Brugklas: best wel dikke tieten

Algemeen • Geschreven door Bert (superworm) op 22-09-2008 @ 01:00
print 

basisschoolcolumns / top 40: 2001 / 2002
eerder over dit jaar geschreven: 9-11: Lachen


2001-2002

Mijn middelbare school lag in de grote stad, op tien kilometer fietsen. De meeste vriendjes van de basisschool vertrokken naar een hervormd instituut op achttien kilometer afstand, dus feitelijk begon ik met een schone lei. Het was een school met christelijke inslag, maar die kwam gelukkig nooit veel verder dan het 'Jezus is oké, olé, olé'-niveau. Ik werd in klas 1L geplaatst: havo/vwo. De school bood plek aan ongeveer 1100 leerlingen, en de eerste twee klassen zaten op een dependance in de binnenstad. Ik had me netjes voorbereid voor de eerste schooldag. Boeken gekaft, South Park-agenda gekocht, alles in een spiksplinternieuwe donkergroene Eastpak. Ik wist niet wat ik zou tegenkomen. Wat ik moest verwachten. Of het makkelijk zou worden, of moeilijk.

De eerste dag was onwennig. Ik herinner me het opwindende gevoel van nieuwigheid. Alles was groter, ruimer, geanonimiseerder, elke centimeter van het gebouw gericht op één functie: leerfabriek. Datzelfde gevoel zou ik zes jaar later op de uni ervaren. De dependance had drie verdiepingen, met op elke verdieping 1 lange gang met aan weerszijden trappen, en aan de gang een stuk of twintig lokalen en kantoortjes. Ergens in een Nederlands-lokaal moesten we onszelf voorstellen aan de klas. Nietszeggende verhalen over nietszeggende personen floepten mijn oren in en uit, Jakob, Emiel, Priscilla, ik hou van voetbal, ik hou van PlayStation, ik hou van paardrijden. Onwennig keek ik om me heen. Naast mij zat een gezette jongen die op voetballen zat, hij heette Quincy en was half Surinaams. Hij kwam uit de grote stad, net als de meeste andere jongens in de klas. Een echte stadse rouwdouwer: harde humor, flauwe geintjes, flink etteren. Ik kwam uit een beschermend gezinnetje in een christelijk dorp en van een streng dogmatische basisschool. Ik had geleerd me altijd aan te passen en submissief te zijn. De toon was gezet.

Na de voorstelronde en nog wat introductie-info ging de bel, en was er de eerste pauze. Op het plein stond mijn klas wat hulpeloos bij elkaar. Niemand behoorde tot een groepje, weinig mensen kenden elkaar. Dat zou heel snel veranderen. Ik stond mijn pakje drinken tegen een zijmuur van het fietsenhok te drinken, terwijl ik mijn medeleerlingen observeerde. Een aantal vergeleken hun Nokia 3310's met elkaar, en in het bijzonder de Snake II-highscores. Een aantal waren op een veldje aan het voetballen met een zelf meegebracht balletje. Ik lurkte aan mijn Fristi en zei niet zoveel. Vanuit een ooghoek kwam een meisje op me af. Ze tikte me geheel overbodig op mijn schouder, en zei “hoi, ik ben Rosanne. Jij bent toch Bert?” Ik schrok van de plotselinge aandacht, en stamelde dat ik dat inderdaad was. Ik bekeek haar eens goed. Ze had een mooi rond gezichtje, mooie reebruine pretogen, kuiltjes in haar wangen als ze lachte, en best wel grote borsten voor een 12-jarige – gooi het op een grote cup B. Ze gaf me haar emailadres, ik haar het mijne, en ze vertelde me dat ze een lijst aan het maken was zodat iedereen in de klas elkaar op MSN kon bereiken. Mijn premature droom viel meteen in duigen, maar ik stopte het briefje vlug veilig weg.

Ik bleef in dezelfde hoek zitten als op de eerste dag: achteraan rechts, met Quincy naast me. Ik was destijds een heel onzeker mannetje, en meisjes waren een mysterie voor me. Zo ook Rosanne. Ik sprak haar meteen de eerste avond aan op MSN, en meteen klikte het goed. Of tenminste: zij vond mij aardig, ik luisterde naar haar onzinnige verhalen over Twarres, Jezus, haar labrador, haar zusje. Ze was evangelisch christelijk en woonde in de arbeiderswijk van de stad, in een klein rijtjeshuisje te midden van een hele wijk met kleine rijtjeshuizen, in de jaren vijftig uit de grond gestampt, en nu nog steeds door de lagere klasse bewoond. Ik had destijds het idee, dat je meisjes alleen kon veroveren, door zo hoffelijk mogelijk te zijn: altijd luisteren, vriendelijk zijn, geanimeerde gesprekken voeren.

