De tien afvallers

Algemeen • Geschreven door Michel (methodmich) op 29-04-2006 @ 05:24
print 
Ons land telt zestien miljoen bondscoaches, wordt wel eens gezegd. Niet eens een vreemde constatering, want het lijkt wel alsof iedereen wel een mening heeft over het nationaal voetbalelftal. Het aardige is dat iedereen die mening ook gewoon mag geven. Natuurlijk bepalen er slechts twee mannen, de heren Van Basten en Van 't Schip. Zij mogen zich daadwerkelijk bondscoach noemen. Blijven er nog altijd 15.999.998 over. Als één van de overblijvers wil ik Marco van Basten dan ook vriendelijk, doch dwingend adviseren de volgende tien spelers te schrappen uit zijn lijst van 33 uitverkorenen.

De positie van Edwin van der Sar is onomstreden. Henk Timmer lijkt de beste papieren te hebben om als tweede keeper te fungeren. Hoewel Timmer misschien minder sterk is dan vorig seizoen, is dat nog wel te verdedigen. Zeker omdat de oosterling in de groep een positieve factor is. Geef Henk wat biertjes en het is gezellig, als we de verhalen moeten geloven. De oude rot Patrick Lodewijks verdient wellicht een selectie als derde man, maar Maarten Stekelenburg wordt nu eenmaal gezien als de nationale keeper op termijn. In het kader van een leerproces moet hij dus mee, zoals Van der Sar in 1994. Hoe rot ook voor de sympathieke Feyenoorder.

Achterin lijkt mij geen plaats voor het AZ-trio Opdam, Jaliens en De Cler. Sowieso baart de defensie van AZ mij wel zorgen. In vrijwel ieder topduel gingen de heren verdedigers in de fout. Daarnaast bleek de spanning van de play-offs al te groot voor de heren, dus laat staan een wereldkampioenschap! Joris Mathijsen mag wegens een gebrek aan concurrentie nog mee, als stand-in voor het ideale duo Boulahrouz - Ooijer, maar voor de rest moet het doek vallen. Want Marco, Barry Opdam is zelfs bij AZ geen basisspeler meer. De sympathieke Lissenaar maakte in Praag een belangrijke goal, maar is in deze selectie een overbodige speler geworden. Zijn teammaat Kew Jaliens profiteert volledig van het feit dat rechtsbacks met een Nederlands paspoort schaars zijn. Hoewel, Marco, nooit van Serginho Greene gehoord? Jaliens mist echter de kwaliteiten die vereist zijn voor topvoetbal. Dat geldt ook voor linksback Tim de Cler. Leuke speler, maar zodra de druk groot wordt krijgt De Cler opvallend vaak rode kaarten. Bovendien mist hij de specifieke kwaliteiten die zijn concurrent Urby Emanuelson wel heeft in zijn passing, techniek en supervoorzet, terwijl De Cler de multifunctionaliteit van eerste keus Giovanni van Bronckhorst ook niet in huis heeft. Over Wilfred Bouma zal vrijwel iedereen het wel eens zijn. Op het hoogste niveau, de Champions League, hoorde hij steevast tot de mindere spelers van PSV en bij Aston Villa maakt hij tot dusverre ook weinig indruk. Schrappen dus, ondanks zijn verrassend sterke EK 2004 en zijn opbouwende kwaliteiten.

Dat ruimt al lekker op, als we op het middenveld belanden. George Boateng mag dan als eerste zijn koffers pakken. De fanatieke balafpakker heeft op zijn positie de nodige concurrentie. Zowel Maduro, Van Bommel, Cocu als Davids is beter dan de man met de Ghanese roots. Wat echter wel voor Boateng zou kunnen spreken is het feit dat hij, wellicht in tegenstelling tot deze mannen, zonder mokken op de bank plaats zal nemen. Toch maar niet doen. Zoals ook Denny Landzaat maar gewoon thuis moet blijven. Goede, sierlijke speler wel. Maar ook hij heeft op het hoogste niveau nog weinig ervaring en, laten we eerlijk zijn, heeft in Oranje toch nooit uitgeblonken. Landzaat is al maanden hopeloos uit vorm. Sinds hij gedwongen werd in Alkmaar te blijven, is de schwung er al een beetje uit. Misschien verrassend, maar hij moet maar afvallen.

