Dik zijn is geen keuze, slank zijn wel

Algemeen • Geschreven door Stefan (SunChaser) op 14-12-2008 @ 19:00
print 
 De Dikke Molukker 2:


Dik zijn is geen keuze, slank zijn wel!





Als je dikker bent dan de gemiddelde mens (lees: de soapies en presentatoren op televisie) dan wordt er regelmatig aan je gevraagd of je van plan bent af te vallen. Soms gebeurt dat subtiel (nog goede wensen voor het komende jaar?), soms gebeurt dat verkapt (wist je dat er steeds meer mensen te zwaar zijn, staat in de krant) en soms gebeurt dat direct (Wow, jij bent dik geworden zeg!)
Opvallend is vooral dat het de iets dikkere mensen of de ex-dikke mens zich het meest afzetten tegen nog dikkere mensen. Zij spiegelen zich aan de persoon die nog dikker is dan zij zijn (geweest) om zich beter te voelen. Natuurlijk, er zijn mensen die oprecht het beste met je voor hebben, maar die zijn op één hand te tellen. In feite kun je stellen dat ietwat mollige mensen en ex dikke mensen het fanatiekst zijn. Net als exrokers. Ze gaan dan vertellen hoeveel calorieën er in een tompoes zitten als er net tompoezen zijn uitgedeeld op je werk. Zelf eten ze dan een tompoes omdat ze morgen weer een balansdag hebben. Of je krijgt het ongevraagde advies eens de trap te nemen of eens witte wijn te drinken in plaats van bier.
Al deze al of niet goedbedoelde adviezen geven aan dat men denkt dat dik zijn een keuze is. Je stopt al dat eten immers zelf in je mond. Maar niets is minder waar. Dik zijn is geen keuze. Slank zijn is een keuze!

Ik zal even uitleggen wat ik bedoel. Dik zijn is een gevolg van eten, een bijwerking als het ware. Je besluit te eten, omdat je honger hebt, of omdat gewoon zin hebt in iets lekkers. Want eten kan lekker zijn. Nee, eten is lekker! Of het nu een patatje oorlog is of een gezonde maaltijdsalade: eten is, mits op het juiste moment en op de juiste manier klaargemaakt, heerlijk. Maar mensen die eten besluiten niet om dik te worden. Ze worden dik door het eten, maar eten is een keuze en dik worden niet.
Slank zijn is daarentegen wel een keuze. Althans voor de mensen die aanleg hebben om dik te worden. Ik ken mensen die meer snacks eten dan ik en toch superslank zijn. Slank zijn voor mensen die aanleg hebben om dik te worden is een keuze omdat ze zichzelf eten en drinken ontzeggen. Ze eten geen patatje als ze er trek in hebben en drinken niet een lekkere cocktail als ze daar trek in hebben. Dit noemen ze ook wel dieet. Op dieet gaan is een keuze en daardoor is slank zijn ook een keuze. Je kiest er voor niet de dingen te eten en te drinken die je wel zou willen eten en drinken.

De vraag die daarom ook gesteld zou moeten worden: wat heb je over om slank te zijn en blijven. Zo zag ik bij Paul de Leeuw een vrouw die zeventig kilo was afgevallen. Van een dikke vrouw was ze een slanke den geworden. Ze werd geprezen om haar slank zijn en ze lieten een kruiwagen zien met zeventig kilo vet.
Knap? Misschien, omdat ze heeft gekozen om slank te zijn. Alleen heeft ze er veel voor moeten opgeven. Om te beginnen drie kwart van haar maag. Er is chirurgisch drie kwart van haar maag verwijderd. Verwijderd! Dat betekent dus dat geen wilskracht nodig heeft om af te vallen, ze heeft simpelweg geen maag genoeg meer om te eten. Ze zit met een paar beschuitjes, een aardappel of een tomatensalade al vol. Lekker naar het restaurant en uitgebreid eten is er niet meer bij. Een voorgerecht en een glas wijn en je zit vol. Omdat je maag voor 75 procent is verwijderd. Een duidelijk geval kiezen om slank te zijn. Overigens houdt de ingreep niet op bij een maagverkleining, je overtollige huid moeten ze verwijderen en ook je borsten hebben wat extra zout water nodig.
Dik zijn is geen keuze, slank zijn wel. De vraag die gesteld moet worden en die je toch nooit hoort is: wat heb je er voor over om slank te zijn? Minder eten, stoppen met drinken, je maag laten verkleinen? Alleen in het weekend chips?

