O, leeft die nou nog steeds?

Algemeen • Geschreven door Driek (DriekOplopers) op 08-08-2007 @ 06:00
print 
Column door Prejudiced




Van de week belde ik een kennis die ik al langere tijd niet gesproken had. Ze was blij verrast en juist omdat we elkaar al een tijdje niet gesproken hadden, viel er veel bij te praten. Het was al laat in de middag toen ik haar belde en het zal zo rond half 6 geweest zijn toen haar echtgenoot binnenliep.
Op de achtergrond hoorde ik de echtgenoot vragen wie ze aan de telefoon had en logischerwijs gaf ze antwoord. Nou had ik alles verwacht, maar niet die toon en zo'n opmerking. "O, leeft die nou nog steeds?", klonk het heel verbaasd en vervolgens ging hij verder: "Ik had toch echt gedacht dat die inmiddels wel dood zou zijn."

Nou nee dus, sorry, maar ik ben nog steeds niet dood. Ik weet dat het tegen alle verwachtingen in is gegaan, dat ik de dead-line niet heb gehaald en dat ik volgens de statistieken van de dokter echt al half ontbonden had moeten zijn, maar het lukt maar niet.
Natuurlijk kon ik dat niet hardop zeggen, dus heerlijk sociaal verantwoord mompelde ik iets over een kind dat gevallen was, dat we elkaar binnenkort wel weer zouden spreken en hing ik op.
Daarna heb ik mijn mok (koffie was al op want dat zou zonde zijn) tegen een muur gesmeten.

Wat is dat toch met de maatschappij? Heb ik mijn eigen crematie gemist of zo, had ik inmiddels een overdosis moeten nemen, staat er een stempel op mijn hoofd met een uiterste houdbaarheidsdatum?
Meer dan 7 jaar geleden kreeg ik te horen dat ik kanker had en dat ik nog een half jaar tot een jaar te gaan zou hebben. Het was klote om te horen, zeker ook voor mijn man en onze 3 kinderen.
Een half jaar lang hebben we van dag tot dag geleefd en toen was ik het zat. Mensen durfden mij niet te vragen hoe het ging, dus vroegen ze het mijn man. Sommige vroegen zelfs hoe we het geregeld hadden met de kinderen en of hij dan moest stoppen met werken.
Intussen kreeg ik chemokuurtjes en daar word je niet vrolijk van, maar een keus heb je toch niet? Bovendien sloegen die beter aan dan was verwacht, en zo verstreek het jaar wat mij nog zou resteren.

Zo'n 2 jaar geleden ging mijn man bij een heel gezellig bedrijf werken en omdat ze daar nogal onderbezet waren bood ik aan om tijdelijk bij te springen. Men maakte daar gebruik van en het beviel zo goed dat ze me een baan aanboden. Dit echter wel met wat haken en ogen, want ze konden me geen contract voor onbepaalde tijd geven. Reden was simpel: ging mijn toestand erg achteruit en kon ik niet meer blijven werken, dan is een werkgever verplicht om nog 2 jaar voor mij door te betalen. Zakelijk gezien hebben ze groot gelijk, ik zou hetzelfde doen als werkgever zijnde.
Aangezien ik niet meer beter zal worden, krijgen ze vroeger of later met die situatie te maken.
Ik kreeg dus tijdelijke contracten, maar dat mag maar 3 keer van de wet. Gevolg was dus dat ik na 3 contracten net meer met ze verder kon.
Hoe vaak hoor je niet dat "men werkgevers stimuleert om gehandicapten en andere zieken in dienst te nemen"? Pfff, laat me niet lachen, die 2 jaar doorbetalen zorgt er ook nu steeds voor dat werkgevers afhaken in een 2e gesprek. Volgens uitzendbureaus en detacheerders ben ik niet verplicht om te melden dat ik ziek ben en dat is waar. Maar ik kan dat niet, want hoe bouw je een vertrouwensband op met een werkgever die dat soort informatie niet heeft gehad?
Eerste contracten zijn tegenwoordig altijd tijdelijk. Denkt iemand dat een werkgever zo'n contract nog zou verlengen als hij halverwege het eerste contract moet vernemen dat ik "even een chemotje" krijg? Ironie is dat ik bij dat andere bedrijf geen enkele ziektedag heb gehad, behalve 8 keer een dag van de chemo zelf.