Voorin is Romeo Castelen het eerste slachtoffer. De pijlsnelle rechtsbuiten mist voor het echte topvoetbal nog het overzicht, wat ook blijkt uit zijn rendement in onze eredivisie. Die staat niet bekend als supersterk, dus had een speler met zijn snelheid daar veel meer uit kunnen halen. Hij mist daarnaast de onvoorspelbaarheid die bijvoorbeeld Ryan Babel wel heeft, dus schrap ik Castelen. Als voorlaatste afvaller kom ik dan op Jan Vennegoor of Hesselink. Ik heb sympathie voor de wijze waarop de Tukker jaarlijks terugknokt als PSV weer een andere spits haalt, maar hij heeft de pech dat Klaas Jan Huntelaar zich stormachtig heeft ontwikkeld en duidelijk meer kwaliteiten heeft. Want in Jans geschiktheid als breekijzer geloof ik ook niet zo, daarvoor zegt een doorkopballetje tegen een stel Armenen gewoon te weinig. Dan is de laatste die weg moet een heel duidelijke: Martijn Meerdink. Zowel de Duitsers als de Engelsen die ik sprak over deze voorselectie waren stomverbaasd. Wie was die Meerdink? De Duitser vreesde een onbekende wereldster, gezien het feit dat de noeste werker uit de Achterhoek de voorkeur kreeg boven Roy Makaay. Nou, wees niet bang. Meerdink is bankzitter in Alkmaar en heeft op een goede instelling en veel loopvermogen na weinig te bieden. Eruit dus!

Als Marco dit advies nu opvolgt, gaat er een goede en gevarieerde groep naar Duitsland toe. Ik heb gesproken, nog 15.999.997 bondscoaches te gaan. Schroom dan ook niet om te vertellen wie van mijn afvallers volgens jou wel mee moet en wie er dan moeten afvallen. Elk advies kan helpen, al vrees ik dat Marco eigenwijs genoeg is om zijn eigen plan te trekken. Misschien maar beter ook, al is het aan de wal soms ook goed toeven.



Lees ook:

» 06:00 Mohammed & De Moskeeplassers0
» 20/05 hellehond3
» 20/05 Jurysport is geen sport6
» 20/05 De grote twijfel column7


delen | eKudos nujij

702 views / 27 reacties
Reacties op dit bericht
27  van 27 reacties op deze pagina. Pagina  1
Je slechtste stuk tot nu toe... je pakt alleen AZ-ers en Feyenoorders Voor ajaks zeker? Babel voor Castelen : een bankzitter van ajaks beter dan een basisspeler van Feyenoord? zet je clubvoorkeur toch opzij man. Wat betreft de defensie heb je wel gelijk.
Babel, Maduro...heel snel dr uit. Inderdaad zie ik geen Ajax mensen op je afvallerslijst. Das het enige jammerlijke aan je column.
Hier zou ik wel vertrouwen in hebben.


Van der Sar
Kromkamp
Ooijer
Bouhlarouz
Van Bronckhorst
Cocu
Van Bommel
Van der Vaart
Kuyt
Huntelaar
Robben

Op de een of andere manier zie ik in Huntelaar een soort revelatie net als Van Basten zelf in '88.

Van Bommel, Cocu, Kuyt, Ooijer en Bouhlarouz kunnen ook bijten.


Stand ins:

Lodewijks
Van Persie
Van Nistelrooij
Mathijsen
Davids
Emmanuelson

Zoiets?