Na een paar weken chatten werd het steeds intiemer. Ze begon me een goede vriend te noemen, een broertje, een maatje; pas jaren later kwam het liedje “Ik wou dat ik jou was” uit, maar het zou perfect hebben gepast. Ik had mezelf wijsgemaakt dat ik het beste een goede vriend kon worden, alvorens ik mijn avances zou maken. Dit kwam voornamelijk omdat ik veel te verlegen was om überhaupt te flirten, en rood aanliep als erover werd gepraat. Rosanne zei op een gegeven moment “je bent echt een schat”, precies toen ik mijn Hotmail-wachtwoord moest veranderen. “Rollercoaster”, oud wachtwoord. “Ikbeneenschat”, typte ik als nieuw wachtwoord, en dat is het tot vorig jaar gebleven. Ik was helemaal niet geïnteresseerd in evangelische liedjes, of Twarres, of foto's van de hond, maar ik deed alsof. “Dit gaat werken”, dacht ik. “Binnenkort vliegt ze op school spontaan in mijn armen, ofzo.” Dat de kunst van het versieren heel anders gaat dan proberen beste vrienden te worden, wist ik destijds nog niet.

Quincy en zijn stadse vrienden hadden al snel door dat ik heel fel reageerde op flauwe opmerkingen, en geleidelijk aan besloten ze dit uit te gaan buiten. Hierdoor moest ik het vaak ontgelden. Ik zei er verder nooit iets over, maar elke keer als ze weer iets verzonnen (en dat was meestal hooguit van het niveau 'he, je hebt poep aan je trui' of 'he Bert, ik heb een banaan in mijn oor, nee Ernie, dat ben ik'), kreeg ik weer een beetje meer zin om iemands hersens in te beuken. Daarnaast kwam het mijn zelfverzekerdheid bepaald niet ten goede. Ik begon ze in de pauzes te mijden, en hield me stil in de les. Ook Rosanne begon het te merken. “Je zei altijd al weinig tegen me in het echt-” begon ze, hetgeen zo was omdat ik daar de ballen niet voor had en elke keer als ik haar zag mijn hartslag overuren maakte - “maar nu al helemaal niet meer, is er iets?” Ik antwoordde ontwijkend dat ik slecht sliep, of dat mijn konijn dood was gegaan – kort gezegd verborg ik mijn onzekerheid over het feit dat ik smoorverliefd op het rondborstige meisje van 1 meter 55 was.

In het technieklokaal zaten we in een groep om de grote houten tafel, ieder naast zijn eigen bankschroef, dingen te figuurzagen en in onze blauwe multomap opgaven te doen over pneumatiek en elektriciteit. Mijn groepje bestond uit Rebecca, Rosanne, Quincy en ik. “Hebben jullie ook zo'n zin in de disco vanavond?” vroeg Rosanne. Ik hield wijselijk mijn mond, om maar geen rood hoofd te krijgen, maar Quincy zei dat hij zin had eens flink met haar te dansen, en knipoogde. Rosanne giechelde. Ik zakte door de grond. Later maakte Quincy nog een ongenuanceerde opmerking: “Hé, Rosanne, jij hebt eigenlijk best wel dikke tieten.” Ik zou zo'n opmerking nooit maken, omdat ik verwachtte dat ze dan boos zou worden. Maar weer giechelde ze.

Het kwam te gebeuren dat de wéken van tevoren aangekondigde, door elke leraar en mentor bejubelde 'brugklasdisco' daadwerkelijk plaatsvond. Het liep inmiddels al tegen de kerstvakantie aan, en verwachtingsvol keken we uit naar de euro. De 270 brugklassers hadden op een enkeling na allemaal een kaartje bemachtigd voor een knaak, en voor een gulden zou er frisdrank te koop zijn. Ik was nog nooit op een disco geweest en vond het allemaal maar wat spannend. Rosanne zou ook komen. Dit was mijn kans om met haar te dansen, en Quincy te laten zien wie haar verdient, en wie er al maanden moeite in stak. Ik vond het idee van een meisje veroveren door een paar dommige opmerkingen repulsief, en begreep niet wat er nou zo leuk aan was. Ik moest nog heel veel leren.