Nee, laat onze overheid maar fijn stimuleren en niet snappen waarom werkgevers geen zieken of gehandicapten in dienst willen nemen, maar ik snap het prima. Laat onwillige werklozen vooral streng gecontroleerd worden op hun sollicitatieplicht, scheep werkgevers maar fijn op met ongemotiveerd personeel, of vrouwen die niet hoeven te zeggen dat ze binnenkort zwanger zullen zijn en zorg vooral dat mensen die wel willen werken genaaid worden door de wet. En zeg nou niet dat er altijd werk is, want met een kale kop zit je niet achter een kassa en sta je ook niet in een winkel.



Lees ook:

» 06:00 Politieke revolutie! De Kuifkrullenpartij2
» 21/05 Wie zaait, zal oogsten0
» 21/05 Een beetje in de war0
» 21/05 Alwetend zijn de onwetenden2


delen | eKudos nujij

609 views / 16 reacties
Reacties op dit bericht
16  van 16 reacties op deze pagina. Pagina  1
userIcon
Triest hoe mensen kunnen reageren en nog triester dat dat soort stomme regels je nog verder in een verdomhoekje stoppen.

Soms is het prettig dat er in Nederland voor bijna alles regeltjes zijn maar er zijn legio voorbeelden waar men de plank volledig misslaat en uitzonderingen mogelijk zouden moeten zijn.

Sterkte met dit alles!
userIcon
quote:
Op woensdag 8 augustus 2007 @ 08:47 schreef Pfishy het volgende:
Triest hoe mensen kunnen reageren en nog triester dat dat soort stomme regels je nog verder in een verdomhoekje stoppen.

Soms is het prettig dat er in Nederland voor bijna alles regeltjes zijn maar er zijn legio voorbeelden waar men de plank volledig misslaat en uitzonderingen mogelijk zouden moeten zijn.

Sterkte met dit alles!
Niets aan toe te voegen eigenlijk, helemaal mee eens
userIcon
zeer herkenbaar stukje (zonder kids toendertijd) sterkte met de chemo
userIcon
Ik zou vet in de telefoon zijn gaan schelden zeg, niet normaal. Wat een van de pot gerukte mongool.
userIcon
Mooi verhaal, goed geschreven.
En ja we weten allemaal dat het in ons Nederland
nogal krom omgegaan kan worden met allerlei wetten.
En die CAO-wet ,dinges, dat je na je 3e tijdelijke contract een
vast-contract moet krijgen heeft ook geen nut.
Want er staat nergens dat een werkgever jou niet mag wegbonjouren
na je 2e tijdelijke contract bijvoorbeeld.
Krom maar toch werklijkheid.

Sterkte!
userIcon
Waarom mag iemand er zich niet over verbazen dat je nog leeft als je volgens de kansberekening dood had moeten zijn? Misschien was hij gewoon blij verrast?
userIcon
quote:
Op woensdag 8 augustus 2007 @ 17:21 schreef oxylus11 het volgende:
Waarom mag iemand er zich niet over verbazen dat je nog leeft als je volgens de kansberekening dood had moeten zijn? Misschien was hij gewoon blij verrast?
Ik weet niet wat jou is opgevallen hoor maar er staat:
quote:
O, leeft die nou nog steeds?",
Maar mooi stukje dat je hebt geschreven hoe krom deze samenleving voor sommige toch in elkaar zit. Sterkte met alles
userIcon
Voor een kaal chemo-koppie heb je tegenwoordig zeer echt lijkende pruiken. Dat zou dus geen belemmering mogen vormen voor het vinden van een baan waarbij je met klanten werkt.

Onder het linkse gedachtengoed is de arbeidsmarkt nu eenmaal zeer inflexibel. Dat heeft voordelen, maar ook veel nadelen. Over de vraag of die tegen elkaar opwegen kun je eindeloos discussieren.

Die 2 jaar doorbetalen bestaat enkel omdat werkgevers het wel best vonden om ouder (en dus duur) personeel er via de voormalige WAO uit te werken. Nu mag een bedrijf bij ziekte de eerste twee jaar zelf ophoesten en is aantal mensen dat zo wordt weggewerkt zeer drastisch gedaald. Dat men daardoor ook geen mensen meer aanneemt waarbij men op korte termijn dat risico loopt ligt voor de hand.
userIcon
Ik vraag dat me ook wel eens af. En gelukkig voor deze mensen zijn ze nu iets minder bekend dan vroeger. Hans vd Togt bijvoorbeeld. Schijnt ook nog te leven. Weet iemand of Ted de Braak nog leeft???

Ik weet niet of je er nog zin in zou hebben, maar na een half jaar, of zelfs maar 3 maanden, kunnen ze je probleemloos weer 3x een contract aanbieden...