Wat mijzelf betreft ben ik er nog niet uit. Ik wil best weer slank zijn maar ik weiger te kiezen voor een sober leven. Ik kan heus wel eens de chips of het bier laten staan, maar om een week lang te snakken tot je eindelijk een zakje chips mag of een patatje of een frikadel. Daar pas ik voor. Waar het op neer komt is dat ik best wil kiezen om slank te zijn, maar het moet niet mijn leven teveel beïnvloeden. Dan vooralsnog maar de bijwerkingen ervan ondervinden.



Lees ook:

» 22/05 Moord en doodslag0
» 22/05 Vrij Nederland0
» 22/05 House: afscheid van een serie6
» 22/05 Politieke revolutie! De Kuifkrullenpartij9


delen | eKudos nujij

1083 views / 42 reacties
Reacties op dit bericht
42  van 42 reacties op deze pagina. Pagina  1
userIcon
Volgende keer half zwart zijn is geen keuze. Half blank zijn wel?
Dik zijn is een keuze, als je toegeeft aan al het vette voedsel opeten omdat je het zo lekker vindt kies je daar voor. Wat niet wil zeggen dat je daar niet voor mag kiezen oid. het is alleen niet waar dat de mens standaard dik is en mensen die normaal zijn (lees niet dik) niet standaard zijn.
dik zijn(of slank) heeft imo evenveel te maken met eten (en inderdaad wat voor eten) als met bewegen, is er misschien al eens een keuze gemaakt minder te bewegen en hetzelfde of vetter te gaan eten, dan is slank zijn ineens een stuk moeilijker. de keuze kan dus bijvoorbeeld ook zijn vetter eten en meer bewegen....
userIcon
Als je weet dat dik zijn een bijwerking (of beter gezegd: gevolg) is van overmatig eten, waarom zie je dik zijn dan niet als een onderdeel van de keuze eten? Ik bedoel, als ik overmatig bier drink, dan weet ik dat ik dronken word. De fysieke reactie begrijp ik en ben ik bewust van; waarom zou dit dan niet meer een onderdeel zijn van mijn keuze om overmatig bier te drinken? Dat onderscheid is mij wat vaag.

Verder ben ik het met je eens dat het een kwestie van offers is, plus natuurlijk mentaliteit (doorzettingsvermogen) en voldoende lichaamsbeweging. Elk mens kan afvallen, net als dat elk mens kan stoppen met roken. Waar een wil is, is een weg.
man binsmeister (Redactie Frontpage) 14-12-2008 @ 22:19 fotoboek no homepage
userIcon
Nee als je overmatig bier drinkt sla je twee vliegen in één klap: dronkenschap en corpulentie!
userIcon
Alleen kilo's die je opeet blijven eraan hangen.
userIcon
niet iedereen die teveel en ongezond eet is dik...
niet iedereen die normaal/gezond eet is slank...

je kiest niet voor het dik zijn... wel voor je levensstijl...
en die kan bepaalde gevolgen hebben, waar je niet bewust voor gekozen hebt...

net zoals een roker kiest om te roken en niet om longkanker te krijgen..
want ook hier geldt:
niet iedereen die rookt krijgt longkanker...
en een niet-roker kan nog steeds longkanker krijgen...

iedereen is vrij om z'n eigen keuzes en afwegingen te maken
ik ben boven de 1:80, weeg krap 65 kilo, en ik vreet me ziek aan alles.
Graag zou ik van iemand 20 kilo erbij krijgen want bij mij lukt het niet.
Tis niet eerlijk.
Ik wil echt 20 Kg erbij
userIcon
Holy shit, een artikel op FOK! waar dikkerds niet gebashed worden? Ik ben blij verrast!!

Ikzelf ben een dikkerd en het is inderdaad geen keuze, en slank zijn inderdaad wel. Ik snap precies wat je bedoelt. Alleen betekent die keuze om slank te zijn dus dat je de rest van je leven aan het dieten bent en jezelf af loopt te beulen... zodat andere mensen je leuker vinden?

