Weekdeals (728x90)

Ze zijn er echt, nog steeds...

Algemeen • Geschreven door Bas (Tha_BlonT) op 15-03-2005 @ 10:20
print 
Dan loop je op je zaterdagmiddag door Eindhoven, een gemoedelijke lichtstad met druk winkelend publiek. Bij de V&D zit een invalide geestelijk gechristelijkte met luide stem Jezus te prijzen en iets verderop stelt een indianenfamilie in outfit zich op om het publiek te vermaken. Tot zover niets vreemds. Totdat je in de verte gebrul hoort. Je kijkt op en ziet zwart witte legeroutfits met gestrekte arm door de winkelstraat lopen. Even schrik je en meteen daarna word je overstelpt door medelijden.

Acht jongens en een meisje, in de leeftijd van zestien tot achttien jaar. Hun aanblik is memorabel. Geen van allen heeft ooit een potje clearasil gezien. Hun hoofd is kaalgeschoren, hun broekspijpen opgerold. Kennelijk de nieuwe mode, om je kistjes zo duidelijk mogelijk te laten zien. Ik wil het niet graag zeggen, maar ze zien er dom uit. Echt heel dom. Een gezichtsuitdrukking vertelt je een hoop en deze vertelt met name dat ze uit een laag van de bevolking komen die structureel door SBS op de camera wordt gezet, aso-buurten. Drie van hen schreeuwen het uit. Opnieuw vuist in de lucht, maar woorden vormen zich niet. Het is meer een oerschreeuw. Naast elkaar op de foto. WHOOOOOEEHAAHHHH. Ze pakken een paar stoeltjes van een terras en gaan pontificaal in het midden van de passage zitten. Eén van hen pakt zijn tas uit. Er komt een vlag uit. Geen Nederlandse, geen rood met hakenkruis, nee het is een Duitse vlag. Niet begrijpend kijk ik toe hoe een luid gejoel klinkt. Deutschllaannddd. Wat moet je als kersverse Jodenhater nu met een vlag van Duitsland?

Ik kan het ze helaas niet vragen. Al snel komen er twee stadswachten schuifelend aangelopen. Je geeft het ze te doen. Allebei in de veertig, de één net achter het aanrecht vandaan getrokken, de ander nog midden in zijn integratieproces. Gewapend met een portofoon en een spoedcursus omgaan met agressie, onder het toeziend oog van tientallen blikken, lopen ze onverschrokken op de groep af. Met knikkende knieën, dat dan weer wel. Ik kijk om me heen en zie een grote groep mensen het hoofd verzuchtend heen en weer bewegen. Is dit ons Nederland, hoor ik ze allemaal denken. Bestaat dit nog echt? Een groepje kinderen dat Sieg Heil roept, de verkeerde vlag wappert en zichzelf heel, heel erg stoer en vernieuwend vindt?

Bijna wil ik op een stoepje stappen en het woord vragen. In mijn hoofd speelt zich een preek af. 'Ja, ze zijn er, ze bestaan echt! Wat u voor u ziet is het product van onze maatschappij. Wat u voor u ziet is een gebrek aan aandacht bij de opvoeding, een gebrek aan onderwijs in levensfilosofie, een gebrek aan leraren die aandacht kunnen geven aan de minder bedeelden, een teveel aan ouders die niet weten wat hun kinderen uitspoken op straat. Wat u voor u ziet is een gebrek aan kansen, een onheilspellend gevoel enkel consument te wezen en te weten dat het een stempel is, dat ook nog eens van je afgepakt wordt als je buiten de normale verdiensten valt. Wat hier gebeurt is een uiting van onmacht, een schreeuw op hulp, een afreageren op een vijand die niet bestaat.'

Ik blijf het denken, ik blijf meeleven als ik zie dat ze onder protest weglopen. Ik ben niet boos om hun domheid, ik ben boos dat het zover is gekomen. Even later hoor ik dat ze op het station van Eindhoven zijn opgepakt. Uiteraard zullen ze even in de cel komen, om streng toegesproken te worden en daarna weer op de trein te worden gezet. Koren op hun molen. Alweer een daad tegen het bestel. Precies waarom ze er in de eerste plaats stonden. Shockeren en hopen dat je grof genoeg bent om in de cel te belanden. Weet je wat voor een verhaal dat oplevert tegenover je andere vriendjes?