Ik heb zin in het WK. Ben heel benieuwd. In eerste instantie vrees ik dat we te weinig kracht hebben. Onze verdediging en ons middenveld is goed, maar geen wereldklasse.
Onze aanval kan levensgevaarlijk zijn en zelfs de beste verdedigingen zoek spelen.
Maar...met de juiste spirit en een flinke dosis mazzel kunnen we een eindje komen.

userIcon
quote:
Op zaterdag 29 april 2006 06:33 schreef daaaaan het volgende:
Je slechtste stuk tot nu toe... je pakt alleen AZ-ers en Feyenoorders Voor ajaks zeker? Babel voor Castelen : een bankzitter van ajaks beter dan een basisspeler van Feyenoord? zet je clubvoorkeur toch opzij man. Wat betreft de defensie heb je wel gelijk.
Ga ik ze gewoon 1 voor 1 af:
Stekelenburg: gewoon meenemen als3e keeper. Ervaring is handig voor de toekomstige nummer 1.
Urby: is gewoon beter dan de cler, en je hebt 2 linksbacks nodig.
Maduro en Sneijder: hebben zich meer bewezen dan Landzaat. Zeker in Oranje.
Alleen voor Babel valt te twijfelen, hoewel de beweegredenen om Castelen, VoH en Meerdink thuis te laten eigenlijk gewoon heel logisch zijn...
En over Huntelaar hoeven we niet te twijfelen neem ik aan
userIcon
Ik ben het eigenlijk helemaal met je eens MM. Het is jammer voor Vennegoor, maar hij is inderdaad niet goed genoeg denk ik. Hoewel ik het hem zeker wel gun.
Het verschil tussen Castelen en Babel is dat Castelen een rechtsbuiten is en Babel meer een linksbuiten. Omdat we vrij krap zitten in echte linksbuitens in de keus van MM voor Babel ipv Castelen een logische, vind ik.
userIcon
Grotendeels wel de schrijver eens behalve Maarten Stekelenburg dan, ik begrijp niet wat men in hem ziet. Hij is erg onzeker in het doel en is nooit een onderscheidende factor in een wedstrijd zoals bijvoorbeeld Gomes dat wel is. Ik ben ook erg benieuwd naar komend seizoen als Stekelenburg concurrentie krijgt van Genternaar, persoonlijk vind ik Gentenaar veel en veel beter dan Stekelenburg.
Mijn opstelling:
Van de Sar
Bouhlarouz
Mathijssen
Gio
Cocu
Van der Vaart
Van Bommel
Kuyt
Van Nistelrooij
Robben
Hunterlaar

Gewoon 3 aanvallers, 4 middenvelders en 3 verdedigers. Van Nistelrooij als nummer 10 achter Hunterlaar. Cocu als verdedigende middenvelder
En dan op zijn Holland, gewoon lekker aanvallend knallen
Urby de voorkeur boven de Cler die het veel beter doet? je bent zeker ajacied?
userIcon
quote:
Op zaterdag 29 april 2006 06:33 schreef daaaaan het volgende:
Je slechtste stuk tot nu toe... je pakt alleen AZ-ers en Feyenoorders Voor ajaks zeker? Babel voor Castelen : een bankzitter van ajaks beter dan een basisspeler van Feyenoord? zet je clubvoorkeur toch opzij man. Wat betreft de defensie heb je wel gelijk.
Ik ben voor ASWH.

Maar licht eens toe waarom je liever Castelen dan Babel hebt?
userIcon
quote:
Op zaterdag 29 april 2006 14:15 schreef JoleX het volgende:
Urby de voorkeur boven de Cler die het veel beter doet? je bent zeker ajacied?
Waarom doet De Cler het volgens jou beter dan? Zou nuttiger zijn als je dat zou toelichten ipv alleen loze opmerkingen te maken over al dan niet voor Ajax zijn. Ik heb in mijn column uitgelegd waarom ik Urby prefereer, vertel jij eens waarom jij liever De Cler hebt.
- van der Sar
- Cocu
- van Bommel
- Kuyt
- Huntelaar
- Robben

... en voor de rest zoekt hij het maar uit
quote:
Op zaterdag 29 april 2006 14:16 schreef methodmich het volgende:

[..]