Wij geven ook niemand meer vaste contracten, omdat we gewoon merken dat een aantal mensen zich binnen een maand van zo'n vast contract ziek gaan melden en dergelijke... Dat is voor iemand in jou situatie natuurlijk bijzonder lastig.

(we hebben een aantal jaren terug trouwens, zakelijk gezien, wel heel stom gedaan..)
Een nieuwe werknemer kreeg op zijn 4 of 5e proefdag ofzo een aanrijding met een van onze vrachtwagens, dus met n rood hoofd kwam hij weer op de zaak.. Maar hij bleef maar pijn en last houden in z'n nek en contineu hoofdpijn, dus toch maar naar het ziekenhuis gegaan na een paar dagen. Toen werd bij hem ook kanker vastgesteld, in een ver gevorderd stadium..

Tegen alle verstand in hebben we hem toch aangenomen, met een relatief hoog salaris, hebben hem geholpen zijn vriendin te huwen en er nog een paar mooie maanden van te maken. 1,5 week na hen huwelijk is hij toen overleden In totaal hebben wij hem nog geen 3 maanden gekend.. Jongen was 26 ofzo...

Alleen is zoiets voor je bedrijf gewoon heel gevaarlijk.. Heel veel bedrijven kunnen het gewoon niet opbrengen als een werknemer op die manier ziek wordt, dat word gewoon de ondergang van het hele bedrijf en hoe vervelend/lullig het ook is, dat risico kan een bedrijf gewoon niet nemen.
De trieste waarheid dit verhaal... Ikzelf ben chronisch pijnpatient, en kom ook niet aan het werk. Nu hoef ik dat ook niet meer, na 2 herkeuringen volgens de nieuwe, zwaardere keuring, ben ik volledig afgekeurd. Nu is mijn probleem: ik zou het zo graag weer willen proberen, want thuiszitten = geen vakantie. Maar ik hou het sowieso geen 20 uur vol, en blijf dus in de wao. Bovendien... wie neemt mij aan? Ik kan niet garanderen dat het mij gaat lukken om te werken, en in mijn ogen zou het bedrijf wel gek wezen om dat risico te nemen. Triest.... maar de bikkelharde waarheid. sterkte
userIcon
Leuke reakties, dank ervoor. Het is gewoon vreselijk frustie als je ziet hoe sommige mensen inderdaad misbruik van het systeem weten te maken en zich ziekmelden e.d. zodra ze een vast contract hebben.
Ook ik snap dat deze regelgeving bedacht is om oudere werknemers en mensen die ziek worden terwijl ze al in dienst zijn, te beschermen. Daar heb ik ook geen problemen mee, want het kan niet zo zijn dat een werkgever mensen maar dumpt als ze iets meer dan een verkoudheid hebben.

Staat tegenover dat de groep mensen die al ziek is, hier de dupe van wordt. Dit is een groep die vaak heel gemotiveerd is (als ze in staat zijn om te werken), en daarvoor zou een werkgever beloond moeten worden als hij ze in dienst neemt. Een werkgever neemt dan namelijk al een verhoogd bedrijfsrisico, dus is het compleet waanzinnig als hij dan ook nog gestraft zou worden met 2 jaar doorbetaling!
userIcon
Overigens heb ik wel min of meer een oplossing voor mijn probleem gevonden....ik werk gewoon alleen nog maar op freelance en projectbasis. Dan heb je altijd met tijdelijke contracten te maken, geen last van gewetenswroeging als je een opdrachtgever niet vermeld dat je ziek bent en dat soort jobs neem ik alleen aan als ik fit genoeg ben (vrijwel het hele jaar gelukkig )

Alleen zal niet iedereen een mogelijkheid hebben om freelance te werken in zijn branche. Mijne is gelukkig ICT en dat is prima te doen.
echt een goede column en veel sterkte
uitermate triest hoe het systeem bepaalde mensen systematisch kan benadelen.
Maar ik vind het misschien nog wel triester hoe de mensen om je heen met je om gaan. Helaas heb ik dit soort verhalen vaker gehoord..

daarom wil ik je enorm veel sterkte toewensen !
16  van 16 reacties op deze pagina. Pagina  1


Lees ook:

» 06:00 Politieke revolutie! De Kuifkrullenpartij2
» 21/05 Wie zaait, zal oogsten0
» 21/05 Een beetje in de war0
» 21/05 Alwetend zijn de onwetenden2


delen | eKudos nujij

Gebruikersnaam 
Wachtwoord
 
online adverteren www.m4n.nl
Video's



True ©1999-2012 FOK! INTERNET SITES  |  gratis nieuws op je site?  |  algemene voorwaarden