Ze zijn er echt. Nog steeds. De negatieve uitwas van onze maatschappij baant zich een weg door de scheuren van ons kapitalisme. Een systeem met een beperkte elasticiteit tot het maximale opgerekt door geld en vooruitgang. Dit zijn de gevolgen. De volgende keer zijn het er twintig. De volgende keer staan ze tegenover die andere groep die welig tiert. Succes verzekerd in een samenleving die geen middelen beschikbaar stelt om de mens centraal te stellen. Succes verzekerd in een samenleving die enkel de symptomen aanpakt en niet de bron. Dit gebeurt niet wanneer je iedereen eerlijke kansen geeft. Dit gebeurt niet wanneer je waarlijke ethiek brengt in politiek en bedrijf. Dit kan voorkomen worden wanneer je van jongs af aan kinderen leert denken over de vragen van het leven. In discussie brengt over hun rechten en plichten in de samenleving. Dit zijn de gevolgen. Ik hoop dat we ooit de oorzaak zullen aanpakken.



Lees ook:

» 06:00 Mohammed & De Moskee0
» 20/05 hellehond3
» 20/05 Jurysport is geen sport5
» 20/05 De grote twijfel column7


delen | eKudos nujij

6041 views / 57 reacties
Reacties op dit bericht
50  van 57 reacties op deze pagina. Pagina  1 2
Lang leve Wilders zullen we maar zeggen dan?
Opsluiten en een jaartje heropvoeden.

Bovendien lijkt het me handig als jonge ouders verplicht op een opvoedcursus gaan.
userIcon
quote:
Op dinsdag 15 maart 2005 10:35 schreef danokorst het volgende:
Lang leve Wilders zullen we maar zeggen dan?
Die heeft daar weinig mee van doen
quote:
De Man is Mannelijk,
De Vrouw is Vrouwelijk
en de Heer is Heerlijk
Quote van die gast die altijd voor de V&D zit in die scootmobiel. Wat een idioot
userIcon
quote:
Op dinsdag 15 maart 2005 10:53 schreef TMar het volgende:
Opsluiten en een jaartje heropvoeden.
Idd, maar ik denk dat die ouders ook eens hard aangepakt mogen worden. toen ik die leeftijd had kwam het echt niet in m'n hoofd om als een mislukte hitleraanhanger wannebe zombie rond te lopen. Ik durf te wedden dat als ik het deed en m'n pa kwam erachter ik de eerste drie weken verdacht veel moeite zou hebben om fatsoenlijk op m'n kont te zitten
quote:
een invalide geestelijk gechristelijkte
Hehe, die zit daar idd altijd

Tja, ik kan niet anders dan het met je eens zijn. Ze kunnen er zelf niets aan doen, het is gebrek aan opvoeding.
Overigens, je mag mensen natuurlijk nooit zo maar (ver)(be)oordelen naar hun uiterlijk. Ik droeg vroeger ook kistjes icm opgerolde spijkerbroek, maarja, toen was dat "hip". Nu is het helaas in eenzelfde positie geplaatst als Lonsdale, Karl Kani etc.
Tja, ze zijn er... En uiteraard heb ik ze ook niet zo hoog...

Maar toch, mijn gevoel zegt me gewoon dat ik die lui nog steeds liever zie dan een groep allochtonen die stiekem staan te doen, staan te fluisteren en elk meisje wat langs komt naroept...

Het liefst zie ik beiden vertrekken

Offtopic, don't fuck with onze Jezus hè Ik kan me Eindhoven niet voorstellen zonder hem
quote:
Op dinsdag 15 maart 2005 10:58 schreef Lord Dreamer het volgende:
Die heeft daar weinig mee van doen
Zeker zijn onafhankelijkheidsverklaring niet gelezen. Die lui worden van het station afgetrapt door de beveiliging (overtreding 1), daarna op een ander station gearresteerd (overtreding 2) en dan terug op de trein gezet (waar ze natuurlijk geen kaartjes voor hebben = overtreding 3). En drie overtredingen is volgens Wilders levenslang de gevangenis in
userIcon
quote:
Op dinsdag 15 maart 2005 10:58 schreef JeukAanMeNaad het volgende:

[..]