Waarom doet De Cler het volgens jou beter dan? Zou nuttiger zijn als je dat zou toelichten ipv alleen loze opmerkingen te maken over al dan niet voor Ajax zijn. Ik heb in mijn column uitgelegd waarom ik Urby prefereer, vertel jij eens waarom jij liever De Cler hebt.
de Cler is de laatste tijd duidelijk de beste speler van AZ die zorgt voor dreiging, goede individuele acties en goede voorzetten. ik vind hem persoonlijk de beste van de az-verdediging van de laatste wedstrijden die ik heb gezien. en Urby was er een tijdje uit en ik weet niet of die nog in topvorm is. volgens mij is de Cler ook ouder, wat persoonlijk voor mij de voorkeur heeft. Opdam en Jaliens daarentegen mogen wel thuisblijven.
maduro goed???? heb je gezien wat voor een partij blunders hij het afgelopen jaar maakte??? die is nog niet eens goed genoeg voor een 1e divisieclubje!!! :S

oja, en nog even een correctie, stekelenburg is lang niet zo goed als van der sar in zn jonge jaren, stekelenburg is maar een matige keeper eigenlijk!
Eruit:

Lodewijks
Emanuelson
Opdam
Jaliens
Boateng
Davids
De Jong
Babel
Meerdink
Vennegoor of Hesselink
Leuk stukje hoor, maar wat is hier 'column' aan? Leuk dat je je mening over het Nederlands elftal met ons deelt, maar die meningen krijg ik ook al genoeg te horen op m'n werk.

Wellicht dat ik de logica even mis...
userIcon
jouw lijst op 2 dingen na babel eraf voor Castelen en Boateng ipv Maduro en het liefst Kuijt en KJ samen in de spits met Robben erachter ipv Kuijt op de flank

Babel vind ik overschat en zou hem wel bij bijv Nec en Twente laten spelen niet bij Ajax. Maduro vind ik ook zwaar overschat maar zal er aan liggen dattie in die snelkookpan zijn thuiswedstrijden speelt. Castelen moet idd nog veel leren maargoed als vervanger een goeie volgens mij. Boateng doet het in Engeland erg goed volgens mij dus gun hem die kans.

Beide afvallende Ajaxieden kunnen met Oranje onder de 21 mee!
Ik ben het helemaal met je eens. Dit zijn precies de 10 afvallers die ik ook in gedachten had!

Maduro rendeert trouwens wonderbaarlijk in Oranje, dat hoor je elke keer van spelers als Cocu en van Nistelrooij! Die zeggen altijd dat er extra rust is en dat ie heel volwassen speelt. Als Blind een middenvelder in de verdediging zet kan je dat Maduro niet kwalijk nemen dat ie een minder seizoen heeft, want hij speelt niet op zijn positie!

Babel ben ik het niet helemaal mee eens, je noemt zijn onvoorspelbaarheid, maar ik vind hem toch redelijk voorspelbaar, zeker als ie op links speelt, naar binnen trekken en schieten. Goed schot dat wel, maar slechte aanname, slecht moyenne en een slechte voorzet.

Maar verder
userIcon
Ik ben het grotendeels wel met je eens, maar Urby meenemen Kalou uit vorm liep hem er nog uit. Niet meenemen dus, voor de linksback heb je Van Bronckhorst en eventueel Cocu.

