilders heeft altijd gepleit voor een inreisverbod voor mensen die de veiligheid in gevaar zouden kunnen brengen." Mevrouw  Halsema stelde deze week in de Tweede Kamer dat Wilders het recht van vrij verkeer van personen in Europa uitsluitend voor zichzelf wilde laten gelden. Steun uit onverwachte hoek, want alledrie deze politici kregen er in het verleden in mijn columns flink van langs. Maar ja, wat waar is, is waar. Opvallend trouwens, dat Wilders in Italië wél welkom is. Opvallend, maar niet vreemd. Logisch toch, dat de ene neo-fascist de andere neo-fascist met open armen ontvangt? Moet ik het voor de zekerheid nog eventjes uitleggen? Wat zijn fascistische trekjes? Dat je onderscheid maakt tussen verschillende bevolkingsgroepen. Dat je de vrijheid van anderen inperkt, en opposanten de mond tracht te snoeren. Dat je de media manipuleert. Dat je de rechtsgang belemmert. Dat je vooral populair bent bij laag opgeleide stakkers, die op zoek zijn naar een groep zondebokken om de schuld te geven van hun eigen miezerige leventje. Kortom, zowel de heer Berlusconi als de heer Wilders voldoet in meer of mindere mate aan deze criteria.

Zonet noemde ik het leiden van een miezerig leventje als criterium voor het koesteren van een zekere Wilders-sympatie. Dan durf ik er wel op te gokken, dat een 60-jarige Arnhemse gevangenenbewaarder ook tot deze groep hoort. Die grapjas staat terecht omdat hij op zijn werk in de bajes vrouwelijke gedetineerden onzedelijk betastte. Anders kregen ze geen koffie of mochten ze niet telefoneren. Kijk, dán heb je een miezerig leventje. Wat een stakker, die tietenknijper. En begrijp me goed, met het strelen van borsten is niets mis, zolang dat maar gebaseerd is op wederzijds goedvinden en niet op een machtsverhouding. Wanneer je misbruik meent te moeten maken van de machteloosheid van je slachtoffers om nog een beetje aan je gerief te komen, dan lijd je wel een heel miezerig leventje. Dan ben je erg ver heen.

Ook erg ver heen is evangelisch boegbeeld Andries Knevel. Bij de abonnees op de EO-visie is grote commotie ontstaan. Knevel liet een paar weken geleden weten dat volgens hem het ontstaan van het heelal, de aarde en het leven niet letterlijk in 6 dagen was gepiept. Slapeloze nachten in Barneveld, Ridderkerk en Staphorst, en een dreigend ledenverlies voor de Evangelische Omroep. Dus moest Knevel van zijn baas in de editie van afgelopen dinsdag van de EO-visie excuses maken. Excuses voor het hebben van een eigen mening. Knevel deed dat braaf. Daarmee laat hij zien dat hij naast een hoge snerpstem en eigenaardig wapperende handjes, te kampen heeft met nóg twee medische ongemakken: slappe knieën en geen ruggengraat.

 

 




Lees ook:

» 06:00 Eindelijk openheid bij politici0
» 22/05 Moord en doodslag0
» 22/05 Vrij Nederland0
» 22/05 House: afscheid van een serie6


delen | eKudos nujij

821 views / 25 reacties
Reacties op dit bericht
25  van 25 reacties op deze pagina. Pagina  1
userIcon
Het standaard Wildersgebash van links. Wanneer stop je eens? Je hoogtepunt was ergens rond je conceptie.
man DriekOplopers (Hoofdredacteur Frontpage) 20-02-2009 @ 09:12 fotoboek no homepage
userIcon
quote:
Op vrijdag 20 februari 2009 @ 08:50 schreef Hi_flyer het volgende:
Het standaard Wildersgebash van links. Wanneer stop je eens?
Ik hoop de komende weken te kunnen zwijgen over Wilders. Deze week was er beslist nog even aanleiding toe om iets te zeggen.
quote:
Je hoogtepunt was ergens rond je conceptie.
Dat je het niet eens bent met wat ik schrijf, is nog geen rechtvaardiging voor dit soort beledigingen.
userIcon
quote:
Op vrijdag 20 februari 2009 @ 08:50 schreef Hi_flyer het volgende:
Het standaard Wildersgebash van links. Wanneer stop je eens? Je hoogtepunt was ergens rond je conceptie.
Wilders verdient het om "gebasht" te worden, die vent is gewoon ronduit een racist. Hij had bijvoorbeeld zijn Fitna op iets fatsoenlijks kunnen baseren maar onze Wilders scheert meteen elk persoon uit het midden-oosten over 1 kant.
Hij toont geen respect aan zijn medemens maar verwacht dat iedereen voor hem op de knieën gaat.