Quote van die gast die altijd voor de V&D zit in die scootmobiel. Wat een idioot
Arnol rules! ( http://www.arnolkox.nl/ )

Wat bij mij nog altijd is blijven hangen is deze:
quote:
Geweld neemt toe!
Tot de 3e Wereldoorlog begint!
En dan bent u afgewerkt ( )
Ellende, honger, armoede
...krijgt u dan
En dat dan zo'n 500 keer achter elkaar, zonder pauze.
userIcon
quote:
Op dinsdag 15 maart 2005 10:58 schreef JeukAanMeNaad het volgende:

[..]

Quote van die gast die altijd voor de V&D zit in die scootmobiel. Wat een idioot
Geen kwaad woord over Arnol. Die gast is altijd in voor een leuk gesprekje. Dan gaat ie niet eens in je oren staan schreeuwen.
userIcon
quote:
Op dinsdag 15 maart 2005 11:24 schreef Ashram het volgende:

[..]

Geen kwaad woord over Arnol. Die gast is altijd in voor een leuk gesprekje. Dan gaat ie niet eens in je oren staan schreeuwen.
Precies. Hij doet geen vlieg kwaad, en het is eigenlijk gewoon een aardige vent waar je leuk mee kunt praten.
userIcon
Jammer dat ik deze gebeurtenis hebt gemist. Dan zou ik me toch doodgelachen hebben.
Das toch echt mijn standaardreactie op zo'n gebeurtenissen. Je kan ze gewoon niet eens serieus nemen. Gaan ze dan denken dat het nog eens werkt ook.

Het is inderdaad een symptoom van een sluimerende ziekte in de samenleving. Aangezien deze probleem min of meer een antwoord is op een ander probleem in deze samenlieving, begin ik te vrezen dat deze ziekte wel een terminaal kan zijn.
userIcon
quote:
Op dinsdag 15 maart 2005 10:35 schreef danokorst het volgende:
Lang leve Wilders zullen we maar zeggen dan?
Als het ook maar van toepassing is, dan pakt wilders zeker niet de oorzaak aan... maar het gevolg
userIcon
quote:
Als we zo door gaan, zoals we nu bezig zijn, dan loopt het niet goed af met de mensheid. Ik schat dat een derde van de mensheid, dus 0,3333333, een oneindig aantal drieën dus, goedgezinde mensen zijn. Ik schat echter dat twee derde van de mensheid, dus 0.666666, een oneindig aantal zessen dus, slechtgezinde mensen zijn. Het getal 666 is het getal van de Duivel. Met hen zal het op het einde slecht aflopen. Als je 0.33333, met een oneindig aantal drieën en 0,666666, met een oneindig aantal zessen optelt krijg je 0.99999 met een oneindig aantal negens. Om er dus weer één van te maken heb je één persoon nodig, oftewel Jezus. Alleen Hij kan redding brengen


Geef toe, hij is toch vrij geniaal 8)
quote:
Op dinsdag 15 maart 2005 11:34 schreef Ashram het volgende:
Jammer dat ik deze gebeurtenis hebt gemist. Dan zou ik me toch doodgelachen hebben.
Das toch echt mijn standaardreactie op zo'n gebeurtenissen. Je kan ze gewoon niet eens serieus nemen. Gaan ze dan denken dat het nog eens werkt ook.
Misschien is dat juist het probleem wel, dat ze niet serieus genomen worden. Dat je dan steeds extremer gaat provoceren tot iemand je wel serieus neemt. Ze zijn opgepakt - precies wat ze willen. Datgene wat ze presenteren als hun mening wordt verboden - precies wat ze al verwachten.

Is iemand de discussie met ze aangegaan om te vragen wat ze nou eigenlijk willen bereiken? Heeft iemand ze uitgelegt hoe ze dat wel kunnen bereiken, of hebben ze alleen maar weer de standaard preek over zoveel miljoen doden gekregen?
quote:
Op dinsdag 15 maart 2005 11:12 schreef danokorst het volgende:

[..]

Zeker zijn onafhankelijkheidsverklaring niet gelezen. Die lui worden van het station afgetrapt door de beveiliging (overtreding 1), daarna op een ander station gearresteerd (overtreding 2) en dan terug op de trein gezet (waar ze natuurlijk geen kaartjes voor hebben = overtreding 3). En drie overtredingen is volgens Wilders levenslang de gevangenis in
Neen, driemaal een ernstig geweldsmisdrijf zou levenslang betekenen. Meen ik me te herinneren. Maar vraag het eens aan de echte Wilders-fans hier.

userIcon
quote:
Op dinsdag 15 maart 2005 10:58 schreef JeukAanMeNaad het volgende:

[..]