De disco was eigenlijk gewoon de aula, natuurlijk. Er waren discolampen opgehangen, de dj en het fris-kraampje waren van café Rumours, de muziek uit de top veertig en de sfeer brugklasserig. Er werd aanvankelijk niet veel gedanst: iedereen stond een beetje rond de op elkaar gestapelde tafels te wachten wat er zou gaan gebeuren. Na een paar intronummers zette de dj de nummer 1-hit van destijds op, “l'Amour Toujours” van Gigi d'Agostino. De meeste mensen sloegen hun cola achterover, gingen de vloer eindelijk op, en dansten op het vage dancenummer. Ik stond met nog wat vwo'ers onwennig bij de kant en bekeek het schouwspel lamlendig. Vmbo-jeugd die obsceen tegen elkaar aan schurkte als in de MTV-clipjes, Quincy die veel te veel in de buurt van Rosanne stond te hupsen, matige muziek; ik had niet bepaald de tijd van mijn leven.

Na Gigi d'Agostino zette de dj Alicia Keys in, met haar stomtoevallig op 9/11 op nummer 1 staande hit “(I Keep On) Fallin'”, en meteen vormden zich schuifelpaartjes. Ik twijfelde, wilde naar Rosanne toelopen, durfde niet, werd gevraagd door Rebecca en stond vervolgens afwezig over de schouder van het meisje te bekijken waar haar vriendin mee bezig was. Quincy had haar natuurlijk gevraagd, en trok haar steeds dichterbij. Ik liet mijn greep verslappen, stapte weg van Rebecca, en zag het drama zich ontvouwen. Door de speakers pompte de engelachtige stem van Alicia Keys.

i-i-i-i kee-heep on fallin' – in and out – of love – with you


Quincy naderde met zijn hoofd dat van Rosanne, ze boog haar hoofd een tikje naar rechts, en het leed was gebeurd. De rest van het nummer stonden ze te zoenen. Mijn avond was verpest, en ik voegde me bij de aan de kant staande klasgenoten, die in retrospectie nu juist degenen zijn die de universiteit hebben gehaald. Rosanne heeft nog tot in de tweede klas met Quincy gehad, en ik moest natuurlijk alle verhalen aanhoren. Ik deed dat steeds minder geduldig en na een tijdje spraken we elkaar steeds minder. Ik geloof dat ze nu SPW doet, maar ik zou het je niet met zekerheid kunnen zeggen. Wel weet ik dat ze nog steeds van vriendje naar vriendje hopst, en met een soort schijnheilig evangelisch 'Jezus is liefde' alles weer goedpraat. Zij deed de havo, ik het vwo. Ik ben nog een keer bij haar verjaardag geweest, heb haar 'doop' op verzoek bijgewoond in de tweede, en begon toen maar met andere meisjes om te gaan. De brugklas was een roerig jaar met Rosanne als middelpunt; hoogtepunten en dieptepunten vlogen elkaar voorbij in het nieuws, op school en op MSN. 9/11, de euro, Pim dood. De wereld veranderde, en ik evenzo. Mijn puberteit zette in, ik werd mondiger, en kreeg een hele zooi nieuwe, leukere klasgenoten. Daarover volgende week meer.

volgende week: 2e klas

(in de zomervakantie naar de 2e kocht ik mijn eerste dvd, lilo and stitch, naar mijn bescheiden mening de beste disneyfilm van dit decennium; de vele elvis-liedjes in de film maakten bij mij een liefde voor fifties- en sixtiesmuziek los, die tot op heden voortduurt.)




Lees ook:

» 22/05 Moord en doodslag0
» 22/05 Vrij Nederland0
» 22/05 House: afscheid van een serie6
» 22/05 Politieke revolutie! De Kuifkrullenpartij9


delen | eKudos nujij

2843 views / 73 reacties
Reacties op dit bericht
50  van 73 reacties op deze pagina. Pagina  1 2
userIcon
moet echt zeggen dat ik dit een gruwelijke reeks vindt. Leest zeer makkelijk weg en is op sommige stukken zo herkenbaar xD
userIcon
quote:

ik luisterde naar haar onzinnige verhalen over Twarres, Jezus, haar labrador, haar zusje.
Leuk, je hond Jezus noemen

Duh...
userIcon
Omg

* JapyDooge herkenning
Wat is dit verschrikkelijk slecht geschreven, niet normaal meer...
Wie kent 't niet?