Ik doe aan HAES - Health At Every Size. Dat betekent dat je je lichaam goed behandelt - je eet goed, lekker voedsel waar je blij van wordt en je doet goede, leuke lichaamsbeweging waar je blij van wordt en je je goed bij voelt. Je gaat je niet uit lopen hongeren, de hele dag op wortels knabbelen en eindeloos 'naar het niets' lopen op zo'n troosteloze renband. En als je daardoor afvalt, is dat mooi meegenomen. Maar als je alsnog dik blijft, maakt dat je geen minder mens.

Maar goed, vertel dat maar eens aan de gemiddelde FOKker. Die, zoals je zegt, vooral ex-dikkerds zijn of zelf ook niet tevreden zijn met hun lichaam, en zich er daarom juist zo agressief tegen afzetten.
userIcon
Ik maak uit je stukje (en ook je avatar als jij dat bent) op dat je dan dik bent. En dat vind je geen keuze. Ik ben nogal mager, maar wil graag wat dikker worden. Het lukt me niet echt. In dat licht is dik zijn inderdaad geen keuze.
Ik heb goede stukjes van je gelezen, maar dit is puur geschreven uit een vorm van zelfmedelijden. Als ik dit stukje op mijn naam had moeten schrijven zou er staan: "Mager zijn is geen keuze, mollig zijn wel!" Daar ga ik niet aan beginnen.
userIcon
Ik zou zo graag dikker willen zijn
userIcon
Eerst een column met niets meer dan je mening over één of andere serie en nu dit. Een hoop woorden om die dikke pens van je te verantwoorden.

Begin anders lekker een eigen subsite, ofzo.
userIcon
En dikke mensen die denken dat je niet kan leven met moderatie én gelukkig kan zijn, zijn de zuurstof die ze opslurpen niet waard.
vrouw SunChaser (Redactie Frontpage) 15-12-2008 @ 07:26 fotoboek no homepage
moderatie?
userIcon
Slank zijn is ook geen keuze

Ik zou graag willen aankomen, eet elke dag als een paard --> heeft geen nut

Ik vergelijk het met dikke mensen die willen afvallen. Hoe graag ze ook willen, het lukt ze bijna nooit om daadwerkelijk veel gewicht te verliezen
userIcon
als slank zijn een keuze is voor mensen die aanleg hebben om dik te worden, dan is dik zijn ook een keuze voor mensen die daar geen aanleg voor hebben.
zoals ik, ik zou best dik kunnen worden, maar dan moet ik daar bewust voor kiezen en hard mijn best gaan doen. uds het slaat weer eens nergens op wat je zegt.
temeer omdat, ook zonder wel of geen aanleg, als slank zijn een keuze is, dik zijn de andere keuze is, al is het maar omdat je er niet voor kiest slank te zijn.
Sorry hoor, maar je laat het hele aspect bewegen buiten beschouwing hier. Bovendien geloof ik je graag als het gaat om aanleg. Maar vertel jij eens eerlijk wat je in een gemiddelde week eet?

Dus hoe zien je maaltijden er uit hoeveel eet je? 1 bord leeg of toch vaak 2?
En vooral hoeveel snack je gemiddeld in een week?

Als je toch zo eerlijk bent over dit verhaal kun je deze info best delen....
quote:
Soms gebeurt dat subtiel (nog goede wensen VOORNEMENS voor het komende jaar?)
quote:
Op maandag 15 december 2008 @ 01:29 schreef Damanique het volgende:
Holy shit, een artikel op FOK! waar dikkerds niet gebashed worden? Ik ben blij verrast!!

Ikzelf ben een dikkerd en het is inderdaad geen keuze, en slank zijn inderdaad wel. Ik snap precies wat je bedoelt. Alleen betekent die keuze om slank te zijn dus dat je de rest van je leven aan het dieten bent en jezelf af loopt te beulen... zodat andere mensen je leuker vinden?

Ik doe aan HAES - Health At Every Size. Dat betekent dat je je lichaam goed behandelt - je eet goed, lekker voedsel waar je blij van wordt en je doet goede, leuke lichaamsbeweging waar je blij van wordt en je je goed bij voelt. Je gaat je niet uit lopen hongeren, de hele dag op wortels knabbelen en eindeloos 'naar het niets' lopen op zo'n troosteloze renband. En als je daardoor afvalt, is dat mooi meegenomen. Maar als je alsnog dik blijft, maakt dat je geen minder mens.