Quote van die gast die altijd voor de V&D zit in die scootmobiel. Wat een idioot
Arnol is de man! Dus FU!

OT: Mooi stuk!
userIcon
een invalide geestelijk gechristelijkte
hij gaaf man

1. die jongeren mogen wel jaartje in een "kampje" zitte kijke wat zij er van vinde
2. wie wil er trouwens als nederlander een duitsevlag
userIcon
Goed stukje waar helaas maar al te veel jongeren over denken dat je het bij het foute eind hebt, ik kan ze ook niet uitstaan, simpele zielen.
En Arnol? Ach daar wen je aan.
De gewassen van Nederland.

Fuck Fortuyn, fuck Wilders en van Gogh. Kortzichtigheid is niet iets wat in de politiek thuishoort. Voor de hype 'Islam' konden autochtonen zich nog Nederlanders voelen, nu niet meer. Jammer, ik vrees dat veel jongeren dergelijke krmapachtige ideeen als die van Wilders er op na houden. Zonde.
userIcon
quote:
Op dinsdag 15 maart 2005 14:19 schreef Captain_Subtext het volgende:
De gewassen van Nederland.

Fuck Fortuyn, fuck Wilders en van Gogh. Kortzichtigheid is niet iets wat in de politiek thuishoort. Voor de hype 'Islam' konden autochtonen zich nog Nederlanders voelen, nu niet meer. Jammer, ik vrees dat veel jongeren dergelijke krmapachtige ideeen als die van Wilders er op na houden. Zonde.
Ik kan me wel Nederlander voelen hoor, je overdrijft enorm.

Plus dat dit voorbeeld met een duitse vlag wapperen ook niet echt Nederlands is he?
Liever nietswetende puistenhebbende kaalkopjes met een Duitse vlag die zielig staan te doen, dan anabolen spuitende opgeblazen oi-gasten met whitepower-tekens op hun kleding

Ach.. Beide groeperingen mogen van mij de brandstapel op (jaja... kom maar met je -2 doodsverwensing, ongelijk kun je me niet geven toch??)
Dinsdag 15 maart 2005 - EINDHOVEN – Justitie wil de zes meerderjarige extreem-rechtse jongeren die zaterdag in de Eindhovense binnenstad zijn opgepakt ’hard aanpakken’. De groep wordt aangeklaagd voor het beledigen van een groep mensen en het aanzetten tot discriminatie. Daar staat maximaal een jaar celstraf op.Uit het Eindhovens Dagblad.Bezint eer ge begint met die nutteloze onzin.
Dit moeten ze in Rotterdam of Den haag proberen...

Lost het probleem zich vanzelf op
Een dik aangezette column en natuurlijk weer de auteur de vinger op de zere plek te leggen. Zoals vaak is het kapitalisme weer de schuldige en uiteraard is dit een gewillig slachtoffer, want het kapitalisme is een leeg begrip en zal zich nooit kunnen verdedigen. Op welke gronden denkt de auteur dat het kapitalisme de oorzaak is van de geschetste problemen? Heeft de auteur eigenlijk wel een onderbouwing van zijn stelling? Of is het slechts een matig geschreven column die bestaat uit wat kopieerwerk uit de Volkskrant?
userIcon
quote:
Dit gebeurt niet wanneer je iedereen eerlijke kansen geeft. Dit gebeurt niet wanneer je waarlijke ethiek brengt in politiek en bedrijf. Dit kan voorkomen worden wanneer je van jongs af aan kinderen leert denken over de vragen van het leven. In discussie brengt over hun rechten en plichten in de samenleving.
Ik vind dat je een mooie column hebt geschreven. Maar ik denk niet dat dit de oorzaken zijn.
Het zijn gewoon een groep jongens en meisjes, die elkaar opjutten. Deze sukkels hebben ook wel eerlijke kansen, maar vinden het interessanter om met Duitse vlaggen te zwaaien, blijkbaar.
Mafketels zijn van alle tijden en zolang het er niet zoveel zijn, is er niet veel aan de hand.
userIcon
Het krantenberichtje heb ik niet meegepakt, deze column was voor zondagmiddag bedoeld, maar de downtime zat aardig in de weg...maximaal een jaar... het zal wel meevallen denk ik, maar wie weet. Enkel zal het ze niet veel goed doen. Hoogstwaarschijnlijk zijn ze na dat jaar geheel verpest, als ze geen goede begeleiding krijgen...