En Vennegoor moet je gewoon meenemen, hem kun je als stormram gebruiken om een doelpunt te forceren. Huntelaar is een betere speler (die ook mee moet, maar niet ipv) maar is nooit als stormram gebruikt en zal dat ook echt niet in 1 of 2 wedstrijden wel kunnen.
userIcon
quote:
Op zaterdag 29 april 2006 23:28 schreef tijn.online het volgende:
Leuk stukje hoor, maar wat is hier 'column' aan? Leuk dat je je mening over het Nederlands elftal met ons deelt, maar die meningen krijg ik ook al genoeg te horen op m'n werk.

Wellicht dat ik de logica even mis...
Op www.vandale.nl: regelmatig verschijnende, ondertekende rubriek in een dag- of weekblad, met een eigen karakter

Nou, daar voldoet het compleet aan.

Wellicht mis ik de logica van jouw reactie en vraag even?
userIcon
Sinds wanneer is FOK! een dag of weekblad
userIcon
Deze heren mogen van mij thuisblijven:

1. Lodewijks, als derde keeper kun je beter een jonger iemand meenemen, Timmer is voor mij de nummer 2.

2. Emanuelson, laat hem maar mooi in Portugal ervaring opdoen. Voor de linksback zijn er opties die zekerder zijn, voor het middenveld mist hij nog de nodige ervaring

3. Jaliens, voor de rechtsback heb je Kromkamp en Ooijer al. En zijn er opties genoeg.

4. Boateng, komt tekort ten opzichte van de andere middenveldopties. Z'n handelingssnelheid houdt te wensen over en als bikkelaar vind ik hem op hoog niveau tekort komen.

5. Babel, ik zou niet weten waarom je hem mee zou moeten nemen. Als linksbuiten is het nog niet veel, stelde dit seizoen erg teleur bij Ajax

6. Meerdink, prima jongen, kan goed meevoetballen. Maar een beslissend iets moet je van hem niet verwachten. Voorin zie ik liever spelers met meer dreiging.

7. Jan Vennegoor of Hesselink, stond bij mij lang op de nominatie om mee te gaan als supersub. Maar doordat Huntelaar het zo goed doet kies ik voor hem. Hij kan net zo goed een goede supersub zijn.

8. Wilfred Bouma, maakt slecht seizoen door bij Villa. Goede subtopvoetballer, maar mee hoeft hij niet.

9. Nigel de Jong, je kunt hem om z'n multifunctionaliteit meenemen, maar voor elke positie zie ik betere opties. Z'n seizoen was niet denderend dus zou ik hem thuis laten.

10. Ron Vlaar, is nog te jochie om er te staan als het nodig is. Heeft nog erg veel te leren, kan mooi in Portugal.
1 ding begrijp ik niet. Niemand laat van Bommel afvallen, en men zet 'm zelfs in de basis.
Nah ja, ik begrijp het eigelijk wel. Sinds Mark in de VI heeft gezegd dat Ajax een streepje voor heeft bij de media als 'godenzonen' ben ik geen slecht woord meer tegengekomen over hem. Behalve dan van 1 persoon, San Marco himself. Van Bommel is geen aanwinst voor de groep, lijdt veel balverlies, verdedigt matig mee, doet het in aanvallend opzich goed, maar niet beter dan een Sneijder of V/d Vaart. Hij heeft nog niks laten zien, maar als je de pers mag geloven speelt ie elke wedstrijd weer een wereldwedstrijd. Nou je moet er maar is op letten.
"Goede pass van Van Bommel over de hele, jammer dat er niemand stond."
Gewoon een kutpass dus.

Maar goed, ik verwacht geen steun idd. Verder ben ik het wel redelijk met je eens. Ik heb wel vertrouwen in dat WK, hoe kritisch iedereen is over de verdediging. We hebben geloof ik 2 goals tegengekregen in de kwalificatie? Achter de verdediging staat nog altijd een wereldkeeper die alles goed neerzet, vergeet dat niet.