Maar goed, vertel dat maar eens aan de gemiddelde FOKker. Die, zoals je zegt, vooral ex-dikkerds zijn of zelf ook niet tevreden zijn met hun lichaam, en zich er daarom juist zo agressief tegen afzetten.
Zodat andere mensen je leuk vinden??? Nou, dat is wel de meest stupide reden om af te gaan vallen! Ten eerste gaat het natuurlijk gewoon om je eigen gezondheid, het is gewoon ongezond om dik te zijn (suiker-, hart- en vaatziektes, bot- en spierproblemen enzovoort enzovoort) en ten tweede dat je JEZELF leuker vindt. Je kan het mij namelijk echt niet wijsmaken, dat je zelf lekkerder in je vel zit als je 100 kilo weegt of als je 80 weegt... (of wat het dan ook in jouw geval mag zijn). Kleding staat leuker als je slank bent, je kunt beter bewegen en je eigenwaarde stijgt.

Ik ben blij dat je zelf wel aan een soort van programma meedoet om geen rotzooi in je lichaam te gooien, maar slank blijven hoeft echt niet door middel van jezelf te verhongeren hoor! Ik eet 6 keer per dag (3 maaltijden en 3 "snacks") waarvan de snacks natuurlijk geen zakken chips zijn, maar meestal fruit of volkoren crackers. Eerlijk toegegeven: ik vind dat ook allemaal wel lekker!
Mijn maaltijden bestaan uit vis/vlees met groente en sla. Ja, elke dag ja. Misschien klinkt het saai, maar zo eet je het gezondst en ik vind het ook het lekkerst zo. Liever gewoon gestoomde courgettes ofzo dan met één of andere gore kaassaus eroverheen...dan proef je heel de groente niet meer .

In de sportschool moet je juist een programma zoeken dat je ook leuk vindt! Ik heb een bloedhekel aan de renband, dus daar blijf ik ver uit de buurt. Ik ga liever op de stepmachine, dat vind ik leuk. iPod op met lekkere muziek en gaan. Krachttraining is ook leuk, daar kun je écht aan je lichaam werken, het zien veranderen en mooier worden.

Ik eet/leef al bijna 3 jaar zo, ben 15 kilo afgevallen en sinds ik sinds anderhalf jaar 3 keer per week sport ook nog een kledingmaatje kleiner.

Enne...die wijntjes elke avond blijven gewoon hoor!
Ik vind dit een beetje een eenzijdige gedachte. Ik ben het helemaal met je eens dat (weer) slank worden, een keuze is. Je moet het zelf willen, net als dat je ervoor kiest om te stoppen met roken.
Maar daar tegenover staat ook dat je er ooit mee begint. En dit hoeft geen bewuste keuze te zijn. Dit kan een aangeleerde gewoonte zijn. Als je ouders je als kind te grote porties eten geven, en erop staan dat je bord leeg moet, dan begint het al in feite.
Ik ben zelf niet te zwaar, dus misschien kan ik me het daardoor niet voorstellen hoe het is. Ik hou ook van lekker eten, en ik kan zo de meest vette dingen naar binnen proppen, gewoon omdat ik het lekker vind. Daarna zit ik gewoon vol. Ik denk dat het je eigen keuze is om daarna als dat 'vol-gevoel' weer weg is, opnieuw te gaan eten. Mijn keuze is om dan maar een maaltijd over te slaan als ik nog geen honger heb. Ik ontbijt ook nooit (schijnt ook slecht voor je te zijn) ik krijg gewoon 's-ochtends geen hap door mijn strot.
userIcon
Slank zijn is een keuze, maar in de meeste gevallen dik zijn ook. Je maakt tenslotte de keuze om veel en/of ongezond te eten, en daar is dik worden een van de gevolgen van. Die gevolgen zijn nogal algemeen bekend zeg maar.