@Kaalhei: Een dik aangezette column? Ik geef een deel van de schuld aan het consumptisme, en de uitwassen van het kapitalisme...ik zeg nergens dat het kapitalisme slecht is, en de volkskrant lees ik niet...

Wat is wel zeg, is dat dit de mensen zijn die in ons systeem vaak slechte kansen hebben, en zeker niet voldoende worden begeleid in het zelf leren nadenken... en dat is zeker wel een fout van de overheid, die in al haar wijsheid bepaalde prioriteiten legt in een algemene standaard. Als je daarbuiten valt heb je een bijzonder slecht leven, als je dingen niet snel genoeg oppakt ook. Je hoort er niet meer bij als je niet alles kan, als je meer hulp nodig hebt. En begrepen wordt je zeker niet. Kapitalisme, een toenemende privatisering... het systeem is wel degelijk schuldig aan zijn eigen uitwassen... nothing is perfect... ook het mijne niet... maar dat ontslaat ons niet van de plicht om alles te doen wat in onze mogelijkheid ligt om de oorzaak aan te pakken... niet het gevolg
userIcon
quote:
Op dinsdag 15 maart 2005 18:10 schreef Kaalhei het volgende:
Een dik aangezette column en natuurlijk weer de auteur de vinger op de zere plek te leggen. Zoals vaak is het kapitalisme weer de schuldige en uiteraard is dit een gewillig slachtoffer, want het kapitalisme is een leeg begrip en zal zich nooit kunnen verdedigen. Op welke gronden denkt de auteur dat het kapitalisme de oorzaak is van de geschetste problemen? Heeft de auteur eigenlijk wel een onderbouwing van zijn stelling? Of is het slechts een matig geschreven column die bestaat uit wat kopieerwerk uit de Volkskrant?
Kapitalisme heeft hier zeker wel mee te maken omdat het invloed heeft op hoe mensen met elkaar omgaan
Ik vind deze column wel een klein beetje discriminerend.
Ik geef toe, skinheads, [neo-] nazi's, uberracisten <-- al dat volk, opsluiten en sleutel weggooien.
Maar om ze dom te noemen, om medelijden met ze te hebben, en om op deze manier duidelijk te make dat je er een pesthekel aan heb vind ik ronduit zielig.
Als jij een groep allochtonen op straat een Turkse vlag uit een tas zien pakken en ze gaan Allah Ahkbar roepen, dat vind je zeker wel normaal?
Omdat je dat een stuk vaker ziet zeker?


Samenvatting van mijn reactie op jou column: " "
userIcon
quote:
Op dinsdag 15 maart 2005 19:48 schreef Tha_BlonT het volgende:
En begrepen wordt je zeker niet.
Even schrik je en meteen daarna wordt je overstelpt door medelijden.





quote:
Op dinsdag 15 maart 2005 14:19 schreef Captain_Subtext het volgende:
De gewassen van Nederland.
Boerenkool?

of bedoel je de uitwassen?

quote:
Op dinsdag 15 maart 2005 20:43 schreef Automatic_Rock het volgende:

[..]

Kapitalisme heeft hier zeker wel mee te maken omdat het invloed heeft op hoe mensen met elkaar omgaan
Wat een ontzettende bullshit, ik geef het semi-socialisme de schuld, omdat die altijd alles maar toelaten. Het kapitalisme is de reden dat we het zo goed hebben nu!
Ook geef ik de opruierij en het populisme de schuld.. iedereen praat elkaar na:
- Marokkanen zijn slecht;
- Amerika is slecht;
- Het kabinet is slecht.
Bla bla bla, Allemaal populistische uitspraken waar FOK maar al te hard aan meewerkt.
userIcon
Falliet van het integratie beleid van de afgelopen tientallen jaren is de oorzaak voor het opkomend rechts-extremisme onder jongeren. Daarnaast speelt de angst voor 'gezonde' chauvinistische en nationalistische gevoelens rechtsextremisten in de kaart. In een land zoals Frankrijk of de VS waar men trots is op de eigen cultuur en land zijn relatief gezien veel minder rechts-extremisten dan landen zoals Duitsland en Nederland waar vaderlands-liefde al gauw als iets 'engs' wordt ervaren.

