Ik zal wel zien (Op je bolle ogen!)

Algemeen • Geschreven door bazbo op 15-01-2009 @ 04:00
print 

Eens kijken. Waar zal ik de lezers deze week eens mee lastig vallen? Als je je ogen goed de kost geeft, zie je waar dan ook voldoende om je heen om een goed verhaal over te vertellen.
Dit verhaal begint met een blik in de keukenkastjes. Wat ga ik vanavond eens koken? Eerst eens kijken wat of ik huis heb. In de koelkast staat van alles en al snel heb ik een schitterend menu voor ogen.

Het is weer een drukke dag geweest vandaag. Eigenlijk zou ik het liefst op de bank neerploffen en met mijn poten op de salontafel gaan liggen chillen, maar er zijn nu eenmaal afspraken in een relatie. "Wie het eerste thuis is, die kookt," is er eentje. Ik kan mijzelf nog altijd door de kop schieten dat ik die regel ooit voorstelde. Want in de meeste gevallen ben ík als eerste thuis.

Het wordt een lasagne, dit keer. Daarvoor moet ik een saus maken. Tomatensaus, die heb ik zo gemonteerd. Voor de toplaag heb ik nog een restje kaassaus staan. Ik maak de tomatensaus lekker scherp. Drie rode pepers erin. Een paar weken geleden kocht ik op de markt een hele zak vol voor maar één euro. Al tijden breng ik hiermee mijn gerechten op smaak. Ook nu weer.
Link: in je oog wrijven als je pepers aan het snijden bent of de eerste tijd nadat je dat gedaan hebt. Toch doe ik het een paar keer.

Onder het eten krijg ik jeuk in mijn oog. Ik wrijf. Mijn oog voelt droog aan. Een paar dagen geleden vierden we Oudjaar met een heleboel vrienden bij ons in huis. Vrouwlief had tientallen kleine hapjes en gerechtjes klaargemaakt. Het smaakte ons allemaal goed. In die vriendengroep zijn wij het  enige stel dat kinderen heeft en dat valt dan nog wel mee, want wij hebben er maar één. Één vriendenstel had de hond meegenomen. Vijf minuten nadat het mormel binnen was, kreeg ik last van droge, jeukerige en branderige ogen. Ik ben zo allergisch als de pest.

Nu heb ik dus wéér pijn in mijn oog. Zou de lucht van die rothond zijn blijven hangen? Waarom had ik gisteren dan geen last? Het lijkt wel of er iets ín mijn oog zit. Voorzichtig probeer ik het eruit te krijgen. Hoe ik ook huil en wrijf, er blijft iets in mijn oog. Of onder mijn ooglid, dat kan natuurlijk ook.
In de loop van de avond wordt het steeds erger. Als ik naar bed ga, kijk ik nog even in de spiegel. Mijn linkeroog is dik en rood. Mijn linkerwang is nat van het tranen.
's Nachts doe ik geen oog dicht. Terwijl ik de minste pijn heb als ik mijn oog juist dicht héb!

De volgende morgen kan ik mijn oog nauwelijks open krijgen. Wél kan ik telefonisch een afspraak bij de dokter maken. Om half één 's middags. Wat een tijd. Ik kan op het werk niet weg. Althans, dat denk ik. Eenmaal óp het werk kan ik regelen dat om twaalf uur een collega mij aflost. Het lukt me maar half om die morgen een beetje door te komen.
"Bas, ben je zó verdrietig?"
"Ja, je zult maar met lui zoals jij moeten werken!" Mijn flauwe grappen luchten misschien wat op, maar kunnen de pijn niet verzachten.

"Eerst zal ik even een kleurstofje aanbrengen," zegt de dokter rond half één. Ze doet het. "Alles wat er nu even uit je oog komt, ziet er kanariegeel uit. Dus niet schrikken."
Ik kijk al jaren niet meer in spiegels. Behalve gisteren, dan.
"Nu moet ik iets vervelends doen," zegt ze. "Ik ga even je ooglid naar achteren klappen."
Ik schrik. Ze doet het ook nog. Het is inderdaad vervelend.
"Nou," begint ze te vertellen, "het is een infectie. Er zit niets meer in je oog. Ik ga je een zalf geven. Je doet daar twee keer per dag een streepje van onder in je oog. Dat moet je even dichtknijpen. Het is wel nogal heftig spul. In het begin zul je je oog een tijdje niet open kunnen doen en zul je de eerste tijd niets tot heel wazig kunnen zien. Het moet met twee dagen beter zijn. Als dat niet zo is, moet je wel weer langskomen. Het ligt nu klaar bij de apotheek."