Wat afvallen betreft: ik zou je vooral niet continue uithongeren en ALLEEN MAAR gezonde dingen eten die niet te vreten zijn, want dat hou je (ik althans) nooit vol. Het helpt al veel om in ieder geval een stuk minder te eten. Waar je normaal gesproken 's avonds op de bank een zak chips leegvreet kun je ook de chips in een klein bakje doenen de rest van de zak terug in de kast leggen, scheelt al gauw een paarhonderd calorieën. En in plaats van een grote patat of shoarmaschotel een normale of kleine bestellen, dat soort dingen. Daarnaast nog wat meer bewegen (2x per week een uurtje is maar een kleine opoffering) en de kilootjes zouden er langzaam maar zeker toch wel af meoten gaan.
Dik zijn is keuze. Je kiest om te eten, je kiest wat je eet, je kiest wanneer je eet, je kiest of je sport en je kiest wanneer je sport. Uiteindelijk hebben al deze keuzes een effect op je al dan niet dik zijn.

Maar laat alsjeblieft de dikke mens in zijn of haar waarde. Als dik zijn een keuze is, respecteer dan deze keuze. We zijn toch allemaal individuen? De ene kiest er voor om veel te sporten en is slank, de andere vreet de hele dag patat en is dik.

We hoeven toch niet allemaal het zelfde te zijn, het zelfde te eten, op de zelfde manier te sporten en allemaal even veel te wegen?
userIcon
quote:
Op maandag 15 december 2008 @ 13:19 schreef Meisje-in-Basel het volgende:

[..]

Zodat andere mensen je leuk vinden??? Nou, dat is wel de meest stupide reden om af te gaan vallen! Ten eerste gaat het natuurlijk gewoon om je eigen gezondheid, het is gewoon ongezond om dik te zijn (suiker-, hart- en vaatziektes, bot- en spierproblemen enzovoort enzovoort) en ten tweede dat je JEZELF leuker vindt. Je kan het mij namelijk echt niet wijsmaken, dat je zelf lekkerder in je vel zit als je 100 kilo weegt of als je 80 weegt... (of wat het dan ook in jouw geval mag zijn). Kleding staat leuker als je slank bent, je kunt beter bewegen en je eigenwaarde stijgt.
Dik zijn is niet per definitie ongezond. Van zowel overgewicht als ondergewicht kun je gezondheidsproblemen krijgen; er zijn dikkerds die gezond zijn, slanke mensen die een griep niet overleven omdat ze geen vetopslag hebben. Maar er zijn ook genoeg klachten die wel veroorzaakt worden door overgewicht. Met andere woorden, gezondheid is iets individueels, dat niet in één oogopslag beoordeeld kan worden aan de hand van gewicht.

Waarom moet je jezelf leuker vinden als je slanker bent? Kan je jezelf niet leuk vinden als je dik bent dan? Waarom niet? .... Juist.... omdat andere mensen je dan niet leuk vinden. Lekker in je vel zitten heeft meer te maken met wat er tussen je oren zit, dan het vet dat aan je zit. Er is genoeg kleding die leuk staat als je dik bent, en je kan er ook verzorgd uitzien. (Kijk bijvoorbeeld naar Jo Frost.) Voor jezelf zorgen, fysiek en mentaal, daar stijgt je eigenwaarde van. Mentaal voor jezelf zorgen betekent dus dat je niet elke ochtend jezelf in de spiegel staat te haten. Snap je?
quote:
Ik ben blij dat je zelf wel aan een soort van programma meedoet om geen rotzooi in je lichaam te gooien, maar slank blijven hoeft echt niet door middel van jezelf te verhongeren hoor! Ik eet 6 keer per dag (3 maaltijden en 3 "snacks") waarvan de snacks natuurlijk geen zakken chips zijn, maar meestal fruit of volkoren crackers. Eerlijk toegegeven: ik vind dat ook allemaal wel lekker!
Ook weer een misverstand: dikke mensen eten vast alleen maar vet en snoep, daarom zijn ze zo dik!
Er zijn genoeg dikkerds die gewoon gezond eten en veel bewegen, maar toch dik blijven. Net als dat er zoveel dunne mensen zijn die ongeacht hoeveel ze eten en totaal niet bewegen, toch dun blijven.