Mijn inziens sla je de plank volledig mis.
Extremisme is nooit een goed excuus voor.
Toch heeft dit wel met geestelijke vermogens te maken, het is een afwijking als mensen altijd extreem gedrag gaan vertonen (in welke richting dan ook)
Gelukkig zijn het altijd kleine groepjes maar jammer genoeg kunnen die het wel zo verzieken dat iedereen er last van heeft.

In dit geval denk ik dat een paar maanden heropvoedingskamp U.S. style toch nog wel vruchten zal afwerpen.
de democratische rechtstaat het minste kwaad uit de keuze van meerdere kwaden.
Het probleem met democratie is dat de meeste mensen gewoon dom zijn en eigenlijk geen mening zouden mogen hebben, omdat ze die eigenlijk toch altijd louter baseren op een paar oppervlakkige feiten. Maar ze hun stemrecht ontnemen is nog erger! dus tja...
userIcon
quote:
Op woensdag 16 maart 2005 02:04 schreef maertz het volgende:
Het probleem met democratie is dat de meeste mensen gewoon dom zijn en eigenlijk geen mening zouden mogen hebben, omdat ze die eigenlijk toch altijd louter baseren op een paar oppervlakkige feiten. Maar ze hun stemrecht ontnemen is nog erger! dus tja...
"Democracy is the worst form of government except for all those others that have been tried."
quote:
Op dinsdag 15 maart 2005 23:06 schreef Zero2Nine het volgende:

[..]

Boerenkool?

of bedoel je de uitwassen?
Damn! Wat dom van mij.
quote:
Op woensdag 16 maart 2005 02:04 schreef maertz het volgende:
de democratische rechtstaat het minste kwaad uit de keuze van meerdere kwaden.
Het probleem met democratie is dat de meeste mensen gewoon dom zijn en eigenlijk geen mening zouden mogen hebben, omdat ze die eigenlijk toch altijd louter baseren op een paar oppervlakkige feiten. Maar ze hun stemrecht ontnemen is nog erger! dus tja...
Daarom moet iedereen verplicht staatsinrichting en maatschappijleer volgen op school als het aan mij ligt. Mocht ik ooit minister van onderwijs worden, is dat het eerste dat ik invoer. Gewoon om er alles aan te doen die onwetendheid tegen te gaan.
quote:
Op dinsdag 15 maart 2005 23:50 schreef Thijzel het volgende:

[..]

Wat een ontzettende bullshit, ik geef het semi-socialisme de schuld, omdat die altijd alles maar toelaten. Het kapitalisme is de reden dat we het zo goed hebben nu!
Dat geneuzel dat het semi-socialisme de schuld is, hoor ik al jaren. Maar voor de goede orde, in Nederland heeft links (inclusief de gematigde PvdA) nooit veel meer dan 60 zetels gehad. Ook onder paars, waar mijns inziens veel fout is gegaan, of beter gezegd door de rijkdom in de jaren negentig te weinig is gedaan, was het de VVD die meebepaalde wat er moest gebeuren (privatiseren is toen als een soort wondermiddel gebruikt in bijna alle opzichten, en wat zijn de voordelen?)


Ten aanzien van de column, ik heb het graag gelezen. Leuk zo het menselijk aspect (van ontspoorde jongeren) tegen wat maatschappij kritiek afgezet. Jammer dat veel mensen niet de column als geheel beoordelen, maar hier en daar wat krenten uitpakken.

Ik kom nooit in Eindhoven, maar die Arnol is volgens mij een fenomeen om er naar toe te gaan.
quote:
Op dinsdag 15 maart 2005 11:38 schreef Tha_BlonT het volgende:

[..]

Als het ook maar van toepassing is, dan pakt wilders zeker niet de oorzaak aan... maar het gevolg
Maandagavond bij Barend en Van Dorp...
Rob Oudkerk die een boekje open doet over het zgn Veere-overleg. Een clubje zelfverklaarde intellectuelen die bureaucratie omver wil werpen en een politieke armslag wil krijgen. Deze politiek zal meer gericht zijn op het aanpakken van problemen zoals men die in de praktijk tegenkomt dan op politieke beginsels en diepere overtuigingen over hoe je een staat goed inricht etc.

Letterlijk zei hij dat. Geen van de aanwezigen aan tafel fronste ook maar de wenkbrauwen toen hij openlijk ideologie overboord wierp en voor ad-hoc beleid koos. Hij had zelfs een hoge pet op van Wilders, in de zin dat hij die probleemgerichte politiek succesvol lijkt te kunnen exploiteren.