Die bakvissen uit de brugklas he? Die meiden wisten niet wat ze wilden.

We hebben 't volgens mij allemaal meegemaakt. Ik in ieder geval wel. Alleen heette ik niet Quincy.

"Hahaha" -flauw (grapje!)

Aardig geschreven; zeer herkenbaar

Been there, done that, got the t-shirt
Het komt me zo bekend voor man .
userIcon
hmmm komt me inderdaad erg bekend voor!
ben erg benieuwd naar volgende weken
haha, ook hier herkenbaar 3 jaar lang hopeloos verliefd op m'n beste vriendin op school
userIcon
Kijk, dit is hoe ik ze graag zie Helaas weer veel te herkenbaar
userIcon
quote:
Op maandag 22 september 2008 @ 07:45 schreef RedDevil085 het volgende:
Been there, done that, got the t-shirt
ja, het uit frustratie ondergefapte shirt zeker...

nee, maar ff serieus, dit heeft iedereen meegemaakt, zeker hier op fok..
userIcon
Weer leuk hoor!
userIcon
Leuk, toen ik in 2001/2002 in de 2e zat toen had bijna niemand nog msn een jaar later wel :p
userIcon
Ben nooit zo into het lezen van columns, maar moet zeggen dat ik deze erg herkenbaar en goed vind! Mijn complimenten!
userIcon
quote:
Ik zei er verder nooit iets over, maar elke keer als ze weer iets verzonnen (en dat was meestal hooguit van het niveau .... of 'he Bert, ik heb een banaan in mijn oor, nee Ernie, dat ben ik)', kreeg ik weer een beetje meer zin om iemands hersens in te beuken.
Zeer bekent verschijnsel (ik heet ook Bert), al weet ik vrij zeker dat ze deze opmerkingen niet zelf verzonnen hebben. Net als de altijd even originele; 'Hé Bert, waar is Ernie?'
Het hele rijtje kreeg ik ook al te horen zo'n vijf jaar eerder.

En over het 'een beetje meer zin krijgen om iemands hersens in te beuken'. Ik was een beetje groter en breder dan de meeste van m'n klasgenootjes en heb één keer er een aangepakt, waarna ik het veel en veel minder gehoord heb.
normaal lees ik dit soort dingen niet maar dit leest fijn en het is redelijk herkenbaar. aardig zijn tegen vrouwen werkt niet als je seksuele spanning wil creeeren
userIcon
Zoals gewoonlijk een heerlijke column
userIcon
Redelijk herkenbaar. Ik kan me herinneren dat ik vroeger een ongelovelijke slijmbal was tegenover het mooiste meisje van de klas.

Laatst zag ik haar bij een bushokje staan.
Fucking lelijk wijf geworden;
ze had al geen tieten, en die heeft ze later nooit gekregen ook.

Verder een onverzorgd uiterlijk,
en het zal me echt niks verbazen als ze aan de drugs zit of zo.

En trouwens, sletjes zijn prima (ik moet ze alleen niet), maar christelijke sletjes zijn irritant. Enerzijds dat gezeik over God en de Bijbel en vervolgens alles doen wat God verboden heeft!
Jezus...een joodse herder
userIcon
Zo lang geleden is dit nog niet ???
man superworm (Redactie Frontpage) 22-09-2008 @ 11:57 fotoboek homepage
userIcon
quote:
Op maandag 22 september 2008 @ 11:53 schreef Hardrebel het volgende:
Zo lang geleden is dit nog niet ???
Nee, ik ben momenteel 2ejaars student, dus het komt allemaal elke week weer een jaartje dichterbij
wachten op volgende week;) ik wil meer horen:P j hebt vast meer domme dinge meegemaakt:P
userIcon
Zeker herkenbaar, al was het bij mij allemaal een jaartje of 4 eerder.


Trouwens, dat grietje heeft volgens mij idd een bende vriendjes gehad, zelfs twee "bekende" Nederlanders
man superworm (Redactie Frontpage) 22-09-2008 @ 13:03 fotoboek homepage
userIcon
quote:
Op maandag 22 september 2008 @ 12:45 schreef Wakinyan het volgende:
Zeker herkenbaar, al was het bij mij allemaal een jaartje of 4 eerder.


