Prenatale selectie

Algemeen • Geschreven door Driek (DriekOplopers) op 22-12-2006 @ 07:00
print 
AAN:

De Minister van Justitie en Bevolkingsselectie
Plein 2-4
's-Gravenhage

Amsterdam, 22 december 2011



Excellentie,

sinds vijf jaar geleden de eerste abortussen zijn uitgevoerd bij foetussen die hazenlippen bleken te hebben, zijn er legio mogelijkheden ontstaan. Inmiddels is de prenatale CITO-toets een doorslaand succes en raakt ook het alvast afnemen van de theorievragen voor het rijbewijs bij het ongeboren kind steeds meer in zwang. Graag pleit ik voor een verdere uitbreiding van de mogelijkheden in de Wet Prenatale Selectie.

Er is een hoop gebeurd sinds het najaar van 2006, toen de eerste hazenlip-foetussen werden geaborteerd. Vol bewondering memoreer ik hoe uw ambtsvoorganger, mevrouw Verdonk, de wettelijke criteria heeft uitgebreid. Was abortus eerst alleen mogelijk als het kind geen goed leven zou kunnen leiden, door haar ingrijpen is het criterium 'ondraaglijk lijden' ook op de toekomstige ouders van toepassing verklaard.

Met voldoening kijk ik in dit kader terug op het symmetrie-arrest van de Hoge Raad, dat oordeelde dat een foetus in het voorjaar van 2008 terecht was weggehaald. De vrucht bleek twee ongelijke oren te hebben, hetgeen zou kunnen leiden tot imagoschade bij de Larense ouders van het kind. Een asymmetrische baby, zo oordeelde de Hoge Raad, staat op gespannen voet met de volstrekt symmetrische inrichting van de woonsalon, waarvoor de ouders een aanzienlijk bedrag hadden besteed bij de vermaarde ontwerper Jan Des Bouvrie.

Het prenataal onderzoek naar te verwachten schoenmaten is eveneens een goede zaak gebleken. Het feit dat nu uitsluitend kinderen mogen worden geboren die op volwassen leeftijd slechts de schoenmaten 38, 40 of 42 zullen hebben, heeft geleid tot grote doelmatigheid bij de schoenenindustrie, en daardoor tot aanzienlijke prijsdaling voor de consument.

Het neerslaan van het anti-selectie-oproer in de Rotterdamse wijk Schiebroek in het najaar van 2009 was een goede zaak. Christen-fundamentalisten die betoogden dat abortussen voortaan net als vroeger slechts toegestaan moesten zijn als er werkelijk sprake is van ondraaglijk lijden, leven in een fantasiewereld. De visie dat bevallingen zouden kunnen worden toegestaan zonder dat het Prenatale Aanvaardbaarheids Onderzoek is verricht, is niet meer van deze tijd. Met zulke achterhaalde naïeve gedachten maken we nooit de grote stap voorwaarts. Het mag niet gebeuren dat na het fiasco bij onze Oosterburen, zo'n 75 jaar geleden, opnieuw de kans om te komen tot een perfecte bevolkingssamenstelling verloren gaat.

Geachte heer Wilders, graag steek ik u dus een hart onder de riem bij het verder uitbouwen van de Wet Prenatale Selectie. Ik doe u in aanvulling hierop graag de suggestie aan de hand, om ook te komen tot een Wet Postnatale Selectie. Kinderen en volwassenen die voor het najaar van 2006 zijn geboren, dienen naar mijn mening alsnog aan een toets te worden onderworpen. Wanneer deze mensen niet aan de eisen voldoen, dient het mogelijk te worden gemaakt, hun leven op pijnloze wijze te beëindigen.

Met verschuldigde hoogachting,



Lees ook:

» 06:00 Mohammed & De Moskeeplassers1
» 20/05 hellehond3
» 20/05 Jurysport is geen sport6
» 20/05 De grote twijfel column7


delen | eKudos nujij

1419 views / 16 reacties
Reacties op dit bericht
16  van 16 reacties op deze pagina. Pagina  1
userIcon
Dit is een reactie op een nieuwsbericht dat alleen waarde had omdat het opgeklopt was door de journalistiek. Het ging om volgens een medewerker van het AMC om twee gevallen in meerdere jaren tijd. Op 188000 jaarlijkse geboorten.
Daarbij was de hazenlip niet eens de officiële reden die werd aangevoerd, want dat is nog altijd verboden. Een ouder mag in de eerste 24 weken (zolang de foetus niet fysiek in staat is pijn te voelen) een zwangerschap alleen sowieso afbreken als het kind niet gewenst is. Daar hadden de betreffende ouders dus gebruik van gemaakt.

Als een ouder vanwege een hazenlip een geboorte afbreekt lijkt het me trouwens voor het kind inderdaad beter dat het niet geboren wordt omdat de betreffende ouders er toch niet geschikt voor zijn om kinderen te krijgen.

Ik vraag me dus af tegen welk ontzettend onrecht je je aan het afzetten bent. Je bent vooral met de media mee aan het blèren over een non-issue.
userIcon
quote:
Als een ouder vanwege een hazenlip een geboorte afbreekt lijkt het me trouwens voor het kind inderdaad beter dat het niet geboren wordt omdat de betreffende ouders er toch niet geschikt voor zijn om kinderen te krijgen.
Pff, je weet nooit hoe dat later allemaal loopt, na geboorte...