Als ik Oudkerk en zijn (links georienteerde) denkclubje was, zou ik mijn PVDA lidmaatschap maar snel opzeggen en me kapot schamen dat ik ooit lid was van de club die door invoering van alle overheidsregulering verantwoordelijk is voor de bureaucratie waar nu zo tegenaan geschopt wordt.

Bij gebrek aan vertrouwen in de sociale inslag van de mens kan een overheid wel via beleid sociaal gedrag afdwingen, maar zo ontstaat slechts een hol sociaal bestel. Zie Nederland. Vadertje staat draagt zorg voor een ieder, iedereen lapt, maar verantwoordelijkheidsgevoel is door de paternalistische opstelling van de staat zoek geraakt.

Een directe oplossing voor het probleem van uitwassen is moeilijk aan te dragen. Misschien horen ze er wel bij, als zowel linker- als rechtermarkering van het welbeschaafde midden. Duidelijk is dat aan het menselijk gedrag een ideaal ten grondslag moet liggen. Door secularisatie, het daardoor wegvallen van Godsdienstonderwijs, het vervagende socialistisch gedachtengoed en steeds grotere afstanden tussen ouders en kinderen is een gat onstaan dat gevuld moet worden. De vraag is door wie.

Staatsleer?:)
Eindelijk eens een goede column op FOK
userIcon
Natuurlijk zijn ze er nog steeds.

Dom gedoe van bekrompen jongeren is van alle tijden......
quote:
Op dinsdag 15 maart 2005 11:00 schreef Lord Dreamer het volgende:

[..]

Ik durf te wedden dat als ik het deed en m'n pa kwam erachter ik de eerste drie weken verdacht veel moeite zou hebben om fatsoenlijk op m'n kont te zitten
Ja maar kijk, ook dat mag niet meer he.. ow ow als je je kind een tik geeft... MISHANDELING noemen ze dat tegenwoordig... Nou daar kunnen die kids dus mooi misbruik van maken.
userIcon
quote:
Op dinsdag 15 maart 2005 11:12 schreef danokorst het volgende:

[..]

Zeker zijn onafhankelijkheidsverklaring niet gelezen.
[knip]
En drie overtredingen is volgens Wilders levenslang de gevangenis in
Ja, na drie geweldsmisdrijven, ja...
quote:
Op dinsdag 15 maart 2005 11:55 schreef Kamphuys het volgende:

[..]



Geef toe, hij is toch vrij geniaal 8)
Mwoah, niet echt. Bovendien denk ik dat een oneindig kleine Jezus de mensheid niet kan redden.
quote:
Op dinsdag 15 maart 2005 10:58 schreef JeukAanMeNaad het volgende:

[..]

Quote van die gast die altijd voor de V&D zit in die scootmobiel. Wat een idioot
Vind hem maar eng, hij vroeg keer of ik bij hem op schoot wou komen zitten.
Hij wou 'satan' uit me verdrijven geen idee waar 'satan' zit heb hem nog niet kunnen vinden
quote:
Op woensdag 16 maart 2005 07:50 schreef Legolas_Greenleaf het volgende:

"Democracy is the worst form of government except for all those others that have been tried."
Blijft over dat je je kunt afvragen in hoeverre democratie een juiste typering is van de maatschappij waar we in leven. Kijk eens om je heen...er is nog niet eens een meerderheid in de kamer die vind dat de mening van de burger over een europese grondwet er toe doet! Weet niet wie dit gezegd heeft maar ik kan me er slecht in vinden
userIcon
quote:
Op dinsdag 15 maart 2005 23:50 schreef Thijzel het volgende:
- Amerika is slecht;
Dat roep ik nu al zeker 15 jaar, tegen alles in, en nu begint het eindelijk pas bij sommige mensen te dagen, dus het is niet alsof mensen zoals ik na-papagaaien...
quote:
Bij de V&D zit een invalide geestelijk gechristelijkte met luide stem Jezus
heb hem nog nooit gezien, maar m'n zus d'r vriend zin in Eindhoven op kamers.. en die verteld er altijd over.. vind het maar leuke verhalen!