Verdedigen is niets meer dan je mannetje uitschakelen, middenveld moet goed omschakelen en bijsluiten, voorin moeten de kansen gecreëerd en benut worden. We hebben die kwaliteiten...
Doel
Van der Sar
Stekelenburg
Timmer

Verdediging
Mathijssen (centrum)
Boulahrouz (centrum)
Ooijer (rechts, centrum)
Van Bronckhorst (links)
Kromkamp (rechts)
Emmanuelson (links, evt. middenvelder)

Middenveld
Sneijder (overal op het middenveld te zetten)
Cocu (centrum, evt. verdedigend in te zetten)
Davids (links, evt. verdedigend in te zetten)
Van Bommel (rechts of centrum)
Van der Vaart (links of centrum)
Landzaat (centrum)
De Jong (evt. rechts verdedigend in te zetten)

Aanval
Van Nistelrooy (centrum)
Huntelaar (centrum)
Kuyt (rechts)
Castelen (rechts)
Van Persie (links)
Robben (links)
userIcon
quote:
Op dinsdag 2 mei 2006 @ 22:56 schreef Guffens het volgende:
1 ding begrijp ik niet. Niemand laat van Bommel afvallen, en men zet 'm zelfs in de basis.
Nah ja, ik begrijp het eigelijk wel. Sinds Mark in de VI heeft gezegd dat Ajax een streepje voor heeft bij de media als 'godenzonen' ben ik geen slecht woord meer tegengekomen over hem. Behalve dan van 1 persoon, San Marco himself. Van Bommel is geen aanwinst voor de groep, lijdt veel balverlies, verdedigt matig mee, doet het in aanvallend opzich goed, maar niet beter dan een Sneijder of V/d Vaart. Hij heeft nog niks laten zien, maar als je de pers mag geloven speelt ie elke wedstrijd weer een wereldwedstrijd. Nou je moet er maar is op letten.
"Goede pass van Van Bommel over de hele, jammer dat er niemand stond."
Gewoon een kutpass dus.

Maar goed, ik verwacht geen steun idd. Verder ben ik het wel redelijk met je eens. Ik heb wel vertrouwen in dat WK, hoe kritisch iedereen is over de verdediging. We hebben geloof ik 2 goals tegengekregen in de kwalificatie? Achter de verdediging staat nog altijd een wereldkeeper die alles goed neerzet, vergeet dat niet.

Verdedigen is niets meer dan je mannetje uitschakelen, middenveld moet goed omschakelen en bijsluiten, voorin moeten de kansen gecreëerd en benut worden. We hebben die kwaliteiten...
Dus jij vind dat jij nu bij Barça hoort te voetballen en Van Bommel gewoon gezellig achter z'n pc moet gaan zitten?
quote:
Op zondag 7 mei 2006 @ 22:13 schreef Lizz-n het volgende:

[..]

Dus jij vind dat jij nu bij Barça hoort te voetballen en Van Bommel gewoon gezellig achter z'n pc moet gaan zitten?
Zeer benieuwd hoe je bij die gedachte komt. Ik zou ipv van Jan Vennegoor bij Oranje moeten zitten als breekijzer.
userIcon
quote:
Op maandag 8 mei 2006 @ 17:59 schreef Guffens het volgende:

[..]

Zeer benieuwd hoe je bij die gedachte komt.
Hij zet Van Bommel zo in de hoek, net als of hij het beter weet dan de beste man. Daarom die conclusie, misschien een beetje kort door de bocht.
27  van 27 reacties op deze pagina. Pagina  1


Lees ook:

» 06:00 Mohammed & De Moskeeplassers0
» 20/05 hellehond3
» 20/05 Jurysport is geen sport6
» 20/05 De grote twijfel column7


delen | eKudos nujij

Gebruikersnaam 
Wachtwoord
 
online adverteren www.m4n.nl
Video's



True ©1999-2012 FOK! INTERNET SITES  |  gratis nieuws op je site?  |  algemene voorwaarden