Verder beetje overdreven column trouwens, kan ik niet helemaal serieus nemen (Jan des Bouvrie had niet gehoeven ) hoewel ik het wel helemaal met de strekking eens ben

Overigens wel waarschijnlijk waarheidsgetrouw dat Christenen over een paar decennium abortus om gegronde(!) medische redenen waarschijnlijk gewoon zullen accepteren (de wat fundamentalistischeren zullen er altijd zijn tho)...
userIcon
Ieder jaar komen gemiddeld 50 kinderen om het leven door geweld of verwaarlozing din hun eigen gezin. Honderden kinderen worden lichamelijk of geestelijk mishandeld door de personen die het meest van ze zouden moeten houden.
En met al die kinderen is niks mis behalve de plek waar ze wonen.

Hoe triest een abortus mag zijn om een "cosmetisch defect", sommige kinderen waren beter af geweest als ze niet waren geboren. Zeker als de ouders perfectie willen of anders niks.
Ten eerste valt het mij op dat Driek over het algemeen vrij 'harde' columns schrijft.
Uiteraard is dit een nogal overdreven verhaal als je het letterlijk gaat nemen maar met het punt ben ik het wel eens! Het feit blijft (of het er nu 2 zijn of meer) dat er abortussen zijn uitgevoerd omdat het kind niet cosmetisch perfect was.
Dat die kinderen met zulke ouders toch geen leven gehad hadden vind ik de grootste kolder die ik gehoord heb. Kinderen krijgen is niet iets vanzelfsprekends (al lijkt het soms wel zo). Voordat je aan kinderen begint moet je, je realiseren dat er ook (veel) dingen mis kunnen gaan, iets wat er helaas gewoon bij hoort. Als je dat niet aan kunt moet je niet aan kinderen beginnen!
Driek: Beetje erg fantasie volle toekomst schets maar wel erg goed verwoord. Wat mij betreft is het standpunt duidelijk!
Meestal zijn je schrijfsels het lezen niet waard ... hier overdrijf je weer maar toch zet je hiermee een goede toon.
Het kan inderdaad zo lopen als je schrijft dat heeft de geschiedenis wel geleerd
( hoewel kijk eens naar China waar reeds prenatale selectie plaastvind).
Het verhaal gaat overigens verder : na de geboorte wordt bij een ieder een chip geimplanteerd .. en we zijn allemaal in staat te verzinnen waarvoor dat gebruikt gaat worden.
userIcon
Ik ben zelf behoorlijk paranoïde wat de toekomst betreft (klonen, algehele registratie van gegevens al dan niet in combinatie met persoonlijke onderhuidse chips, rechten en privacy inleveren in naam van terrorismebestrijding, inderdaad ook prenatale checks enz.), maar dit scenario is zo over de top dat het eerder negatieve reacties en ongeloof zal opwekken dan dat het mensen echt wakker zal schudden.

Sorry.
man Fir3fly (Spellingcontroleur) 22-12-2006 @ 13:47 fotoboek no homepage
userIcon
Op zich geen slechte, maar wel een voorspelbare column. Zoals zo vaak met dit soort onderwerpen.
userIcon
Beter dan je vorige column..
userIcon
quote:
Op vrijdag 22 december 2006 @ 13:59 schreef DeWaasheid het volgende:
Beter dan je vorige column..
dat kan gauw
Erg triestig. Huilie.
userIcon
quote:
Op vrijdag 22 december 2006 @ 11:13 schreef TheSpy het volgende:
Het feit blijft (of het er nu 2 zijn of meer) dat er abortussen zijn uitgevoerd omdat het kind niet cosmetisch perfect was.
Feit blijft dat ze een ongewenst kind voor de 24e maand geaborteerd hebben, iets dat ook gebeurt met andere ongewenste, 100% normale baby's.

Ik zie geen probleem, omdat er geen probleem is.
Misschien hadden ze het kind graag willen houden maar konden ze de operatie niet betalen die in hun geval misschien wel gelijk nodig was. Ik noem maar wat, dus als je hier een oplosing voor hebt interesseert me dat niet, het kan ook een andere reden hebben.

Feit blijft dat dit 100% legaal gebeurt is.

Zal wat wezen anders zeg, "sorry mevrouw, u mag uw 9 weken oude feutus niet aborteren, want hij heeft 6 tenen", als het 5 was geweest dan had u geluk gehad.
userIcon
hoogst vermakelijk! 14.gif
quote:
Op vrijdag 22 december 2006 @ 19:10 schreef Sisko het volgende:

[..]

Feit blijft dat ze een ongewenst kind voor de 24e maand geaborteerd hebben, iets dat ook gebeurt met andere ongewenste, 100% normale baby's.
24e maand?????????

olifantsdracht??
quote:
Op vrijdag 22 december 2006 @ 23:13 schreef hettymulder het volgende:

[..]

24e maand?????????

olifantsdracht??
zal wel week moeten zijn. 24e week klinkt ineens een stuk logischer.
Wat een slecht column
man DriekOplopers (Hoofdredacteur Frontpage) 01-01-2007 @ 16:52 fotoboek no homepage
userIcon
@Woei: Wat een slecht spelling.
16  van 16 reacties op deze pagina. Pagina  1


Lees ook:

» 06:00 Mohammed & De Moskeeplassers1
» 20/05 hellehond3
» 20/05 Jurysport is geen sport6
» 20/05 De grote twijfel column7


delen | eKudos nujij

Gebruikersnaam 
Wachtwoord
 
online adverteren www.m4n.nl
Video's



True ©1999-2012 FOK! INTERNET SITES  |  gratis nieuws op je site?  |  algemene voorwaarden