hij is de reincarnatie van jezus ofzoiets, althans.. dat denkt ie
Offtopic: Onderschat Arnol Kox niet. De goede man is een beetje de weg kwijt, maar hij is wel degelijk ZEER intelligent, als het niet Hoogbegaafd is. (wie zei ook alweer: Genialiteit grenst aan krankzinnigheid??)
Hij heeft namelijk tenminste 1 doctorale graad behaald, en ik meen zelfs dat hij officieel proffessor is. Toen ik nog op de misselbare school zat (Jaaaaaren geleden) hebben wij diverse malen de proef op de som genomen en hem zeer complexe vraagstukken voorgelegd...en hij wist altijd de oplossingen te vinden. Die man is niet dom, alleen een beetje gek. 8)


Ontopic:

Zeer leuk leesbare Column, met erg veel waarheden erin. Goed verwoord.
Zeer problematische gebeurtenissen ook, en ik ben het er volledig mee eens dat de oorzaken aangepakt moeten worden om deze 'ontspoorde' jeugd weer op de 'rails' te krijgen.
Hoewel ze, mijns inziens, in dit stadium nog geen 'gevaar' voor de samenleving zijn, en er vele alsnog op het goede pad terecht zullen komen, zal er door snel en adequaat handelen kunnen voorkomen worden dat een deel van deze jongeren volledig verextrematiseerd.
Iets waar niemand mee gediend is.

Echter, nou is mijn vraag aan de columnist, die zelf al aangeeft in zijn schrijven, dat de BRON moet worden aangepakt, de oorzaak en niet de symptomen; wat is dan die bron?
Daarnaa komt er een voor mij zeer tegenvallende defenitie van deze bron van het 'kwaad'. Ik citeer:
quote:
Een systeem met een beperkte elasticiteit tot het maximale opgerekt door geld en vooruitgang
[..]
Dit gebeurt niet wanneer je waarlijke ethiek brengt in politiek en bedrijf. Dit kan voorkomen worden wanneer je van jongs af aan kinderen leert denken over de vragen van het leven. In discussie brengt over hun rechten en plichten in de samenleving
Een hele vage omschrijving van wat volgens de columnist de oorzaak van deze onwetendheid en dit gedrag is.
Nu vraag ik me af wat hier nou eigenlijk staat?
Bedoelt de columnist dat onze samenleving de oorzaak is van dit gedrag?
Ik denk het wel, maar als je zo'n insinuatie maakt verwacht ik ook dat je dan met een gedegen oplossing komt. Hoe moet het dan wel volgens jou? Welke concrete oplossingen kan je aandragen om dit gedrag te ontmoedigen, of zelfs uit onze samenleving te doen verdwijnen?

Of is het antwoord dat we onze kinderen van jongs af aan moeten laten denken en discusieren over de vragen van het leven?

Lijkt me niet. Kinderen houden zich niet bezig met de vragen van het leven, laat staan discusieren. Dat is ook volledig zinloos. Kinderen zijn kinderen. Die horen niet te discusieren. Tieners hebben weer andere dingen om aan te denken. Pubers valt niet mee te discusieren. Zeker niet de minder beletterde, naar mijn idee de gene die het meest vatbaar zijn voor dit gedrag. Iets wat de columnist ook laat blijken door de opmerking over het gebrek aan intelligentie in hun gelaatsuitdrukking.
Dus als dit je oplossing is, vind ik hem ronduit zwak.

Nu moet ik toegeven dat ik ook niet direct een goede aanpak zou weten om dit probleem aan te pakken...maar daarom heb ik de column ook niet geschreven.

De rest van het stuk vind ik erg goed inelkaar gezet, en betuigd toch zeker van een behoorlijke dosis intelligentie van de schrijver en ook zeker een vorm van schrijverstalent, maar had liever de laatste alinea vervangen voor een meer vragende vorm waarin de lezers (en reagerenden) worden gestimuleerd tot het zelf aandragen van een oplossing deze problemen uit de maatschappij te verwijderen.

Wie weet komen er dan nog bruikbare tips uit voort ook.

Mijn excuses voor het lange verhaal dat ik hier opgehangen heb, maar ik hoop dat de columnist toch de moeite genomen heeft deze te lezen.

Duna
50  van 57 reacties op deze pagina. Pagina  1 2


Lees ook:

» 06:00 Mohammed & De Moskee0
» 20/05 hellehond3
» 20/05 Jurysport is geen sport5
» 20/05 De grote twijfel column7


delen | eKudos nujij

Gebruikersnaam 
Wachtwoord
 
online adverteren www.m4n.nl
Video's



True ©1999-2012 FOK! INTERNET SITES  |  gratis nieuws op je site?  |  algemene voorwaarden