Het ligt klaar bij de apotheek. De apotheek is in het gebouw tegenover de huisartsenpraktijk.
"Hier is uw zalf," zegt een aardig meisje. Ik heb de kracht niet om haar goed te bekijken. Maar ze klinkt lief. "U krijgt ook een beschrijving mee hoe u het moet gebruiken."
Voorzichtig fiets ik naar huis. Er ligt sneeuw en die is bevroren en dus kan het overal glad zijn. Bovendien doet al die witte prut pijn aan mijn ogen. Met mijn linkeroog dichtgeknepen slinger ik over de paadjes van het grote park.
Thuisgekomen haal ik het tubetje uit de verpakking. De bijsluiter peuter ik ook tevoorschijn.
"Leuk is dat. Dit is totaal onleesbaar, omdat de lettertjes te klein zijn. Eens kijken wat dat meiske voor beschrijving heeft meegegeven." Ook dit: veel te kleine letters. Ik zie er geen fluit van.

Gelukkig is er een Vrouwlief in mijn halfzachte bestaan. Ze leest het voor.
"Allemensen," zegt ze als ze de ingrediënten bekijkt. "Wat een paardenmiddel! Er zit paraffine in!
Dan staat ze op en komt voor me staan. Ze knijpt een drolletje zalf uit de tube in mijn linkeroog. "Dertig seconden dichtknijpen, hoor," zegt ze. Overbodige opdracht. De pijn is ondraaglijk. Als ik na een half uur voorzichtig probeer het oog open te doen, zie ik geen steek.
Die middag houd ik mijn ogen gesloten. Ik ga er bij liggen ook. Van half twee tot half zes slaap ik.

Als we gaan eten, kom ik weer naar beneden. Het avondmaal is lekker, maar de rest van de avond is oersaai. Ik kan niet lezen. Van de krant zie ik alleen de grote koppen. Op tv zie ik de score van de darters niet. Dat maakt het veel minder spannend. Niet dat ik darten interessant vind, hoor. Maar Vrouwlief kijkt er graag naar. (Ik ben intussen ook bezig met het aanmaken van zo'n bierbuik en dat gaat me best goed af.) Ik kan niet langer dan vijf minuten naar het beeldscherm van de computer turen. Dit verhaal schrijf ik dan ook in stukjes. Als ik te lang achter elkaar werk, ga ik fouten maken. Op dit moment, bijvoorbeeld, ben ik bang dat ik defaut inga en ddlfevk poazx dsasdfkjl.

Zo, nu gaat het weer beter. Even een pauze genomen. En een biertje. Zát dat ik weer ben, zeg! (Een man moet toch veel over hebben om aan de wensen van zijn vrouw tegemoet te komen. Nu weer valt ze op mannen met een bierbuik! Tenminste, dat neem ik even aan. Ze weet niet half wat ze van mij vraagt. Straks heb ik niet alleen een bierbuik, maar nog Korsakov ook!)

Het zal mij benieuwen of ik morgen aan het werk kan. Ik ga in ieder geval niet op de fiets, maar met die stinkende stadsbus. Hè verhip, was ik net blij dat ik voor mijn nieuwe werkplek niet meer in die stinkende streekbus hoefde, zit ik morgen in een stinkende stadsbus. De fiets is zeker geen optie, want als ik die zalf heb aangebracht, zie ik enige tijd helemaal niets. Na die enige tijd kan ik met mijn rechteroog wel goed kijken, maar is alles met mijn linkeroog heel wazig. Wat zal ik kunnen doen op het werk?
Nou ja, ik zal nog wel zien. Of niet.


Apeldoorn, januari 2009

 




Lees ook:

» 22/05 Moord en doodslag0
» 22/05 Vrij Nederland0
» 22/05 House: afscheid van een serie6
» 22/05 Politieke revolutie! De Kuifkrullenpartij9


delen | eKudos nujij

558 views / 16 reacties
Reacties op dit bericht
16  van 16 reacties op deze pagina. Pagina  1
Ach kom... je hebt er 2 gekregen dus geen man overboord als je een oog mist.
userIcon
Dit is eigenlijk vrij vreemd om te zeggen aangezien ik zelf ook een man ben, maar het eerste en eigenlijk enige wat ik dacht tijdens het lezen was...wat een typisch mannengeklaag

Sterkte ermee, het klinkt heel vervelend!
userIcon
quote:
Op donderdag 15 januari 2009 @ 08:37 schreef Potjebier het volgende:
Ik vind jou echt heel stoer. Ongelofelijk dat je zulke dingen durft te doen. Gewoon vet veel smileys spammen bij een column die best leuk is. Echt. Respect. Ik meen het. Je bent mijn held.