Trouwens, dat grietje heeft volgens mij idd een bende vriendjes gehad, zelfs twee "bekende" Nederlanders
Quincy en Rosanne heten niet echt Quincy en Rosanne
userIcon
quote:
Op maandag 22 september 2008 @ 13:03 schreef superworm het volgende:

[..]

Quincy en Rosanne heten niet echt Quincy en Rosanne
aww, ik dacht even dat je bij Quincy de voetballer in de klas had gezeten
Mijn eerste dvd was ook Lilo & Stitch, vind het ook nog steeds de beste Disneyfilm sinds The Lion King en heeft voor mij ook de 50's en 60's muziek liefde geopend . Volgens mij zat ik toen al wel een paar klasjes hoger .
userIcon
Beetje herkenbaar wel, sommige stukjes .
userIcon
Damn, ik had ook zo m'n Rosanne. (met naam en alles)
userIcon
Geweldig verhaal, ik ga alles even teruglezen!

Top.
Hij is weer leuk!
We zijn ongeveer even oud, dus heeeeel herkenbaar!
kan niet wachten tot de volgende !
quote:
Op maandag 22 september 2008 @ 11:57 schreef superworm het volgende:

[..]

[afbeelding] Nee, ik ben momenteel 2ejaars student, dus het komt allemaal elke week weer een jaartje dichterbij
Superworm jim, ik zit nu op mijn kloon maar ik wou je vertellen dat ik je retecool vind en vanaf nu ben je mijn held

Goed verhaal zo zou ik het ook hebben geschreven
Weer super en herkenbaar.
erg leuk geschreven, en mijn brugklas ging net zo

MET DEZELFDE NUMMERS
userIcon
knap geschreven.
ook herkenbaar - maar goed, dat is al zo lang geleden dat ik er echt wel overheen ben.
userIcon
superworm komt uit Amersfoort?
man superworm (Redactie Frontpage) 22-09-2008 @ 19:55 fotoboek homepage
userIcon
quote:
Op maandag 22 september 2008 @ 19:49 schreef Jimmeh het volgende:
superworm komt uit Amersfoort?
Hoe kom je daarbij?
userIcon
quote:
Op maandag 22 september 2008 @ 05:15 schreef discomagic het volgende:
Wat is dit verschrikkelijk slecht geschreven, niet normaal meer...
Wat een goeie argumenten geef je bij die domme mening van je!
Komt me te bekend voor helaas, maar altijd leuk om te lezen
userIcon
Wat een feest van herkenning, heerlijk om te lezen!
userIcon
Fraai geschreven.

Kan niet wachten tot het volgende deel. Keep it up!
Gaaf, ik zat in hetzelfde jaar in de brugklas. Heb ook ongeveer precies hetzelfde meegemaakt eigenlijk.
userIcon
quote:
Op maandag 22 september 2008 @ 11:57 schreef superworm het volgende:

[..]

[afbeelding] Nee, ik ben momenteel 2ejaars student, dus het komt allemaal elke week weer een jaartje dichterbij
Ik ook, misschien dat ik daarom zoveel in je verhaal herken.
Weer een superstuk!
userIcon
Schrijver moet echt exact van mijn leeftijd zijn. Zo herkenbaar, L'amour Toujours .
userIcon
super leuk iedere keer om te lezen. zat in hetzelfde jaar in de brugklas (en dus ook basisschool enzo)
lekker herkenbaar
userIcon
quote:
Vmbo-jeugd die obsceen tegen elkaar aan schurkte als in de MTV-clipjes,
Hoeze VMBO jeugd? Heb ook genoeg VWO'rs zo zien dansen vroeger!
Kom zelf van de MAVO, maar op feestjes danste bijna iedereen zo.
Zwaar herkenbaar verhaal..

En zeker toen Gigi D'agostino bijgetrokken werd..
mén wat ben ik toen losgegaan op dat nummer
userIcon
MSN?!??!?!
ICQ WAS TOCH DE BOM?
50  van 73 reacties op deze pagina. Pagina  1 2


Lees ook:

» 22/05 Moord en doodslag0
» 22/05 Vrij Nederland0
» 22/05 House: afscheid van een serie6
» 22/05 Politieke revolutie! De Kuifkrullenpartij9


delen | eKudos nujij

Gebruikersnaam 
Wachtwoord
 
online adverteren www.m4n.nl
Video's



True ©1999-2012 FOK! INTERNET SITES  |  gratis nieuws op je site?  |  algemene voorwaarden