En Driek ik geniet elke Vrijdag weer met volle teugen van je columns, keep it up!
man DriekOplopers (Hoofdredacteur Frontpage) 20-02-2009 @ 12:02 fotoboek no homepage
userIcon
quote:
Op vrijdag 20 februari 2009 @ 10:42 schreef Kai-Itza het volgende:

[..]

Wilders verdient het om "gebasht" te worden, die vent is gewoon ronduit een racist. Hij had bijvoorbeeld zijn Fitna op iets fatsoenlijks kunnen baseren maar onze Wilders scheert meteen elk persoon uit het midden-oosten over 1 kant.
Eensch
quote:
En Driek ik geniet elke Vrijdag weer met volle teugen van je columns, keep it up!
Da's mooi. Thanks!
userIcon
Ik skip de Wilders stukjes altijd, maar dat is een persoonlijke keuze, en geen kritiek naar jou toe. Verders een leuke column!
quote:
Op vrijdag 20 februari 2009 @ 10:42 schreef Kai-Itza het volgende:

[..]

Wilders verdient het om "gebasht" te worden, die vent is gewoon ronduit een racist. Hij had bijvoorbeeld zijn Fitna op iets fatsoenlijks kunnen baseren maar onze Wilders scheert meteen elk persoon uit het midden-oosten over 1 kant.
Hij toont geen respect aan zijn medemens maar verwacht dat iedereen voor hem op de knieën gaat.

En Driek ik geniet elke Vrijdag weer met volle teugen van je columns, keep it up!
Volledig mee eens
userIcon
quote:
[b]En Driek ik geniet elke Vrijdag weer met volle teugen van je columns, keep it up!
quote:
Op vrijdag 20 februari 2009 @ 12:18 schreef Yggie het volgende:
Ik skip de Wilders stukjes altijd, maar dat is een persoonlijke keuze, en geen kritiek naar jou toe. Verders een leuke column!
Dat is maar een klein stukje column wat je hebt gelezen dan
man DriekOplopers (Hoofdredacteur Frontpage) 20-02-2009 @ 12:45 fotoboek no homepage
userIcon
quote:
Op vrijdag 20 februari 2009 @ 12:37 schreef z22 het volgende:

[..]

Dat is maar een klein stukje column wat je hebt gelezen dan
Met weglating van het Wilders-deel nog altijd 728 woorden.
Hij's weer fijn !
userIcon
Gewoon een vraagje..... wanneer leid iemand een miezerig leventje?
userIcon
quote:
Op vrijdag 20 februari 2009 @ 13:59 schreef WeZijnTochAllemaalMensen het volgende:
Gewoon een vraagje..... wanneer leid iemand een miezerig leventje?
Wanneer je je af gaat vragen wanneer mensen een miezerig leventje leiden.
heerlijk, die columns van je Driek. elke week betrap ik me op een glimlach, zeker als er weer eens wilders gebash is. zelfs hier in België zijn we die witte clown beu gehoord
man DriekOplopers (Hoofdredacteur Frontpage) 20-02-2009 @ 16:03 fotoboek no homepage
userIcon
quote:
Op vrijdag 20 februari 2009 @ 15:29 schreef 5_voor_12 het volgende:

[..]

Wanneer je je af gaat vragen wanneer mensen een miezerig leventje leiden.
userIcon
quote:
Op vrijdag 20 februari 2009 @ 10:42 schreef Kai-Itza het volgende:

[..]

Wilders verdient het om "gebasht" te worden, die vent is gewoon ronduit een racist. Hij had bijvoorbeeld zijn Fitna op iets fatsoenlijks kunnen baseren maar onze Wilders scheert meteen elk persoon uit het midden-oosten over 1 kant.
Hij toont geen respect aan zijn medemens maar verwacht dat iedereen voor hem op de knieën gaat.