Of zoals jij het zelf zou zeggen:
userIcon
Leuk stuk, alleen knap dat je geen oog dicht kan doen en ze smorgens toch open doet
quote:
Op donderdag 15 januari 2009 @ 10:52 schreef WurM het volgende:
Ik vind jou echt heel stoer. Ongelofelijk dat je zulke dingen durft te doen. Gewoon vet veel smileys spammen bij een column die best leuk is. Echt. Respect. Ik meen het. Je bent mijn held.
userIcon
Blijft leuk dat het nog altijd je 'nieuwe' werkplek is :p
userIcon
Persoonlijk vind ik hem niet zo goed als voorgaande columns.
Veel sterkte ermee! Tis lastig genoeg. Ik kijk met plezier uit naar je volgende columns!
userIcon
ben benieuwd of hier ook nog een deel 2 van komt?
ik niet, ik ben niet zo nieuwsgierig aangelegd
quote:
Op donderdag 15 januari 2009 @ 11:36 schreef danokorst het volgende:

[..]



( )
quote:
Op donderdag 15 januari 2009 @ 13:07 schreef Fopdoos het volgende:
ik niet, ik ben niet zo nieuwsgierig aangelegd


man bazbo (Redactie Frontpage) 15-01-2009 @ 18:53 fotoboek homepage
userIcon
quote:
Op donderdag 15 januari 2009 @ 13:07 schreef Fopdoos het volgende:
ik niet, ik ben niet zo nieuwsgierig aangelegd
... en dat voor een fopdoos ...

Ik zit me trouwens af te vragen: een fopdoos, is dat net zoiets als een mazzelpik?

vrouw Zonnetje40 (Eindredactie Frontpage) 15-01-2009 @ 19:18 fotoboek no homepage
userIcon
Ach...arme, arme stakker!
De tranen springen mij ook in de ogen als ik je verhaal lees!

Nee hoor, ik plaag je. Goed geschreven, met veel humor!
En ik weet wat het is: na vele oogontstekingen heb ik na 20 jaar (!) besloten om een bril te gaan dragen in plaats van mijn contactlenzen. En ik ken dat tubetje zalf heel erg goed!
Die van mij was altijd snottebellen-groen, heel charmant. En dan met van die draden, als je je ogen probeert open te doen... ken je dat?
Ik leef dus enorm met je mee!
man Days-Of-Wild (Redactie Frontpage) 15-01-2009 @ 21:30 fotoboek homepage
userIcon
quote:
Op donderdag 15 januari 2009 @ 19:18 schreef Zonnetje40 het volgende:
Ach...arme, arme stakker!
De tranen springen mij ook in de ogen als ik je verhaal lees!

Nee hoor, ik plaag je. Goed geschreven, met veel humor!
En ik weet wat het is: na vele oogontstekingen heb ik na 20 jaar (!) besloten om een bril te gaan dragen in plaats van mijn contactlenzen. En ik ken dat tubetje zalf heel erg goed!
Die van mij was altijd snottebellen-groen, heel charmant. En dan met van die draden, als je je ogen probeert open te doen... ken je dat?
Ik leef dus enorm met je mee!
Klinkt inderdaad heel herkenbaar.
Ook mijn lenzen na zo'n 15 jaar ingeruild voor een bril. Ging in het begin goed, maar ben voor zoveel allergies en dat slaat meteen op mijn ogen. In elk geval is het in je ogen wrijven niet zo pijnlijk als met contactlenzen.
16  van 16 reacties op deze pagina. Pagina  1


Lees ook:

» 22/05 Moord en doodslag0
» 22/05 Vrij Nederland0
» 22/05 House: afscheid van een serie6
» 22/05 Politieke revolutie! De Kuifkrullenpartij9


delen | eKudos nujij

Gebruikersnaam 
Wachtwoord
 
online adverteren www.m4n.nl
Video's



True ©1999-2012 FOK! INTERNET SITES  |  gratis nieuws op je site?  |  algemene voorwaarden