Ik kan hier heel m'n leef- en eetpatroon uitleggen, maar ik hoef mezelf niet te verdedigen, want ik weet dat ik goed bezig ben. Met HAES eet je ook gezond en beweeg je ook, alleen het doel is niet om af te vallen. Het doel is om in balans te blijven met je lichaam op welk gewicht dan ook. Afvallen is vaak een gevolg van HAES, omdat je lichaam dan z'n natuurlijke gewicht zoekt en vindt. Maar dat natuurlijke gewicht verschilt per mens, en is niet voor iedereen maatje 36.
userIcon
Ik vind dit meer een blog dan een column, maar ik ben het er wel mee eens. Weg met de becel dictatuur!
userIcon
quote:
Op maandag 15 december 2008 @ 09:27 schreef Florian_ het volgende:
Slank zijn is ook geen keuze

Ik zou graag willen aankomen, eet elke dag als een paard --> heeft geen nut

Ik vergelijk het met dikke mensen die willen afvallen. Hoe graag ze ook willen, het lukt ze bijna nooit om daadwerkelijk veel gewicht te verliezen
Klopt. Je hebt het niet altijd voor het zeggen.

Voordeel van te dun zijn is dat je toch meer geaccepteerd wordt...
userIcon
quote:
Op zondag 14 december 2008 @ 20:38 schreef nobreener het volgende:
dik zijn(of slank) heeft imo evenveel te maken met eten (en inderdaad wat voor eten) als met bewegen, is er misschien al eens een keuze gemaakt minder te bewegen en hetzelfde of vetter te gaan eten, dan is slank zijn ineens een stuk moeilijker. de keuze kan dus bijvoorbeeld ook zijn vetter eten en meer bewegen....
Door mijn ziekte is het moeilijk om voldoende (intensief) te bewegen. En dat is enorm van invloed op mijn gewicht. Ik eet gezond, maar krijg dat overgewicht er nog steeds niet af.
Toen ik een paar jaar geleden tijdelijk in een rolstoel zat (niks ernstigs, alleen vervelend) vlogen de kilo;s er aan.

En onderschat medicijngebruik ook niet! Ontstekingsremmers, antidepressiva en middelen bij PDD-NOS (Risperdal bij kinderen) zijn berucht en worden tegenwoordig steeds vaker gebruikt!
userIcon
quote:
Op maandag 15 december 2008 @ 00:42 schreef BlackStar2k het volgende:
ik ben boven de 1:80, weeg krap 65 kilo, en ik vreet me ziek aan alles.
Graag zou ik van iemand 20 kilo erbij krijgen want bij mij lukt het niet.
Tis niet eerlijk.
Ik wil echt 20 Kg erbij
Ben je al 30? Ik was ook 1:85 en 65 kilo. Na mijn 30e kwamen daar in een jaar zo'n 15 kilo bij. Nu, op mijn 42 is dat nog steeds zo.
userIcon
quote:
Op dinsdag 16 december 2008 @ 10:33 schreef hoatzin het volgende:

[..]

Ben je al 30? Ik was ook 1:85 en 65 kilo. Na mijn 30e kwamen daar in een jaar zo'n 15 kilo bij. Nu, op mijn 42 is dat nog steeds zo.
dan moet ik nog maar 2 jaartjes bunkeren
man drulovic (Redactie Frontpage) 16-12-2008 @ 12:56 fotoboek no homepage
userIcon
Normaal gesproken geef ik je columns een dikke voldoende,
maar deze vond ik toch wat magertjes...
Dik zijn wanneer je "normaal" eet en beweegt is inderdaad geen keuze. De een heeft meer aanleg dan een ander. Hetzelfde geldt voor te slank zijn. De een heeft aanleg om dik te worden, de ander om slank te blijven. Echter, de meeste mensen kunnen er bij mijn weten gewoon wat aan doen.

En niemand gaat mij wijsmaken dat het eten van een frikandel speciaal i.p.v. een plak brood met ham geen keuze is. In zoverre kunnen dikke mensen er zeker wel wat aan doen!
userIcon
Dik zijn is ook een keuze, jezelf volproppen, te weinig bewegen, etc etc zijn allemaal keuzes.. Niet zo slap lullen dus.
quote:
Op dinsdag 16 december 2008 @ 12:56 schreef drulovic het volgende:
Normaal gesproken geef ik je columns een dikke voldoende,
maar deze vond ik toch wat magertjes...
Dan vind ik jou normaal beoordelingsvermogen ook matige
quote:
Op zondag 14 december 2008 @ 21:51 schreef Friek_ het volgende:
Als je weet dat dik zijn een bijwerking (of beter gezegd: gevolg) is van overmatig eten, waarom zie je dik zijn dan niet als een onderdeel van de keuze eten?
Sorry, maar niet alles is terug te brengen op "teveel" eten. Ik eet waarschijnlijk minder en gezonder dan menig ander. Maar die ander kan net zo goed maatje 36 blijven als er een maand lang patat op het menu staat, en dat lukt mij dan weer niet. Bewegen heb ik het nog niet eens over want dat doe ik misschien ook nog wel meer.
userIcon
quote:
Op dinsdag 16 december 2008 @ 21:23 schreef tykilty het volgende:

[..]