En Driek ik geniet elke Vrijdag weer met volle teugen van je columns, keep it up!
over één kant scheren?

Keep up the good work
userIcon
quote:
Dat je vooral populair bent bij laag opgeleide stakkers, die op zoek zijn naar een groep zondebokken om de schuld te geven van hun eigen miezerige leventje.
Zal je vies tegenvallen hoeveel mensen met een bovengemiddeld IQ op Wilders stemmen...

Verder weer van het gebruikelijke niveau
Nice one Driek! Ik lees je columns, op de pc of mobiel, met veel plezier!
Het viel me inderdaad op dat als een ambtenaar iets verprutst, zijn falen erkend en vervolgens doodleuk opstapt:?

Keep writing!
userIcon
quote:
Op vrijdag 20 februari 2009 @ 16:03 schreef DriekOplopers het volgende:

[..]

Dacht ik al. Goedkoop meedeinen met de lachers die ik zelf, bewust, ontlokte met mijn opmerking/vraag.
Met je laagdunkende houding ten aanzien van een deel van onze samenleving, die het minder hebben gemaakt, maakt jou niet meer dan een kloothommel als een Wilders. Je bent niet veel beter, dan een fascist, met je arrogante opmerkingen over stakkers en miezerige leventjes.
Verder goede column.......
vrouw Zonnetje40 (Eindredactie Frontpage) 20-02-2009 @ 23:51 fotoboek no homepage
userIcon
quote:
Op vrijdag 20 februari 2009 @ 19:56 schreef WeZijnTochAllemaalMensen het volgende:

[..]

Verder goede column.......
Hele goede column!
quote:
Op vrijdag 20 februari 2009 @ 19:56 schreef WeZijnTochAllemaalMensen het volgende:
Met je laagdunkende houding ten aanzien van een deel van onze samenleving, die het minder hebben gemaakt, maakt jou niet meer dan een kloothommel als een Wilders. Je bent niet veel beter, dan een fascist, met je arrogante opmerkingen over stakkers en miezerige leventjes.
Tis inderdaad fijn om te weten dat dhr Oplopers bepaald wie er een miezerig leventje leid....

Verder niet zo'n goede column, omdat ie dit keer niet grappig was en ik dacht dat dat de insteek was van deze 'schrijver' ?
Slappe Driek, zorry. Snel geschreven of zo? Verklaart ook de overbodige kommas die ik links en rechts zie staan en die daar niet thuis horen.
man DriekOplopers (Hoofdredacteur Frontpage) 21-02-2009 @ 11:27 fotoboek no homepage
userIcon
quote:
Op zaterdag 21 februari 2009 @ 07:37 schreef Potjebier het volgende:
Verklaart ook de overbodige kommas die ik links en rechts zie staan en die daar niet thuis horen.
Even met de komma-stofkam doorheen gegaan. Zo beter?
man DriekOplopers (Hoofdredacteur Frontpage) 21-02-2009 @ 13:13 fotoboek no homepage
userIcon
quote:
Op vrijdag 20 februari 2009 @ 16:29 schreef NickRiviera het volgende:

[..]

Zal je vies tegenvallen hoeveel mensen met een bovengemiddeld IQ op Wilders stemmen...
Het percentage hoger opgeleiden in de gehele Nederlandse bevolking bedraagt 25% (bron: CBS). Het percentage hoger opgeleiden bij de Wilders-stemmers ongeveer de helft daarvan (bron: TNS NIPO).
Conclusie: hoger opgeleiden zijn bij de Wilders-stemmers zwaar ondervertegenwoordigd!

Zo. Nu jij weer...
userIcon
jeej wat een verhaal. kun je er niet een podcast van maken ofzo?
userIcon
"Goedemorgen, Oplopers hier."
'Maar meneer, wat heeft u opgelopen dan?'
25  van 25 reacties op deze pagina. Pagina  1


Lees ook:

» 06:00 Eindelijk openheid bij politici0
» 22/05 Moord en doodslag0
» 22/05 Vrij Nederland0
» 22/05 House: afscheid van een serie6


delen | eKudos nujij

Gebruikersnaam 
Wachtwoord
 
online adverteren www.m4n.nl
Video's



True ©1999-2012 FOK! INTERNET SITES  |  gratis nieuws op je site?  |  algemene voorwaarden