Dan vind ik jou normaal beoordelingsvermogen ook matige
Hij maakte wel een leuk woordgrapje though
hmmm ik weet niet zo goed wat ik hiervan moet denken, ik kan me niet voorstellen dat je (mits je bepaalde ziekte hebt of bepaalde medicijnen slikt) "zomaar"dik wordt. Ik ben zelf redelijk normaal van postuur 1.89 en 86 kilo. Sport 3 keer in de week en eet vrij gezond. Maar dat je van verkeerd eten en drinken dik kan worden heb ik aan den lijve ondervonden. Ik, voetballer, hou wel van wat gezelligheid en daar hoorde natuurlijk ook een biertje bij. Maar sinds ik bijna geen bier meer drink ben ik toch van 92kilo naar 86kilo gegaan. Aantal uren sport is hetzelfde gebleven, eetpatroon ook, ik drink dus alleen minder.

Om dus even terug te komen op de stelling slank zijn is een keuze en dik zijn niet. Dit is volgens mij dus gewoon dikke bullshit. Van lucht inademen word je niet dik. Ik heb ook vaak genoeg honger, maar dan neem ik of een gezonde snack of ik drink wat ijsthee ofzo of ik hou even vol tot het wel etenstijd is. Dus geen bier en of snacks is gewoon een kwestie van wilskracht. Ik vind echt dikke mensen eigenlijk gewoon slappelingen, toon eens wat meer wilskracht! Bij dat programma de afvallers kunnen dikke mensen toch ook gewoon weer afvallen? Ik zal met dit betoog wel weer een hoop mensen op hun teentjes trappen, maar voor mij staat gewoon vast: Dik zijn is wel degelijk een keuze!!!
userIcon
Ik word dikker omdat ik niet meer beweeg en ik eet nog gewoon hetzelfde.
userIcon
Ik was een dikkerd die volgens de diëtiste gezond at. Diëten werkten eigenlijk nooit echt goed, want dat houd je niet als levensstijl vol. Dus wanneer ik stopte en wel doorging met gezond eten en sporten werd ik juist nog zwaarder. Uiteindelijk met medicatie ben ik op een hoogtepunt beland waar ik helemaal niet wilde zitten qua gewicht. Ik heb de keuze gemaakt om voor een maagverkleining te gaan, echt niet een keuze die je zomaar even maakt en waarvoor je direct geholpen word. Dan moet je door een heel project en wederom een eetdagboek gaan bij houden.
Daaruit werd duidelijk dat ik gezond at en dronk, alleen mijn porties waren inderdaad te groot. Deed ik dat niet bleef ik honger houden en kreeg ik juist zin om te snoepen.

Afgelopen juli ben ik geopereerd en ik ben nu 40kg kwijt en van kledingmaat 52/54 zit ik op dit moment op maat 42.
Ik hoop nog een 10 tot 15 kg af te kunnen vallen, maar als het niet gebeurd maakt het me ook niet uit.
In mijn geval klopt het dus slank(er) zijn is een keuze. Het dik zijn was dat niet.
Voordeel van de maagverkleining is dat je geen honger gevoel meer hebt omdat dat hormoon niet meer aangemaakt kan worden, deze word in je maag aangemaakt en dit gedeelte is weg gehaald.
Maar inderdaad uiteten hoeft voor mij op dit moment nog niet, maar ik hoor genoeg verhalen van mensen die zeggen het wokrestaurant gaat prima. Een vette hap heb ik afkeer van gekregen, maar moet zeggen dat ik dat prima kan missen.
Verder ben ik absoluut geen gezondheids guru. Een ieder moet voor zich zelf weten waar hij of zij zich het lekkerst bij voelt. Al denkt de gemiddelde mens daar wel anders over met hun "goed bedoelde" opmerkingen naar de dikke(re) medemens.
slank zijn is een keuze. dik zijn ook. jij kiest er voor om te eten en drinken wat jij wilt en jij kiest er voor om niet genoeg te bewegen. en de een heeft meer aanleg om dit te worden net als ik. en een maat van mij eet 5keer per week friet staat op met goldenpower tussende middag nog een chocolade letter en noem maar op en die heeft een vet percentage van 5%. het is net zoveel een keuze om dik te zijn als een keuze om slank te zijn. dus niet zielig je achter je collum verschuilen maar gewoon sportkleren aan en 1 2 3 of 4 keer in de week ff sporten noem maar iets op wat je leuk vind. en je kun het zelfde blijven eten terwijl je tog langzaam vet verliest om dat je verbranding hoger wordt als normaal.

[EDiT]
ik wil niet zeggen dat dit voor iedereen geld. medicatie kan ook bepaalde balans in je lichaam verstoren waardoor je dik word. maar over het algemeen hebben mensen meer in de hand en zijn het luxe problemen
quote:
Op maandag 15 december 2008 @ 13:19 schreef Meisje-in-Basel het volgende:

[..]

Zodat andere mensen je leuk vinden??? Nou, dat is wel de meest stupide reden om af te gaan vallen! Ten eerste gaat het natuurlijk gewoon om je eigen gezondheid, het is gewoon ongezond om dik te zijn (suiker-, hart- en vaatziektes, bot- en spierproblemen enzovoort enzovoort) en ten tweede dat je JEZELF leuker vindt. Je kan het mij namelijk echt niet wijsmaken, dat je zelf lekkerder in je vel zit als je 100 kilo weegt of als je 80 weegt... (of wat het dan ook in jouw geval mag zijn). Kleding staat leuker als je slank bent, je kunt beter bewegen en je eigenwaarde stijgt.

Ik ben blij dat je zelf wel aan een soort van programma meedoet om geen rotzooi in je lichaam te gooien, maar slank blijven hoeft echt niet door middel van jezelf te verhongeren hoor! Ik eet 6 keer per dag (3 maaltijden en 3 "snacks") waarvan de snacks natuurlijk geen zakken chips zijn, maar meestal fruit of volkoren crackers. Eerlijk toegegeven: ik vind dat ook allemaal wel lekker!
Mijn maaltijden bestaan uit vis/vlees met groente en sla. Ja, elke dag ja. Misschien klinkt het saai, maar zo eet je het gezondst en ik vind het ook het lekkerst zo. Liever gewoon gestoomde courgettes ofzo dan met één of andere gore kaassaus eroverheen...dan proef je heel de groente niet meer .

In de sportschool moet je juist een programma zoeken dat je ook leuk vindt! Ik heb een bloedhekel aan de renband, dus daar blijf ik ver uit de buurt. Ik ga liever op de stepmachine, dat vind ik leuk. iPod op met lekkere muziek en gaan. Krachttraining is ook leuk, daar kun je écht aan je lichaam werken, het zien veranderen en mooier worden.

Ik eet/leef al bijna 3 jaar zo, ben 15 kilo afgevallen en sinds ik sinds anderhalf jaar 3 keer per week sport ook nog een kledingmaatje kleiner.

Enne...die wijntjes elke avond blijven gewoon hoor!
Juist jij snapt het

6maaltijden is al beter voor de vertering van je eten! 3grote 3 kleine

3daagjes sporten(mag ook minder of meer).

en idd juist doen wat je leuk vind en niet doen waar je een afkeer tegen hebt
(tenzij je een specifiek doel wil bereiken maar dan ook niet klagen als je geen zin meer hebt of niet bereikt wat je wilt)

amen!
42  van 42 reacties op deze pagina. Pagina  1


Lees ook:

» 22/05 Moord en doodslag0
» 22/05 Vrij Nederland0
» 22/05 House: afscheid van een serie6
» 22/05 Politieke revolutie! De Kuifkrullenpartij9


delen | eKudos nujij

Gebruikersnaam 
Wachtwoord
 
online adverteren www.m4n.nl
Video's



True ©1999-2012 FOK! INTERNET SITES  |  gratis nieuws op je site?  |  algemene voorwaarden